Киімнің заманауи өндірісі. Көркем еңбек (қыздар), 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқамерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 Мектеп:

Мерзімі: Оқытушы:

Сынып: Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Киімнің заманауи өндірісі.

Сабақта іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемше)

9.1.3.1 шығармашылық идеяларды зерттеу және дамыту үшін бірінші және екінші ақпарат көздерін мақсатты түрде және тиімді пайдалану;

9.2.2.2 әртүрлі кәсіпорындардағы өндіріс пен технологиялық үдерісті білу және түсіну.

Сабақ мақсаттары

- шығармашылық идеяларды зерттеу және дамыту үшін бірінші және екінші ақпарат көздерін мақсатты түрде және тиімді пайдалану;

- әртүрлі кәсіпорындардағы өндіріс пен технологиялық үдерісті білу және түсіну.

Бағалау критерийлері

- шығармашылық идеяларды зерттеу және дамыту үшін бірінші және екінші ақпарат көздерін мақсатты және тиімді пайдаланады;

- әртүрлі кәсіпорындардағы өндірістік және технологиялық үдерісті білу мен түсінуді көрсетеді.

Тілдік мақсаттар

Терминология.

Жаһандық

Киім жасау туралы тарихи деректер. Әлемдегі сән көрсетілімдері.

АКТ қолану дағдылары

Оқушылар дербес жұмыс үшін ғаламтор қорларды пайдаланады.

Бастапқы білімдер

Алдыңғы бөлімдерде алынған білім.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-ірекет

Қорлар

Сабақтың басы

1. Шығармашылық ойлау дағдыларын дамытуға арналған сергіту жаттығулары «Зайчик-класс»

 Қолды белгілер: оқушылар сол қолымен «бәрі жақсы», оң қолымен «қоян» көрсетеді. Содан кейін, командалық құрамда оқушылар қолын шапалақ арқылы өзгертеді.

2. Тақырыппен танысу.

Оқушыларға олардың сабақ барысында орындалатын тапсырмалар мен мақсаттардықою.

Қолды белгілер

Презентация Power Point

Слайд

Сабақтың ортасы

20 минут

3. «Современное производство одежды» бейне ролик көру.

4. Материалды талқылау.

Оқушылар заманауи киім өндірісінің негізгі кезеңдерін топтарда талқылайды. Осы үдерісті қалай жақсартуға болатыны туралы пікірлермен бөліседі.

5. Жаңа материалды зерттеу.

«Тігін өнеркәсібі, оның тарихы және шығу тегі» Оқушылар ақпараттық карталарды дербес түрде зерттейді.

6. Мини-зерттеу.

Оқушылар заманауи тігін бұйымдары бойынша ғаламтор қорларын пайдалана отырып шағын зерттеу жүргізеді. Оқушылар флипчарт бойынша негізгі ақпаратты жазады. Содан кейін спикер топта анықталады, ол өз орнында қалады. Карусель әдісімен оқушылар сыныптағы бір спикерден екіншісіне көшеді, осылайша заманауи тігін бұйымдары туралы қосымша ақпарат алады.

Современное производство одежды https://www.youtube.com/watch?v=cHZTv3h8RfA

Ақпараттық карталар

https://ru.wikipedia.org/wiki

ttps://ru.wikipedia.org/wiki/

Тігін машинасы

Флипчарт

Сабақтың соңы

7. Өзін-өзі бағалау.

Сабақ үстінде оқушы өз жұмысын бағалайды.

Нәтижені жақсарту үшін негізгі әрекеттерді анықтайды.

Рефлексия

8. Сабақты қорытындылау.

Бүгін мен үшін жаңа болды ...

Ең алдымен, маған ...

Саралау

Бағалау

Техникалық қауіпсіздікті сақтау

Нәтиженің өзін-өзі бағалау.

Сабақ үстінде оқушы өз жұмысын бағалайды.

Нәтижені жақсарту үшін негізгі әрекеттерді анықтайды.

Тәжірибелік тапсырмаларды орындау кезінде қауіпсіздікті сақтау.

Сабақтың тоқетері

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма?

ОМ барлық оқушылар жетті ме?

Егер жетпесе неге?

Сабақта дифференциация дұрыс қолданылған ба?

Сабақтың уақыттық кезеңдері қадағаланды ма?

Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды және не үшін?

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспетісі жақсы болды (оқыту және оқу жайлы еске алыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не әсер етер еді (оқыту және оқу жайлы еске алыңыз)?

1:

2:

Сыныпта сабақ барысында және жетістіктерде нені аңғардық/жеке оқушылардың қиындықтары, келесі сабақтарда неге көбірек көңіл аудару керек?

1:

2:

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу