Әлем елдері Ұлы депрессияны қалай жеңді? Дүние жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары.
Дүние жүзі тарихы, 8 сынып.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім | 5-бөлім. Әлемдік экономикалық дағдарыс |
Сабақтың тақырыбы | Әлем елдері Ұлы депрессияны қалай жеңді? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.4.1 кейнсианизмнің әлем елдерінің әлеуметтік-экономикалық дамуындағы рөлін сипаттайды; 8.4.1.5 1930 жылдардағы құрылымдық экономикалық дағдарыс нәтижесінде экономикадағы өзгерістерді анықтау; 8.3.1.3 фактілерді, процестерді, оқиғаларды салыстыра отырып, әлемдік экономикалық дағдарыстан шығудың түрлі жолдарын (АҚШ, Франция, Германия) түсіндіріңіз. |
Тарихи түсінік | Ұқсастықтары мен айырмашылықтары |
Пәндік мақсаттар | Оқушылар: - дамыған және дамушы елдер үшін әлемдік экономикалық дағдарыстың салдарын салыстыру |
Бағалау критерийлері | Оқушы мақсатына жетті, егер: әлемнің түрлі елдеріндегі дағдарыстан шығу жолдарын көрсетеді, тоталитарлық мемлекеттердің құрылу себептерін демократиялық қалыпта қалған елдермен салыстырады. |
Тілдік мақсаттар | Оқушы жасай алады: дамушы және дамыған елдерге әлемдік экономикалық дағдарыстардың әсері туралы (сөйлеу, тыңдау және оқу дағдылары) «Жаңа келісім», алфавиттік агенттіктер |
Арнайы пәндік лексика және терминология Диалог, жазу үшін пайдалы фразалар мен сөз тіркестері | 20-шы жылдары АҚШ экономикасының қалай өркендеуіне мысалдар, соның ішінде ... АҚШ экономикасындағы болашақ проблемалардың бірнеше мысалдары, соның ішінде ... Wall Street-тің апатқа ұшырауының негізгі себептері ... Wall Street апатының бірнеше салдары ... Ұлы депрессия кезіндегі қарапайым адамдар үшін қиындықтар келесідей болды ... |
Мәндерді енгізу | Ұлттық қауіпсіздік және елдің жаһандық және аймақтық мәселелерді шешуге жаһандық қатысуы |
АТ дағдыларын қалыптастыру | Бұл сабақта интерактивті тақта және сабақ тақырыбы бойынша презентация қолданылады. |
Пәнаралық байланыстар | Қазақстан тарихы |
Бастапқы білім | Ұсынылатын фондық білім қоғамның құрылымы және экономиканың дамуы туралы білімді (8-сынып), сонымен қатар саяси құрылымды, экономикалық және философиялық теорияларды, әсіресе марксизм теориясын (8-сыныптан бастап) білуді қамтиды. |
Саралау | Сабақтың әр кезеңінде жасырын дифференциация бар. Дифференциация тапсырмаларды таңдауда, белгілі бір студенттен күтілетін нәтижеде, студентке жеке қолдау көрсетуде, жеке қабілеттерді ескере отырып, оқу материалы мен ресурстарды таңдауда көрінеді студенттер (Гарднер бойынша бірнеше интеллект теориясы). Саралауды сабақтың кез-келген кезеңінде, уақытты ұтымды пайдалануды ескере отырып қолдануға болады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-шаралар (мұғалім мен оқушының іс-әрекеті) | Ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы | Бастапқыда ынталандыратын материал. Сабақтың тақырыбы қандай? K Зерттеуді толықтыра отырып, «Жаңа келісім» оқиғалары туралы бейнеклип қарау. (F / F) Америка Құрама Штаттарының Президенті Франклин Рузвельт Америка халқына бірқатар радиохабарлар жеткізді. Осы мекен-жайларда ол өзінің саясатын түсіндірді. Бұл баяндамалар «от жағасындағы әңгімелер» деп аталды, өйткені адамдар Президентті үйде бірінші рет тыңдады. Студенттер американдықтарға Жаңа келісімді түсіндіріп, өздері Каминмен сөйлесулерін жазады. Олар мүмкіндігінше егжей-тегжейлі қамтуы керек. Олар сондай-ақ Жаңа Келісімнің қаншалықты тиімді болғанын қысқаша баяндауы керек. | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Тапсырма: Оқулықтың 1-бөлімінің мәтінін талдауға сүйене отырып, «Жаңа келісім» Ф.Рузвельт пен теорияның өзара байланысы туралы кем дегенде үш мысал келтіріңіз.
Мәселені талқылау: АҚШ-тың ішкі және сыртқы саясатында қандай өзгерістер болды? Кейнсиандықтың негізгі ортасы - экономиканы мемлекеттік реттеу идеясы. Ф П Мәтінмен жұмыс ұйымдастырыңыз. Оқушыларды кестені толтыруға шақырыңыз
Бұл елдерде айырмашылықтар көбірек болды: Францияда Халық майданы билікке келді, Германияда - фашистік партия; Германия әлемдік экономикалық дағдарыстан тез шыға алды. Сыныпқа сұрақ: Жаңа келісім саясаты қаншалықты тиімді болды. Талқылауда «от жағындағы әңгімелерді» қолдану. | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Рефлексия | «Әр түрлі елдердегі депрессиядан шығу жолдарын таңдау» мәтінімен жұмыс. Оқушыларды 3 топқа бөлу Испания, Германия, Франция Тапсырма: Ұлы депрессиядан шығу жолдарын таңдаудың әр түрлі елдері үшін салдарын көрсететін кестені толтырыңыз. Сұрақты талқылауға: дағдарыстан шығудың қай жолы сәтті болды? Неліктен? Тоталитарлы елдерге шығу жолдарының салдарын демократиялық елдермен салыстырыңыз. Рефлексия | Қосымша 2, басқа елдерге әсер ету, маркерлер, А3 форматындағы қағаз. |
Саралау - сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - қалай жоспарлап отырсыз тексеру ассимиляция деңгейі материал оқушылар? | Денсаулық және қауіпсіздік |
Сабақта ақпаратты қабылдаудың әртүрлі типтерін ескере отырып, білім беру ақпараттары қолданылады. Жұптық жұмыс кезінде оқу үлгеріміндегі дифференциация: қабілеті жоғары оқушылар қабілеті төмен оқушыларға қолдау көрсетеді, нашар оқитындарға мұғалім қолдау көрсетеді. Мәтінмен және графикамен жұмыс жасау кезінде дифференциация жүргізіледі, мықты студенттер тапсырманы кестемен тезірек орындайды және орташа үлгеріміне, студенттердің үлгерімі бойынша. | Келесі мақсаттар үшін формативті бағалау Ф / о мүмкіндігі студенттердің оқиғалар графиктері мен жауаптарын құруда бағалауда болады | Топтық жұмыс кезінде оқушыларды сынып ішінде қозғалту кезінде қауіпсіздік шараларын сақтау. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру