Большевиктер Уақытша үкіметтің биілігін қалай жойды? Дүнте жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: | Өскемен ХБН Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||
Күні: | Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 3 бөлім. Ресейдегі 1917 жылғы революция | |||||||||||||||||||||
Сынып: | 8 | Оқытушының аты-жөні: | |||||||||||||||||||||
Қатысушылар саны | Келмегендер саны | ||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Большевиктер Уақытша үкіметтің биілігін қалай жойды? | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | 8.1.1.1 - тарихи оқиғаның нәтижелерін талдай отырып, Қазан төңкерісінің қоғамдық құрылымның өзгеруіне әсерін сипаттау | ||||||||||||||||||||||
Критерийлер бағалау | 1. Большевиктердің билікке келу себептерін талдаңыз, осы оқиғаның нәтижесінде орыс қоғамында болған өзгерістерді сипаттаңыз 2. NIS бағдарламасында көзделген дағдылар мен дағдыларды қалыптастыру | ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | 1. Большевиктердің билікке келу себептерін талдайды 2.Қазан төңкерісінен кейін орыс қоғамында болған өзгерістерді сипаттайды | ||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қоса, тілдік мақсаттарды анықтаңыз. - топтарда жұмыс жасау, 1917 жылға дейін Ресейдегі әр түрлі саяси топтардың қысқа эскиздерін құру үшін ақпарат алу; - өз жұмысыңызды сыныптың қалған бөлігіне ұсыныңыз (оқу, жазу, сөйлеу және тыңдау дағдылары). Пәндік лексика мен терминология: Патша, кадеттер, уақытша үкімет, шаруалар, пролетариат, интеллигенция, социализм, либерализм, демократия, меньшевиктер, большевиктер, социалист-революционерлер. Пайдалы жазу тіркестері 1917 жылға дейін Ресейдегі әлеуметтік құрам ... Бірінші дүниежүзілік соғысқа дейін Ресей экономикасы ... 1917 жылға дейін Ресейде басқару нысаны ... Ленин большевиктер партиясын құрды, оның негізгі міндеттері ... Меньшевиктер сенді ... 1917 жылғы ақпан төңкерісіне дейінгі Ресейдегі негізгі саяси топтар ... | ||||||||||||||||||||||
Привитие ценностей
| толеранттылық, бейбітшілік, гуманизм, өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, өзін және өзгені құрметтеу | ||||||||||||||||||||||
Межпредметные связи | География (сабақта пәнаралық интеграция материал мазмұны арқылы жүзеге асырылады) | ||||||||||||||||||||||
Навыки и использования ИКТ | Сабақта интерактивті тақтаны қолдану | ||||||||||||||||||||||
Предварительные знания | Ұсынылатын алдын-ала білім буржуазиялық қоғамның құрылымы мен экономикалық даму кезеңдері туралы білімді, сондай-ақ саяси құрылымды, экономикалық және философиялық теорияларды, атап айтқанда марксизм теориясын білуді қамтиды. | ||||||||||||||||||||||
Сабақ барысында | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | |||||||||||||||||||||
5 мин | Тұжырымдама: себебі / әсері Зерттеу шеберлігі: Зерттеу тақырыбы бойынша негізделген тұжырымдарды тұжырымдау үшін деректерді талдау, нақтылау, жинақтау мүмкіндігі Org. сәт - Студенттердің эмоционалды көңіл-күйін, серіктестік пен ынтымақтастықтың достық шығармашылық атмосферасын құру. Мұғалім оқушылармен бірге диалогтық әңгіме арқылы сабақтың тақырыбын (проблемалық сұрақ) және гипотезасын анықтайды. Мұғалім оқушылармен AC-ны талқылайды және оқу мақсатына жету үшін зерттеу барысын анықтайды. Мұғалім - оқушыларға: сіз большевиктердің билікке келу себептерін талдайсыз және осы оқиғаның нәтижесінде орыс қоғамында болған өзгерістерді сипаттайсыз. | Слайд-презентация | |||||||||||||||||||||
30 мин
| Сабақтың мақсаттарына байланысты білімді қалыптастыруға және дағдыларды дамытуға бағытталған іс-шаралар (S) Мұғалім өткен тақырып бойынша білімдерін жаңартады: Мақсаты - студенттердің назарын Уақытша үкіметтің қызметін бағалай алатындай етіп Ақпан төңкерісінің міндеттеріне аудару. Оқу. 1-қадам. Уақытша үкіметтің Ақпан төңкерісінде қойған міндеттерінің орындалуын / орындалмауын талдау және бағалау Топтық жұмыс. Ақпарат көзімен жұмыс. Дескрипторлар: 1. Ақпан төңкерісі мәселелерін шешуде Уақытша үкіметтің жетістіктерінің маңыздылығын / маңыздылығының жоқтығын анықтайды 2. Ақпан төңкерісі мәселелерін шешу барысында Уақытша үкімет тап болған мәселелердің маңыздылығын / маңызды еместігін анықтайды 3. Уақытша үкіметтің қағидаларына талдау жасайды, олардың құрылуының және себептерінің мүмкін себептерін түсіндіреді. Орындалған жұмыс нәтижелерін ауызша баяндау. Зерттеудің аралық нәтижелерін талқылау. (S) Мұғалім төмендегі слайдты көрсетіп, оқушыларға ақпаннан кейінгі қос билік, олардың басшылары мен партияға қатыстылығы туралы қысқаша түсіндіреді. Студенттерді ФР-дан кейінгі шешілмеген мәселелер большевиктер мен олардың көсемі - В.Лениннің ықпалын күшейтуге әкеледі деген түсінікке жетелейді. Оқу. 2-қадам. «Сәуір тезистерін» талдау және бағалау - Ақпан төңкерісінен кейінгі большевиктер үшін іс-қимыл бағдарламасы. Ақпарат көзімен жұмыс. Дескрипторлар: 1. Большевиктер бағдарламасының негізгі ережелерін талдайды 2. Осы құжат негізінде большевиктердің Ресей халқының көпшілігіне қолдау алу мүмкіндіктерін бағалайды Орындалған жұмыс нәтижелерін ауызша баяндау. Зерттеу нәтижелерін талқылау. Зерттеу нәтижелерін қорытындылау. (S) Мұғалім оқушыларды мультфильмдермен жұмыс жасау арқылы зерттеуді қорытындылауға шақырады:
Талқылау нәтижесінде студенттер Қазан төңкерісі сөзсіз болғанын түсінеді, өйткені Уақытша үкімет өзекті мәселені шеше алмады, ал большевиктер өз кезегінде үкіметтің әлсіздігін пайдаланып, монархия құлатылғаннан кейін алмаған нәрселерін көпшілікке ұсына алды. Соңында мұғалім оқушыларға Октябрь революциясынан кейінгі большевиктердің алғашқы әрекеттерін көрсетіп, Ресейде большевиктер билікке келгеннен кейін адамдардың өмірі қаншалықты өзгергенін сыныппен бірге талқылайды. Іс-әрекет барысында студенттер білім мен дағдыларды ақпаратты талдау, өңдеу, зерттеу, практикалық жұмыс, проблемалық жағдайларды шешу арқылы қалыптастырады және дамытады. | Слайд-презентация бейнематериал 1 топқа арналған үлестірме материал (кестелер, деректі материал) 2 топқа арналған үлестірме материал (кестелер, деректі материал) 3 топқа арналған үлестірме материал (кестелер, деректі материал) Үлестірме материал (бағалау критерийлері) Үлестірме материал (карикатура) | |||||||||||||||||||||
5 мин | Сабақты қорытындылау. Өзін-өзі бағалау. Өзара бағалау. + - ең көп жетістікке жетті - мұны сынап көру керек
| Слайд-презентация Рефлексия парақтары (әрқайсысына жеке-жеке) | |||||||||||||||||||||
Саралау | Бағалау - сіз оқушылардың ассимиляция деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік | |||||||||||||||||||||
Сабақ туралы рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық студенттер AC-ге жетті ме? Егер жоқ болса, неге болмайды? Сабақта саралау дұрыс па? Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? | |||||||||||||||||||||||
Жалпы ұпай Сабақтың қандай екі жағы жақсы өтті (оқытуды да, оқуды да ойлаңыз)? 1. 2018-04-21 121 2. Сабақты не жақсартуы мүмкін (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2018-04-21 121 2. Сабақ барысында мен сынып туралы не білдім немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару керек? | |||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру