Бәсекелестік ойын ұйымдастыру. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары.


Дене шынықтыру пәнінен қысқа мерзімді жоспар №

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

2-бөлім: Ойындар арқылы проблеманы шешу дағдылары

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің ТАӘ:

Сынып: 8

Саны қатысты:

қатыспады:

Сабақтың тақырыбы

Бәсекелестік ойын ұйымдастыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

8.2.1.1. – өзгермелі жағдайларға жауап беруге байланысты үйретілген білімді көрсету

Сабақтың мақсаттары:

Оқушыларға:

- волейбол ойынында шабуыл дағдыларын көрсету

- 4 позициядан шабуыл жасаудың тиімділігін үйрету

- шабуылдаушы соққының дұрыс техникасын көрсету, басқа әдістерден артықшылығын бағалау

 Бағалау критерийлері:

Оқушылар қабілетті:

- 4 позициядан шабуыл жасаудың тиімділігін көре біледі

- 4-ші позициядан шабуыл соққысы кезінде қолдың қозғалыс механикасын дұрыс және дәйекті түрде көрсетеді

 Тілдік мақсаттар:

Тақырыптық сөздік және терминология

қамтиды:

  • шабуыл элементтері бар ойындар
  • шабуыл, қорғаныс, қарсылас
  • ынтымақтастық, бәсекелестік
  • бақылаушы, ойыншы, командалық жұмыс
  • ауадағы доп қозғалысы
  • тактика, стратегия
  • жүгіру, жылдамдық пен бағытты өзгерту
  • балды есептеу жүйесі, ережелер

 Құндылықтар

Жеке жауапкершілікті дамыту, патриоттық құндылықтарды енгізу, өзара көмек.

 Пәнаралық байланыс

Ғылыммен байланыс:

1) Физика – қолдардың, аяқтардың қозғалысы

2) Математика – доптың траекториясын есептеу арқылы көздің өлшеу қабілетін дамыту

3) Информатика – ноутбукті пайдаланып қажетті ақпаратты тиімді іздеу

АҚТ қолдану дағдылары

Интернетті қажетті материал үшін іздеу үшін ноутбуктарды пайдалану, портативті құрылғы арқылы сабақты бейнеге жазу

 Предварительные знания

Студенттер спорттық ойындардың, эстафеталардың нақты ұғымдарын біледі, алдыңғы және кейінгі сабақтарда алған дағдыларын қолдана алады.

Сабақтың барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақ барысында жоспарланған іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың мақсаты

2 минут

13 минут

Ұйымдастыру кезеңі

- оқушылардың зейінін сабаққа аудару

- сабақтың мақсатын анықтау

- «алдағы даму бағыттарының» аймағын айқындау

Сабақ соңында күтілетін нәтижелер:

Оқытушы волейболдан 4-ші позициядан шабуыл жасайтын соққы туралы ақпаратты табу үшін мұғалім студенттерге ноутбук және ақпарат бар таратпа материалды ұсынады.

(К, И) Жүгіру алдында мұғалім алдын-ала жаттығу жұмысын жасайды.

(К, И) бір орында ЖДДЖ орындау. Әр түрлі дене жаттығуларын жасау үшін оқушылар топ басшысын сайлап алады.

Ноутбуктар мен карточкалар

Ресурсқа сілтеме:

https://www.youtube.com/watch?v=b1ZY6tYcsdY

Сабақтың ортасы

17 минут

3 минут

(К, Г, И, Ф) Оқушылар екі топқа бөлініп, баған бойымен волейбол торының алдына бір қатарға тұрады. Екі топтан бір оқушы таңдалады да, байланыстырушы қызметін атқарады. Олар үшінші аймақта орналасып, бағанда тұрған оқушыларға шабуыл соққысын береді. Байланыстырушы ойыншылар төртінші аймаққа шабуыл соққысын береді де, бағанда тұрған ойыншалар кезекпен бір-бірден шабуылшы қызметін атқарады. Шабуыл әрекетін жасау үшін әр ойыншыға 5 мүмкіндік беріледі. Ойын соңында мұғалім қорытынды жасап, 2 топтың ішінде шабуыл әрекетін дұрыс орындаған топ жеңіске жетеді. Сыртқа немесе тор ішіне тиген соққылар сәтті болмайды.

Дескрипторлар:

Оқушылар:

- шабуыл соққысына шығудың жолын көрсетеді

- екі аяғымен тұрып секіруді көрсетеді

- шабуыл соққысын түзу қолмен беруді көрсету, қолды жұму арқылы соққыны қайтару.

Сабақ аяқталғаннан соң келесі сұрақтарды қою:

Тапсырмаларды орындау барысында қандай қиындықтар туды?

Ойынның осы аспектісіндегі өнімділігін жақсарту үшін қандай жұмыс атқару керек?

Волейбол доптары, карточкалар

Ресурсқа сілтеме:

https://www.youtube.com/watch?v=yMHw0UsdMpM

Сабақтың соңы

5 минут

Сабақ соңында оқушылармен рефлексия жүргізіледі:

- не білдім, не үйрендім

- нені түсінбедім

- әлі де немен жұмыс жасау керек

Стикерлер, маркерлер, автоқаламдар.

Дифференциация – қолдауды қандай әдіс арқылы көрсетемін деп жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай мақсат қоясыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздікті сақтау техникасы

Сабақ бойынша рефлексия:

Сабақтың мақсаттары мен оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Барлық студенттер ЦО мақсаттарын орындады ма?

Орындамаса, неге?

Сабақта дифференция дұрыс өткізілді ме?

Сабақтың уақыт кезеңдері дұрыс орындалды ма?

Сабақ жоспарынан тыс қандай ауытқулар болды, неге?

Ортақ баға

Сабақ үстінде қандай екі аспект дұрыс орындалды (сабақтың жүргізілуі мен оқытылуына назар аударыңыз)?

1:

2:

Сабақтың сапасын жақсартуға не көмектесе алады (сабақтың жүргізілуі мен оқытылуына назар аударыңыз)?

1:

2:

Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда қандай жағдайларға назар аудару керек?

Ескертулер:

К = бүкіл сынып П = жұптық жұмыс Г = топтық жұмыс

Ф = қалыптастырушы бағалау И = жеке жұмыс Э = эксперимент



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қауіпсіз каникул: балаларыңызды алаяқтардан қалай қорғауға болады
» 🙌 ҚАРЫЗ ҚАЙТАРУМЕН ҒАНИБЕТ
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
Пікір жазу