Жаңа материалдар мен заттар дайындау. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.4C Жаңа заттар мен материалдарды дайындау | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жаңа материалдар мен заттар дайындау | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.4.2.29 | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| ||||||||||||
Бағалау критериі | Оқушы мақсатқа жетеді, егер: - Материалдар дизайнын анықтаса - Жаңа заттарға мысал келтірсе | ||||||||||||
Тілдікмақсаттар | Пәндік лексика және терминология: металдар, композиттік материал, жаңа материалдар фразалар және сөз тіркестері: Жаңа материалдарға ..... | ||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Нақтылық, тазалық, ұқыптылық, жан-жақтылық | ||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар | - | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Power point | ||||||||||||
Бастапқы білім | Металдар | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 1-5 минут | Сәлемдесу, сыныптың қонақжай атмосферасын құру Мұғалім жаңа сұрақтар қояды: «Химия адамдар үшін қаншалықты пайдалы?, Ол қандай тапсырмаларды орындайды?, Табиғатта барлық полимерлер бар ма? Немесе олардың кейбіреулері табылмаған ба? « Осы немесе басқа сұрақтар бойынша мұғалімнің сұрауы бойынша оқушылар синтез - жаңа заттар алу жолдары сияқты ұғымға келуі керек. | ||||||||||||
6-7 | Оқу мақсаты Оқу мақсатымен таныстыру | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 8-10 11-35 |
Оқущылар топтарға бөлінеді және әр топ тақырыпқа сәйкес: Ерекше қасиеттері бар металдар мен қорытпалар, каталитикалық жүйелер мен технологиялар, микро- және наноэлектроникаға арналған материалдар, мембраналық технологиялар, полимерлер және композиттер. Балалар өз жұмыстарын постер, презентация, реферат немесе есептер түрінде дайындай алады. Енді химиялық және физикалық қасиеттерін салыстырыңыз. Проблемалық сұрақ қойыңыз | https://www.youtube.com/watch?v=3QfTzO2V_qI https://www.youtube.com/watch?v=wI-qAxKJoSU https://www.youtube.com/watch?v=KgUmNQD6m5Q https://www.youtube.com/watch?v=E_HxLqlhzuI | |||||||||||
Сабақ соңы 36-40 | Қойылымнан кейін оқушылар бірін-бірі бағалайды, шығарманы талқылау, мұғалімнің ескертулері болады. Сабақ соңында рефлексия жүзеге асырылады. | Өзіндік бағалау парағы | |||||||||||
Үйге тапсырма | |||||||||||||
Саралау –оқушыларғақалай көбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | |||||||||||
Барлық оқушылар: Азот тыңайтқыштарының халық шаруашылығындағы маңызын түсінеді Кейбір оқушылар: Азоттың табиғаттағы айналымын талдай алады | Ой талқылар кезінде жауап беруіне; Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары арқылы. | партада дұрыс отыруын қадағалау, слайдтардағы жазулардың көрнекі болуы | |||||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нен ібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?