Жаңа материалдар. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.4 C Жаңа заттарды және материалдарды өндіру 

Күні:

Сынып: 11

Мектеп :

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатыскандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жаңа материалдар 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (oқу бағдарламысына сілтеме)

11.4.2.29  жаңа материалдарды жасаумен және өндірумен айналысатын ғылымдар саласын білу 

Сабақ максаттары

Жаңа материалдарды жасаумен және өндірумен айналысатын ғалымдар саласын білу

Бағалау критерийлері

Жаңа материалдардың түрлерін біледі

Жаңа материалдарды өндірумен айналысатын салаларды біледі

Тілдік мақсаттар

Тілдік мақсат 

Оқушылар: 

 - дәрілік препараттарды өндіруге қатысты мәселелер бойынша өз ойларын білдіре алады; 

Пәндік лексика және терминология 

Нанохимия, нанобөлшектер, нанотехнологиялар, молекулалық қабықша, хиральдылық, композициялық материалдар, дәрілік препараттар, физиологиялық белсенділік, табиғи және синтетикалық қосылыстар, фуллерен, графен, нанотүтік, наножіпше, наноталшықтар 

Диалог/жазылым үшін пайдалы тіркестер 

 Менің ойымша, «нано» деген .... 

 Мен сіздермен ... келіспеймін деп қорқам. 

 Мен үшін/менің көзқарасым бойынша/қаншалықты мен тани алам ...... 

Мен сізбен толықтай келісемін. 

Мен ..... деп ойлаймын. 

Міне ең қызықты пікір/көзқарас ... 

Мен бұл жайлы ойлануым керек/ Мен пікір білдіруге дайын емеспін 

 Мен сізбен қаншалықты келісетінімді білмеймін. 

Менің ойымша, бұл өндіріс ... 

Мүмкін, бұл өндіру әдісі...мүмкін емес (мүмкін)  

Құндылықтар

Еңбек және шығармашылық.

Дағды

Сын тұрғысынан ойлау

Пәнаралық байланыс

Биология

Бастапқы білім

10.1C Химиялық байланыс 

10.2А Органикалық химияға кіріспе 

10.3В Алкендер 

10.4В Аналитикалық әдістер 

11.2B Ауыспалы металдар 

11.3B Синтетикалық полимерлер 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезендері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 мин

Сабақтың ортасы

5-10 мин

10-25 мин

25-35 мин

Сабақтың соңы

35-40 мин

Оқушылармен амандасу

Белсендіру: Сабақтың эпигрофы:Заманауи терең өзгерістерге бірінші болып бейімделген мемлекеттер ғана өз халқының өмір сүру деңгейін жоғары деңгейде сақтап қала алады және де мұндай мемлекеттердің бәсекеге қабілеті аса жоғары болады.

Оқушылармен эпигрофты талдап сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқу мақсатымен және бағалау критерийлерін оқушылармен бірге құрастырады

  (Т) Оқушылармен постер құрастыру үшін қызығушылықтарына байланысты топтар құруды ұсыныңыз. 

1 топ:Құрылыс материалдары

2 топ :Дәрілік препараттар

3 топ:Наноматериалдар

4 топ:Полимерлер

Оқушылармен бірлесе отыра дискрипторлар құрасытыруды ұсыныңыз.Постердің эстетикалығы, материалдың көлемі,ғылымилығы,таймер,спикердің баяндамасы т.б ұсыныстар жасауға болады.

Оқушылар постер дайындайды.Мұғалім бақылай отыра жаңа материалдарды дайындау бойынша бағыт беріп отырады.

Әрбір топ өздері сипаттаған материалдың оң және теріс жақтарын көрсетуі қажет, ал тыңдаушы топтар – таныстырылымды талқылап, оларға баға береді. 

Рефлексия:

Мен мақсатқа жеттім, себебі.............................

Мен бүгін пайдалыс жұмыс істедім, себебі .....................................

Слайд 1-3

http://abercade.ru/research/analysis/1293.html (дәрілік препараттардың биосинтезі) 

Қосымша №1

https://www.youtube.com/watch?v=Xaw0uR9zZ3w

http://www.chemport.ru/data/chemipedia/article_2186.html (дәрілік препараттардың микробиологиялық синтезі) 

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?