Азотты тыңайтқыштарды өндірістік өндіру. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.


Химия. Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.3C Азот және күкірт

Мектеп: Қызылорда қаласындағы НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Азотты тыңайтқыштарды өндірістік өндіру.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.1.11 азотты тыңайтқыштар өндірісінің процесін түсіндіру

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

  • Азотқұрамды тыңайтқыштар өндірісінің құрам бөлігі болатын Габер процесін қайталайды
  • Оствальд процесін үйренеді
  • Азотты тыңайтқыштар процесінде болатын реакция теңдеуін жаза алады

 Жетістік критерийлері

Оқушы мақсатқа жетеді, егер:

- Азотты тыңайтқыштар процесінде болатын реакция теңдеуін жаза алады

- Негізгі реакцияның жағдайын көрсетеді

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар матриалды ұсыну барысында жаңа сөздік қорларды дұрыс қолдана алады

Пәннің сөздік қорлары және терминологиясы:

Минеральные удобренияMineral fertilizers Минералды тыңайтқыштар

Процесс ОствальдаOstwald process Оствальд процессі

Жазуда және диалог үшін қажетті фразалар жинағы:

Азотты тыңайтқыштарды алу үшін алдымен X затын алып, содан кейін Y алу керек.

Құндылықтарды дамыту

Оқушыларды отансүйгіштікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

-

Бастапқы білім

9.3А Бөлім. 17 (VII), 16 (VI), 15 (V), 14 (VІ) топ элементтері және олардың қосылыстары

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы.

1-5

Бірлескен жағдайды ұйымдастыру.

Сіздер аммиак өндірісінің өндірістік процестерін білесіздер. Келіңіздер True False ойынын ойнайық.

Әрбір жұп топ қатысушылар (сыныптағы оқушылардың жалпы санына байланысты) аммиак өндірісі туралы 5 тұжырым жазады. Олар дұрыс болуы да, дұрыс болмауы да болуы мүмкін.

Содан кейін оқушылар бағалау кезінде дұрыс немесе бұрысына жауап береді.

6-7

Мақсат қою

Сабақ тақырыбын және мақсатын анықтаңыздар

Слайд

Сабақ ортасы.

8-17

Видео

Посмотрите видео. Дайте учащимся пересказать видео. Каждый говорит по 1 предложению, дальше историю логически продолжает следующий.

https://www.youtube.com/watch?v=r9Yi7p1Zhd4&list=PLPLVF6XP2rHWZ-YJJiM7Ql9qdgm9ofBYS&index=119

18-27

Жаттығу

Оқушыларға сұрақтарға өздігінен жауап беруге мүмкіндік беріңіз. Бұл жағдайда барлық сұрақтардың жауабын нақты білу міндетті емес.

http://www.smartlearner.mobi/science/VideoPastPapers/Fertilisers/Fertilisers.htm

13 тапсырма

28-35

Жаңа сабақты түсіндіру.

Түсіндіру процесінде презентацияны қолданыңыз.

Оқушыларға реакцияны өздігінен теңестіруге мүмкіндік беріңіз.

Презентация

36-40

Өзін тексеру

Алған білімдерінің негізінде қайталау

13 тапсырма

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар білу керек: барлық реакцияларды білу және жаза алуы. Оларды теңестіре алуы. Олардың жүру жағдайларын білуі керек.

Көпшілік оқушылар білу керек: процесті сызба түрде сыза алуы керек және дайын сызбаны оқи алуы керек

Кейбір оқушылар білу керек: азотқұрамды тыңайтқыштардың әртүрлілігін болжайды, оның ішінде органикалықты да

Оқушылар тақырыпты белсенді талқылайды, топта және жұпта белсенді жұмыс жасайды.

Оқушылар жұмыс парағын жеке толтырады, сосын өздерін тексереді.

Химия кабинетінде қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау талап етіледі.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу