Өсімдіктің өсуі мен дамуын реттеушілер. Биология, 9 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.2C Координация және реттелу, биофизика | Мектеп: | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Өсімдіктің өсуі мен дамуын реттеушілер | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.1.7.6 - өсімдіктердің өсуі мен дамуына әсер ететін заттардың әрекетін талдау | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | өсімдіктердің өсуі мен дамуына әсер ететін заттарды білу өсімдіктердің өсуі мен дамуына әсер ететін заттардың әрекетін талдау | ||||||||||
Бағалау критерийлері | -Өсімдіктекті реттеуші заттар мен олардың физиологиялық қызметтерімен дұрыс сәйкестендіреді | ||||||||||
Тілдік мақсаттар
| -Өсімдіктердің өсуі мен дамуына әсер ететін заттардың әрекетін ауызша және жазбаша талдап,сипаттай алады. Сабақта қолданылатын терминология:-реттеуіш,ауксин,индолсірке қышқылы,цитокинин,гиббереллин,абсциз қышқылы,этилен | ||||||||||
Құндылықтарды дамыту | Адамгершілік, бір-біріне көмек,сенімділік,әділеттілік,шыншылдыққа тәрбиелеу | ||||||||||
Пәнаралық байланыстар | химия | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Power Point Microsoft Office | ||||||||||
Бастапқы білім | Гомеостазды тұрақты ұстаудың механизмдері. | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы 0-5 минут | -Cабақты ұйымдастыру -Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру -Мәселелік сұрақ қою:-Қисық өсіп тұрған бөлме өсімдігін қалайша дұрыстауға болады? -Оқушылырдың жауаптарын тыңдау,кері байланыс жасау -Ч.Дарвин зертеулері туралы видео қарау,талдау. Мұғалім және оқушы арасындағы кері байланыс жасау -Сабақ мақсатын және тақырыбын ашу Оқу мақсаты:Өсімдіктердің өсуі мен дамуына әсер ететін заттардың әрекетін талдау Сабақ тақырыбы: Өсімдіктің өсуі мен дамуын реттеушілер | Презентация, Видео; | |||||||||
Сабақтың ортасы 6-10 минут
11-15 минут 16-18минут 19-36 | -Сабақ таныстырылымы бойынша түсіндіру,мәтінді талдау Мұғалім және оқушы арасындағы кері байланыс жасау -Реттеуші заттар мен қызметтері арасындағы сәйкестендіру бойынша қалыптастырушы бағалау.Өзара тексеру. Мұғалім және оқушы арасындағы кері байланыс жасау -Зертханалық жұмыс қауіпсіздік ережесін талдау -Зертханалық жұмыс барысын талдау -Зертханалық жұмысты орындау. -Зерттеу нәтижелері бойынша гистограмма құру,қорытынды жасау,зертхана жұмысының кемшіліктерін және жақсарту жұмыстарын талдау жазу Мұғалім және оқушы арасындағы кері байланыс жасау | Презентация; Теориялық материал; Қалыптастырушы бағалау парақшасы; Зертханалық жұмыс парағы; | |||||||||
Сабақтың соңы 37-40 минут | Рефлексия. «Нысана» әдісі | ||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||
Барлық оқушылар: Оқушылардың көбі: Кейбір оқушылар: | Сұрақтарға жауап қалыптастырушы бағалауды қамтамасыз етеді. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы | Биология кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін сақтау | |||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру