Көрсеткіштік функцияның интегралы. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.3 В бөлім: Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-ж Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Көрсеткіштік функцияның интегралы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Оқушылар: 11.4.1.20 - көрсеткіштік функцияның туындысы мен интегралын табу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Көрсеткіштік функцияның интегралын табады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді: -көрсеткіштік функцияның интегралын табуға үйренеді; -тапсырмаларды орындағанда қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқытудың тілдік мақсаты Оқушылар: көрсеткіштік және логарифмдік функциялардың туындыларын табуды түсіндіреді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Жұптық және топтық жұмыс барысында ашықтық пен ынтымақтастықты дамыту: Мәселені шешу барысында әр оқушының жауабы тыңдалады, оның дұрыстығы талқыланады, құрметпен жауап қайтарылады. Әрбір оқушы қатені көрген жағдайда, оны негіздеу арқылы айта алады, оқушылар сынды дұрыс қабылдай алады. Оқушылар бір-біріне көмектеседі, бағалайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика (жалпы негізгі дағдыларды дамыту арқылы) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақта мүмкіндіктерін қолдану, Интернет ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар көрсеткіштік функцияның қасиеттерін, графигін, көрсеткіштік функцияның туындысын біледі, оларды тапсырмаларды шешуде қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу қажет. | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 1-3 мин 4-7 мин 8-12 мин 13-15 мин | І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал жасау. Оқушыларды жұптарға біріктіру. Әр оқушыға үлестірме таратылады. Үлестірме № 1.
Әрбір оқушы берілген функциялардың туындысын табады. Серіктесімен парақтарын алмастырады. Жұпта өз нәтижелерін талқылайды. Проблемалық жағдаят. Егер көрсеткіштік функцияның туындысы берілсе, онда көрсеикіштік функцияның өзін қалай табуға болады? Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау. | https://castlots.org/razdelit-na-gruppy | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 16-22 мин 23-28 мин 29-34 мин 35-37 мин | ІІ. Жаңа материал. Теорема. көрсеткіштік функциясы өзінің анықталу облысының кез келген нүктесінде алғашқы функцияға ие болады және ол F(x)=+ C формуласымен табылады. функциясының барлық нақты сандар жиынында алғашқы функциясы болады. Дәлелдеу. Ол үшін алғашқы функцияның анықтамасын қолданамыз, яғни F(x) функциясынана туынды аламыз: F’(x)=+ C)’=’=,. Ендеше + C. Мысал. Берілген функциялардың алғашқы функцияларын табыңдар.
Жауабы: ; 2) G(x)= + C; H(x)= Топпен жұмыс. Оқушыларға «Дұрыс бағытын тап» ойынын ұсынылады. Алынған нәтижелерге байланысты ол жаңа тапсырмаға ауысады. Тапсырмалар. №1. Интегралды есептеңіз: ; №2. Интегралды есептеңіз: ; №3. Интегралды есептеңіз: ; №4. Интегралды есептеңіз: ; №5. Интегралды есептеңіз: ; №6. Интегралды есептеңіз: ; №7. Интегралды есептеңіз: ; №8. Интегралды есептеңіз: ; №9. Интегралды есептеңіз: ; №10. Интегралды есептеңіз: . Көшу кодтары: Егер нәтиже болса , онда №10-ға көшеді. Егер нәтиже болса , онда №5-ке көшеді. Егер нәтиже болса , онда №3-ке көшеді. Егер нәтиже болса , онда №7-ге көшеді. Егер нәтиже болса , онда №6-ға көшеді. Егер нәтиже болса , онда №2-ге көшеді. Егер нәтиже болса , №9-ға көшеді. Егер нәтиже болса , онда №4-ке көшеді. Егер нәтиже болса , онда №8-ге көшеді. Егер нәтиже болса , онда №1-ге көшеді. Мұғалім келесі сұлба көмегімен тексеруді жүзеге асырады. ...№1№10№5№3№7№6№2№9№4№8№1№10№5… | http://www.webmath.ru/poleznoe/formules_11_5.php http://www.nado5.ru/e-book/proizvodnaya-i-pervoobraznaya-pokazatelnoi-funkcii-chislo-e | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 мин | Рефлексия:
Үй жұмысы. Үлестірме № 2.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау оқушылардың Материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақт саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткенекі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру