Функцияның ойыс/дөңестігі. Функцияның графигін салу. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3В бөлім: Туындының қолданылуы 15 сағат | Мектеп: | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Функцияның ойыс/дөңестігі. Функцияның графигін салу. | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Оқушы: 10.3.1.18 - туындының көмегімен функция қасиеттерін зерттеу және оның графигін салу; | ||
Сабақ мақсаттары | Сабақтың соңында оқушы
| ||
Бағалау критерийлері | Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді, егер • функцияның интервалдағы ойыс/дөңес болуының қажетті және жеткілікті шарттарды біледі және қолданады; • стационар нүктелер мен қисықтың басқа қасиеттердің көмегімен күрделі емес функциялар үшін олардың графиктердің сұлбаларын салады. | ||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: дифференциалдау тәсілдерінің сипаттамаларын түсініп, қолдана алады. Пәнге тән лексика мен терминология: Күрделі функция, күрделі функцияның туындысы, қатынасты дифференциалдау ережесі, көбейтіндіні дифференциалдау ережесі, дифференциалдау. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: ... осыған байланысты, бұл функцияны дифференциалдау үшін көбейту ережесін қолдануға болады. | ||
Құндылықтарды дарыту |
| ||
Пәнаралық байланыстар | Физика сабағында оқушылар графиктермен жиі жұмыс жасайды. Жылдамдық, үдеу, күш өзгеріс үдерістерінің графиктерін салу. | ||
АКТ қолдану дағдылары | Bilimland.kz сайтының ресурстарын қолдану | ||
Бастапқы білім | Функцияны дифференциалдау түсінігімен қатар функцияның өсу/кему аралықтарын таба білу | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 5 минут | Мұғалім оқушыларды сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстырады. Кейін оқушылармен бірге сабақ мақсаттары мен күтілетін нәтижелерді анықтайды. Дарытылатын құндылықтар: өзара қатынастардағы ашықтықты тәрбиелеу. | ||
Сабақтың ортасы 10 минут 17 минут |
Алынған нәтижелердің презентациясын жасау. Презентациядан кейін әрбір топ «Екі жұлдыз және бір тілек» әдісі бойынша бағалауды жүргізеді. Бекіту Топтық жұмыс функциясының ойыс/дөңес аралықтары мен иілу нүктелерін табыңыз. Үлгі бойынша өзара бағалау. Шешуі. Функцияның екінші туындысын табайық: . Кесте. функциясының графигінің иілу нүктелері, ойыс/дөңес аралықтары: – иілу нүктелері. Сабақтың осы кезеңінде өз ойын түсіндірумен қатар басқалардың да пікірін тыңдап, құрметтеу, сынға түсіністікпен қарау, топта жұмыс жасай білу сияқты құндылықтар дарытылады. Өзара бағалаудан кейін әрбір топ «Екі жұлдыз және бір тілек» әдісі бойынша бағалауды жүргізеді. Қалыптастырушы бағалау функциясын зерттеп, графигін салыңыз. Оқушылар мақсатқа жетудегі табандылыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиеленеді.
Үй тапсырмасы Функцияның ойыс/дөңестігінің қажетті және жкеткілікті шарттарды жаттау. № 571(3), № 572(3). | http://www.bilimland.kz/ru/#lesson=11811 https://www.youtube.com/watch?v=HJ4xGHtp7vg Шыныбеков Ә.Н. Алгебра және анализ бастамалары:Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық –Алматы: Атамұра, 2011. | |
Сабақтың соңы 3 минут | РЕФЛЕКСИЯ Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: – нені білдім, нені үйрендім – нені толық түсінбедім – немен жұмысты жалғастыру қажет – сабақта ........................... қиын болды – ...................................... менің қолымнан келді – келесі сабақта маған ................................ назар аударуым керек. | ||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | . |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? | |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру