Жуықтап есептеулер үшін Ньютон биномы. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2С Ықтималдық | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Жуықтап есептеулер үшін Ньютон биномы. | ||||||
Оқу мақсаттары | 10.3.1.5 - жуықтап есептеу үшін Ньютон биномын (натурал көрсеткішпен) қолдану. | ||||||
Сабақ мақсаты | Жуықтап есептеулер үшін Ньютон биномын қолдана алу дағдыларын қалыптастыру. | ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Ньютон биномын жуықтап есептеу үшін қолдануды түсіндіреді. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Квадрат теңдеуге келтірілетін иррационал теңдеулер, түрлендіру, қарапайым итерациия әдісі, жартылай бөлу әдісі. | ||||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар жұпта, өз сыныптастарымен диалогтарға қатысулары керек, сонымен қатар сыныппен талқылауларға қатысып, өзінің коммуникативті, көпшілдік, ашықтық, өзгеге құрмет көрсету құндылықтарын дамытуы керек. Оқушыларға есептер шығару үшін шығармашыл болуы керек. Жұптарда жұмыс істеу арқылы, оқушылар жаупкершіліктері артып, әріптестерін тыңдап, ойларымен алмасып, пікірталастарға қатысуды үйренеді. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика тарихы | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Математика сабақтарында ақпараттық технологияларды жаңа ұғымды енгізу барысында қызығушылығын арттыруға, модельдерді көрсетуде, кейбір іскерліктер мен біліктіліктерді жетілдіруде, білімін бақылағанда тиімді қолдануға болады. | ||||||
Бастапқы білім | Санның модулі ұғымы. Теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу әдістері | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақ басы 0-2 минут | I. Ұйымдастыру: - оқушы зейінін шоғырландыру - оқушылармен бірге оқу және сабақ мақсатын анықтау. | Презентация Таратпа материал | |||||
Сабақтың ортасы 3-10 минут 11-25 минут 26-38 минут Сабақтың соңы 39-40 минут | II. Қайталау. Оқушыларға Ньютон биномы формуласын қайталап сұрақтарға жауап беру ұсынылады. III. Жаңа материалды меңгеру. Жуықтауды есептеу үшін Ньютона биномы формуласын қолдану, Мысалдар қарастырылып мұғаліммен бірге талданады.. Ньютон биномының формуласы бойынша a = 1, b = x болсын, онда келесі өрнекті аламыз: Осы формуланы кіші мәндерді жуықтау үшін қолданады Мысал 1. Ньютон биномы формуласын пайдаланып (1,0018)5 санын е=0,0001 –ге дейінгі дәлдікпен есептеңіз. Мысал 2. Ньютон биномы формуласын пайдаланып (4,98)4 санын е=0,01 –ге дейінгі дәлдікпен есептеңіз Мысалдардың шығару жолы слайдта талданған. Жұптық жұмыс
(х - 1)7 2) (2х – ½)4
а) , b) , c) Сабақ соңында оқушылар рефлекcия жүргізеді (стикерге жазады): - Мен үйрендім? - Менің білгім келетіні? - Нені жақсартуым керек? | ||||||
Дифференциация | бағалау | Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау | |||||
Сабақ өз біліміне сенімсіз оқушылар қабілеті жоғары оқушылармен жұпта жұмыс жасау барысында олардан көп ақпарат алады. Сыныпты тақырып бойынша сұрақ қою барысында жеке карточкаларды қолдану материалдың қаншалықты үсінілгендігін және өзінің түсінбей тұрған кемшіліктерін түзетуге мүмкіндік береді. Жұпта жұмыс жасағанда немесе жеке жұмыста сіз оқушыға «неліктен шешудің осы тәсілін таңдадың?», «Сіз қандай формуоаны пайдаландыңыз?» деген сұрақтар қоя аласыз. | Сабаққа жақсы араласқан және тапсырмаларды орындап, диалогқа қатысып отырған оқушыларды қадағалау. Жұптағы жұмыстардың жауаптары мұқият қарастырылып, әр оқушының қосқан үлесі анықталып, қателіктер болса түзетілуі керек. | Ноутбуктермен жұмыс жасағанда техника қауіпсіздігін сақтау. Жұмыс түрлерін алмастырып отыру оқушылардың білімі мен назарын неғұрлым жоғарғы нәтижелерге жету барысында реттеуге мүмкіндік береді. Топтардағы немесе топтар арасындағы қозғалыс «физминут» болады. | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру