Көбейткішті квадрат түбір таңбасының астына шығару және көбейткішті квадрат түбір таңбасының астына енгізу. Алгебра, 8 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Бөлім: 8.1А Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер | Мектеп: Атырау қаласындағы НЗМ | |
Сабақ тақырыбы: № | Көбейткішті квадрат түбір таңбасының астына шығару және көбейткішті квадрат түбір таңбасының астына енгізу | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |
Сынып: 8 | Қатысқандардың саны: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.1.4 құрамында квадрат түбірлері бар өрнектің мүмкін мәндер облысын анықтайды; 8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір таңбасының астынан шығара біледі және көбейткішті квадрат түбір таңбасының астына енгізе біледі; | |||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушы сабақта:
Сабақ барысында оқушы топта, жұпта жұмыс жасау, зерттеушілік дағдыларын қалыптастырады. Көпшілік ортада өз ойын еркін жеткізуді, өзгенің пікірін құрметтеп, тыңдай білуді үйренеді.; | |||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - сандардың иррационалдығын дәлелдей біледі; - квадрат түбірдің қасиеттерінің тұжырымын пайдаланып өз шешімін түсіндіреді; - иррационал сандар қасиеттері түсінігіне негізделген сандар туралы талқылау жүргізеді; Бөлім бойынша лексика мен терминология - нақты сандар жиыны; - рационал және иррационал сандар; - шектеусіз периодты (периодсыз) ондық бөдшек Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - рационал сан ... түрінде жазылуы/ұсынылуы мүмкін; -иррационал санды ... түрінде жазуға/ұсынуға болмайды; - егер ... болса, оң саннан алынған квадрат түбірді иррационал сан деп айтуға болады; - иррационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану нәтижесінде...; - иррационал сандардың қосындысы ... болады; - иррационал сандардың көбейтіндісі ... болады; Натурал сандар – натуральные числа – natural numbers Бүтін сандар - целые числа - integers Рационал сандар - рациональные числа - rational numbers Иррационал сандар – иррациональные числа - irrational numbers Нақты сандар - действительные числа - real numbers | |||||||||||||||||||
Бастапқы білімдер | Натурал және бүтін көрсеткішті дәреженің анықтамаларын, дәреженің қасиеттерін білу; дәреженің мәнін есептеу дағдысы, санды санның квадраты түрінде жаза алу; функцияның графигін салу дағдысы; рационал сандар тізбегін жалғастыра, құрастыра алу. | |||||||||||||||||||
Құндылықтары дарыту | Оқушыларды білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті, жеке және топпен жұмыс істей білу қаблеттерін оқушылар бойына дарыту. Рухани-адамгершілік, ынтымақтастық қалыптастыру, өзгенің пікірін сыйлау, еңбекке баулу, мемлекеттік тілді құрметтеу, математикалық сауаттылықты дамыту. | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика, химия 7 – 8 сынып | |||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Power Point программасымен жұмыс жасай білудағдыларын дамыту | |||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Түбір. Арифметикалық квадрат түбір. | |||||||||||||||||||
Сабақтың жүру барысы | ||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Басталуы 3 минут 15 минут 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды сабаққа ынталандыру Үй тапсырмасын тексеру: Жауабы: 1) , 2) , 3) [ 4) Қалыптасырушы бағалау тапсырмалары: №1 Иррационал сандарды көрсетіңіз:
№2. 5 және 6 сандарының арасынан кез келген иррационал санды жазыңыз. №3. Өрнектің мәнін тап:
№4 функциясының графигін тұрғызыңыз және қасиеттерін жазыңыз. Алдыңғы мақсатты қайталау: (PAiring Irrational NUmber Grade 8 Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер) 8.2.1.4 құрамында квадрат түбірлері бар өрнектің мүмкін мәндер облысын анықтайды; Жұпқа бөліну (оқушылар берілген есептер жауабы бойынша жұптасады. Әр жұптан бір оқушы тапсырманы таңдап алады) Екі жұптың есебінде түбірден нақты сан шықпайды. Яғни, проблемалық сұрақ туындатамыз. |
Қалыптастырушы бағалау PAiring Irrational NUmber Grade 8 Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер | ||||||||||||||||||
Ортасы 7 минут 10 минут 20 минут 2 минут 13 минут 3 минут | Жаңа материалды ашу: 8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір таңбасының астынан шығара біледі және көбейткішті квадрат түбір таңбасының астына енгізе біледі; а) мәні неге тең? 1. Квадрат түбірдің қасиетіне есімізге түсірейік: Мысал 1: Мысал 2: Ал керісінше өрнектерінде түбірдің сыртындағы санды түбірдің астына кіргізу үшін:
VI. Жұппен жұмыс (жаңа тақырыпты бекіту тапсырмалары) 1 жұп: 1) негізгі деңгей:
Көрсетілген амалды орындаңдар: , 2 жұп: 1) негізгі деңгей:
Көрсетілген амалды орындаңдар: ; 3 жұп: 1) негізгі деңгей:
Көрсетілген амалды орындаңдар: ;
Сыныппен жұмыс: Сыныпты топқа бөлу: Топпен жұмыс: Тарсия Бағалау: Топтар бірін – бірі бағлайды Қорытынды: | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Үйге тапсырма: Оқулықтан тапсырма беріледі Кері байланыс:
| НЗМ оқулығы 8 сынып | ||||||||||||||||||
Дифференциация – қосымша қолдауды қалай көрсетесіз? Үлгерімі жақсы оқушылар алдында барынша қиын есептерді қалай қоюды жоспарлап отырсыз? | Теңдікді түрлендіруді дұрыс орындайды |
| ||||||||||||||||||
талқылау сабақ мақсаты/оқыту мақсаты іске асырылды ма? Бүгін оқушылар нем ен танысты? Сыныпта атмосфера қандай? Дифференциация жұмыс істеді ме? Уақыт жетті ме? Қандай өзгерістер жоспарға енгізілді және неге? |
| |||||||||||||||||||
Қорытынды баға Қандай екі зат өте жақсы өтті (оқуда және оқу барысында)? 1: 2: Қандай заттар сабақты жақсартар еді (оқуда және оқу барысында)? 1: 2: Осы сабақта сынып өте белсенді қатысып отырды |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?