👈 қаріп өлшемі 👉

Кездейсоқ оқиға 1-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)

 Кездейсоқ оқиға 1-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)

Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдықтар теориясының элементтері
Сабақ тақырыбы: Кездейсоқ оқиға 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.3.2.1 Оқиға, кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғалар ұғымдарын меңгеру
Сабақ мақсаттары: Оқушылар:
Оқиға, кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғалар ұғымын біледі.
кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғаларды ажырата алады;
есептерді шығаруда алған білімдерін қолданады.

1. Ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау

2. Ой қозғау
Мақсаты: Сабақтың эпиграфымен таныстыру арқылы тақырыпты басқа пәндермен байланыстыру арқылы мәдениетті құрметтеу, сабақтың тақырыбына айқындау:
Мазмұны:
О, сколько нам открытий чудных
Готовят просвещенья дух
И опыт, сын ошибок трудных,
И гений, парадоксов друг,
И случай, бог-изобретатель...
А.С.Пушкин
- Какие слова в стихотворении Пушкина относятся к нашему уроку? два слова: опыт и случай. Сегодня на уроке мы окунемся в загадочный мир Случая. Случай, случайность – с ними мы встречаемся повседневно: случайная ошибка, случайный выигрыш, случайная поломка. Случайности распоряжаются нами, подталкивают к каким-то действиям, подсказывают идеи.
Казалось бы в царстве Случая нет места для математики – какие уж тут законы.
Но и здесь наука обнаружила интересные закономерности, которые позволяют человеку уверенно чувствовать себя при встречи со случайными событиями
- Что вы понимаете под словом событие? (Обсуждение) Познакомимся с понятием в толковом словаре.
- Как вы думаете: в русском языке и в математическом понятии «Событие» означает одно это же?
Событие это любое явление, которое происходит или не происходит.

3. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен бағалау критерийімен таныстыру.
Экранда көрсетіледі, талданады.


4. Тыңдалым, жазылым: (жеке жұмыс)
Мақсаты: Бейнебаянды тыңдау арқылы жаңа ұғымдарды жаза отырып өзбетімен жаңа білімді меңгерту.
Мазмұны: бейнебаянда өмірдегі тәжірибелерді зерделеу арқылы жаңа ұғымдар енгізіледі.
Мұғалімнің әрекеті:. Әр оқушының компьютерде жеке жұмыстануын қамтамасыз ету
Оқушының әрекеті: Сұрақтарға жауап береді, жауаптар картасы бойынша тексереді, өзін-өзі бағалайды.
Бағалау: жауаптар картасы бойынша өзін-өзі бағалайды.
Критерий: /білу,түсіну/ координаталық жазықтық ұғымын біледі......

Материалдың толық нұсқасын қалай жүктеймін?

Мақала ұнаса, бөлісіңіз:


Қарап көріңіз 👇


