👈 қаріп өлшемі 👉

Көктем мезгілі (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)

 Көктем мезгілі (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)

Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім. Уақыт.
Сабақ тақырыбы: Көктем мезгілі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 2.4 Оқыған/тыңдаған материалды мазмұн желісі бойынша баяндау
3.2.4.1 жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау
4.2 Тыңдаған/оқыған материалдың мазмұнын жазу
3.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын тірек сөздерді қолданып жазу
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
Тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді, тірек сөздер негізінде сұрақтарға жауап береді, материалдың мазмұнын тірек сөздерді қолданып жазады.
Оқушылардың көпшілігі:
Сурет, сызба негізінде оқиға желісін мазмұндайды, тірек сөздерді қолданып жазады
Оқушылардың кейбірі:
Тыңдаған мәтінді мазмұндайды, тақырыпқа қатысты өз пікірін білдіреді.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбер.
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, сыйластықты дамыту.
Оқушылар шеңбер болып тұрады. Өлеңді хормен айтады.
Ойға толсын санамыз
«Бестік» болсын бағамыз.
Баласындай бір үйдің
Тату болсын арамыз.
(Ұ) Үй тaпcырмаcы «Атысу» стратегиясы.
Балалар шеңбер құрып бір біріне өз сұрақтарын қояды. Тез және нақты жауап беру керек.
Сабақ мақсаттарымен таныстыру.
- тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беремін;
- тыңдаған мәтінді тірек сөздер негізінде мазмұндаймын;
- мәтін мазмұнын тірек сөздерге сүйеніп дұрыс жазамын.
(Ұ, МК) Жаңа сөздерді меңгерту: қар ериді, жиі, найзағай ойнайды, бүршік жарады
1. Осы сөздер мен сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіру.
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:
- мұғалім сөздер мен сөз тіркестерін мәнерлеп оқиды;
- оқушылар мұғалімнен кейін қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды;
3. Жаңа сөздерден сөз тіркестерін, сөз тіркестерімен сөйлемдер құрастырады:
4. Жаңа сөздерді орфографиялық сөздіктерге сүйеніп дұрыс жазады.
Тыңдалым алды тапсырмасы. Оқушылар 1,2,3 сандары жазылған карточкалар арқылы 3 топқа бөлінеді.
(Т) Карточкадағы сөздерден сөйлемдер құрастырып, оқиды.
Топтар бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды, өз ой-пікірлерімен толықтырады.
Кері байланыс:
Тапсырманы орындауда не қиын болды?
Тыңдалым кезіндегі тапсырма.
(Ұ) Оқушылар тақырыпқа қатысты аудиоматериалды 2 рет тыңдайды, таныс емес сөздерге түсініктеме беріледі:
«Көктем» туралы өлеңді тыңдайды.
(Т) Өлең бойынша деңгейлеріне қарай сұрақтарға жауап береді, өз ой-пікірлерімен бөліседі.
Оқушылар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.
(Ж) Көктем туралы негізгі 3 ақпаратты тауып айту.
Дескриптор:
• Негізгі 3 ақпаратты табады
• Тілдік нормаларды дұрыс қолданады..
Кері байланыс:Не қиын болды?», «Не жеңіл болды?».....

Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:


Қарап көріңіз 👇


