Кеңістіктегі түзулер арасындағы бұрыш. Геометрия, 10 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

10.2А

Кеңістіктегі бұрыштар. Кеңістіктегі қашықтықтар

Мектеп:

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып:10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Кеңістіктегі түзулер арасындағы бұрыш

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.6 кеңістіктегі екі түзу арасындағы бұрыштың анықтамасын білу;

 Сабақ мақсаттары

Кеңістіктегі түзулер арасындағы бұрыш түсінігін еңгізу, сондай-ақ түзулер арасындағы бұрыштарды табу үшін оқушылардың қабілеттерін қалыптастыру.

 Бағалау критерийлері

Оқушылар:

1. кеңістіктегі түзулер арасындағы бұрыштың анықтамасын біледі;

2. сызбасын дұрыс жасайды;

3. кеңістіктегі түзулер арасындағы бұрышты табады.

 Тілдік мақсаттар

 Оқушылар:

математикалық терминдерді дұрыс пайдаланып, стереометрияның аксиомаларын сипаттай алады.

Бөлім бойынша лексика мен терминология

 - нүкте;

 - түзу;

 - жазықтық;

 - кеңістік;

 - бұрыш;

 - параллель түзулер.

 Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Бұл стереометрия туралы пікір кейде/әрқашанда/ешқашан дұрыс болады, себебі ... .

Нүкте ..... жазықтықта жатыр.

Екі түзу ........ бір жазықтықта жатыр.

 Құндылықтарды

 дарыту

Жағдаятты талдау, жаңа жағдаяттарға бейімделу, проблемаларды шешу және шешім қабылдау, топпен жұмыс істеу, топпен жұмыс дағдыларын игеру

 Пәнаралық

 байланыстар

Сызу, архитектура

 АКТ қолдану

 дағдылары

Презентациямен жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру

Бастапқы білім

Тікбұрышты үшбұрышжәне оның элементтерінің анықтамалары туралы біледі. Тікбұрышты үшбұрыштар теңдігінің белгілері туралы біледі және оларды қолдану біліктілігі. Үшбұрыш теңсіздігі және үшбұрыштың қабырғалары мен бұрыштары арасындағы қатыстар туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

1.Оқушылармен амандасу.

2.Оқушылармен бірігіп сабақтың мақсатын айқындау.

3.Бағалау критерийлерін талқылау.

Призентация

1-4

Сабақтың ортасы

3 мин

15 мин

2 мин

15 мин

4.Өткен білімді қайталау арқылы жаңа материалды қабылдауға дайындалу.

  • True or false

Дайын сызбалармен жұмыс.

5.Алынған білімді алғашқы бекіту және өзгертілген шарттарда қолдану.

  • Ұжымдық жұмыс

1. Барлық қырлары 1-ге тең, ABCA1B1C1 дұрыс үшбұрышты призма берілген. AB және A1C түзулердің арасындағы бұрыштының косинусын табыңыз.

2. Барлық қырлары 1-ге тең, SABCD дұрыс пирамида берілген. E нүктесі - SC қырының ортасы. SA және BE түзулердің арасындағы бұрышының тангенсін табыңыз.

3. Барлық қырлары 2-ге тең, табаны 1-ге тең, SABCDEF дұрыс пирамида берілген. G нүктесі - SC қырының ортасы. SA және BG түзулердің арасындағы бұрышының тангенсін табыңыз.

  • Brain game

Қарындаштардың осылай орналасуы мүмкін бе?

  • Жеке жұмыс

1. Барлық қырлары 1-ге тең, SABCD дұрыс пирамида берілген. SA және SC түзулердің арасындағы бұрышты табыңыз. Жауабы: 90о

2. ABCD дұрыс тетраэдр берілген. Е нүктесі – АВ қырының ортасы. AD және CE түзулердің арасындағы бұрышты табыңыз.

3. Барлық қырлары 1-ге тең, ABCDEFA1B1C1D1E1F1 алтыбұрышты дұрыс призма берілген. AB және C1D1 түзулердің арасындағы бұрышты табыңыз.

4. A…D1 бірлік кубы берілген. AB1 және BC1 түзулердің арасындағы бұрышты табыңыз.

Дескрипторлар

+ / -

1

сызбасын дұрыс жасайды;

2

кеңістіктегі түзулер арасындағы бұрышты дұрыс табады.

Призентация

5-10

Призентация

11-13

Призентация

14

Призентация

15-20

Қосымша 1

Сабақтың соңы

3 мин

7. Рефлексия.

8. Үй тапсырмасын беру.

ABCDA1B1C1D1 - тікбұрышты параллелепипедте, АВ = а, AD = b, АА1 = с.

Түзулер арасындағы бұрышты табыңдар.

а) А1В жәнеАВ; б) A1D және AD; 

в) BD және АВ; г) ВА1 және DA1.

(Жауабы, a) arctg  ; б) arctg ; в) arctg  ;

г) arccos  )

Призентация

21-22

Қосымша 2

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Саралауіріктелгентапсырмалар, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер, оқушығадербесқолдаукөрсету, оқуматериалдары мен ресурстарыноқушылардыңжекеқабілеттерінесепке ала отырыпіріктеу (Гарднердіңжиындықзияттеориясы) түріндеболуымүмкін.

Саралаууақыттыұтымдыпайдаланудыесепке ала отырып, сабақтыңкез-келгенкезеңіндеқолданылаалады

Бұлбөлімдеоқушылардыңсабақбарысындаүйренгенінбағалауүшінқолданатынәдіс-тәсілдеріңіздіжазасыз

Денсаулықсақтаутехнологиялары.

Сергітусәттері мен белсендііс-әрекеттүрлері.

Осы сабақтақолданылатынҚауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары

Сабақбойынша рефлексия

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу