Нәтиже сабақ, 3-сынып


Мектебі:

"СҚО Мамлют ауданы әкімдігінің білім бөлімі" КММ "Белое орта мектебі" КММ

Бөлім

Өнер

Мұғалімнің аты-жөні:

Есембаева Б.А.

Күні:

09.02.2021 ж.

Сабақ тақырыбы

Мен не үйрендім?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.3 Мәтіннің жанрлары мен түрлерін анықтау

3.3.3.1 Мәтіннің жанрын (әңгіме,тұрмыс-салт жырлары, бата, мақал-мәтелдер) ажырату, баяндау/ сипаттау мәтіндерін анықтау

4.4 Каллиграфиялық дағдыларын дамыту

3.4.4.1 Кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу, каллиграфиялық дағдыларын дамыту

Сабақ мақсаттары

1. Лексикалық минимумды қайталау

2. Мәтін түрін ажырату

3. Сұрақтар бойынша мәтін құрау

4. Көркемдеп жазу

Оқушылардың барлығы: тарау бойынша лексикалық минимумды қайталайды, мәтін жанрын ажыратады, сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың көпшілігі: сұрақтар бойынша мәтін  құрайды,  сұрақ-жауапқа қатысады.

Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша өз ойларыммен бөліседі.

Бағалау критерийлері

·   Лексикалық минимумды қайталайды.

·   Мәтін жанрын ажыратады.

·    Сұрақтарға жауап береді.

·   Жазу барысында каллиграфиялық нормаларды сақтайды.

Лексикалық минимум

Лексикалық минимумды қайталау.

Грамматикалық минимум

Септіктер, етістіктер

Құндылықтарды дарыту

Өнерді бағалауды үйренеді.

Пәнаралық байланыстар

музыка

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсендітақта, таныстырылым

Бастапқы білім

 

Нәтиже сабақ

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Сабақтың мақсатымен таныстыру:

·   Лексикалық минимумды қайталау.

·   Мәтін жанрын ажырату.

·   Сұрақтар бойынша мәтін құрау.

·   Көркемдеп жазу.

Оқушылар берілген тапсырмаларға жылдам жауап береді.

Жарайсыңдар!

АКТ

Сабақтың ортасы

30 минут

(Ж, Ұ) «Үшіншісі артық» әдісі. Сөйлем үлгісі:1-қатарда ... сөзі артық, өйткені ол ...

 

1.  Зергер, жазушы, қобыз

2.  Билейді, домбыра тартады, жазады.

3.  Домбыра, сырнай, түйе

4.  Қайшы, ине, орман

5.  Алтын, күміс, моншақ

 

 

(Ұ)  Оқылым. Жазылым.

   Әлібек әңгіме, ал Аня хабарландыру жазды. Берілген мәтіннің қайсысын Әлібек, қайсысын Аня жазды.

 

 

Балалар!

     Достық үйінде би үйірмесі ашылды. Үйірме сейсенбі  күндері сағат 10-нан 12-ге дейін жұмыс жасайды. Қатысамын деушілерді шақырамыз!

 

    Мен Орталық музейге бардым. Музей өте үлкен. Онда көне заттардың барлығын көруге болады. Маған ұлттық аспаптар бөлімі ұнады. Онда сырнай, қобыз, домбыра, асатаяқ бар.

 

     Мәтін не туралы?

 

Кімге?

Неге?

Кімді?

Нені?

Қайда?

Неде?

 

Не істеді?

 

Не істеп жатыр?

 

 

 

 

 

 

           Сергіту сәті.

Қатты нөсер басылды  (жаймен тырсылдатады)

Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)

Көктен төмен  әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)

 

(Ұ) Айтылым. Оқушылар төменде берілген сұрақтардың негізінде мәтін дайындайды. Оны «Ыстық орындықта» 5  сөйлем көлемінде айтып шығулары тиіс.

 

1.   Алматыда қандай музей бар?

2.   Орталық музейде қанша көне заттар бар?

3.   Мұхтар Әуезовтың музейінде не бар?

4.   Музей нешеде ашылады?

5.   Кітап музейінде қандай кітаптар бар?

6.   Мұхтар Әуезовтың музейі неше қабатты?

 

(Ө) Жазылым. Өнердің қай түрі ұнайды?

Би өнері

 

Ән өнері

 

Қолөнер

 

Сурет салу өнері

 

Әр  қатардан артық сөзді немесе суретті  анықтап, себебін түсіндіреді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А) Оқушылар мәтінді оқып, мәтін жанрын ажыратады. Жаңа сөздерді белгілейді.

 

 

 

 

 

 

 

   Ә) Мәтіннен сұраулы есімдіктердің сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады.

 

 

 

Қимылдарды барлығы бірдей орындайды.

 

 

 

Оқушылар төменде берілген сұрақтардың негізінде мәтін дайындайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

Себебін жазады.

 

Бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бірден бағалап отырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:

·    Сұрақтар бойынша мәтін құрайды

(5 сөйлем).

·    Тақырып бойынша сөздерді дұрыс қолданады.

·    Сөздерді дұрыс байланыстырады.

 

Интербелсенді тақта, слайдтар

 

 

 

Сабақтың соңы

5 минут

Үй тапсырмасы:

«Өнер» тақырыбына қатысты кітаптардан, ғаламтордан ақпарат жинап, жоба дайындайды.

Рефлексия.

 

 

 

 

 

 

Жобада:

 - өнер туралы суреттер;

-  өнерге қатысты сөз тіркестері;

-  өнер туралы өз ойларын жазу.

Бағдаршам түстері бойынша өз білімдерін бағалайды.

 

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу