Б. Майлин «Шұғаның белгісі» повесі. Қазақ әдебиеті, 9 сынып, сабақ жоспары. 4-сабақ.
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ | |||||||||||||||
Күні: | Сынып 9 сынып | ||||||||||||||
Бөлім: Б. Майлин «Шұғаның белгісі» повесі | |||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Б. Майлин «Шұғаның белгісі» повесі | ||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 9.3.1.1 шығарманы басқа өнер түрлеріндегі осы мазмұндас туындылармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау; | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Шығарманы басқа жанрдағы туындылармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау | ||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Басқа туындылармен салыстырады; Тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды. | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика және терминология: Менің ойымша.....Мен келісемін… Мен келіспеймін… | ||||||||||||||
Алдыңғы білім | Б.Майлин шығармашылығы | ||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі
| Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар І.Ұйымдастыру кезеңі (Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, сабаққа дайындығын пысықтау) | Ресурстар | |||||||||||||
Білімнің өзектілігі 5 минут | ІІ.Қызығушылықты ояту «Шұғамыз –театрдың үлкен бір ойыны. Бұл –драма күйіндегі үлкен бір шығарманың бірі. Бұл бір дәуірдегі бай мен бұқараның тұлғасын көрсетеді» І.Жансүгіров |
| |||||||||||||
Мақсат қою 3 минут | Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдап дәптерге жазып алады. | ||||||||||||||
Жаңа материалды игеру
20+7 минут
| ІІІ. Мағынаны тану Шығарма мазмұны еске түсіріледі. Оқушылардың кез келгенінен жалғастырылып сұралады. 1.Қос жолаушы 2.Сұлу қыз – Шұға 3.Кездесу 4.Учитель Әбдірахман 5.Ғашық жүректер 6.Хат. 7.Жабылған жала 8.Қоштасу 9.Айықпас дерт 10.Соңғы хат 11.Белгі.
Тапсырма:
2. Төмендегі ойды жалғастырып, шығармаға баға беріңіз. Шығармадан дәлел келтіріңіз. Б.Майлин прозасы өзіндік ерекшелігі, стилі, тілі, көркемдік айла- тәсілі бар проза. Бейімбеттің бұл шығармасы көркемдік шеберлігі жағынан құндылығын осы уақытқа дейін жоғалтпаған ірі туынды, көрнекті шығарма. Бағалау дескрипторы: Басқа жанрдағы шығармамен салыстырады; Шығармадағы заман көрінісін анықтайды; Кейіпкер жасаудағы автор шеберлігін талдайды. Шығармаға өзіндік көзқарасын білдіріп, баға береді. |
| |||||||||||||
Сабақтың соңы |
«Сол Шұғалар хатты зорға танушы еді. Сонда да осы күнгінің оқыған он қызына бергісіз еді» | ||||||||||||||
| Ең қажет... Ең қиын... | ||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | |||||||||||||||
Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.
|
.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?