Қазақстан бейнесі. Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ. 2 нұсқа.
Пән қазақ тілі | (Қоғамдық-гуманитарлық бағыт) 1-тоқсан 2-нұсқа | ||||||||||||
Сабақ | 1-сабақ | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 11-сынып | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||
Бөлім тақырыбы | Қазақстан бейнесі. Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қазақстан бейнесі. | ||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу | ||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, тиісті ақпаратты анықтай біледі. | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: Тәуекелге мінбеу, жалқы білдірмеу, халық есерін түзеу, еріне медет болу,т.б. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: «Менің ойымша,... », «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … » «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » | ||||||||||||
Мектеп құндылықтары |
| ||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | |||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||
Сабақтың басы 3 минут | Оқушыларды ұйымдастыру. Оқу мақсатымен, критерийлермен таныстыру | МЖ = Мұғалім жасаған | |||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 3 минут 2 минут 1 минут 13 минут 1 минут 6 минут 1 минут | Тыңдалымалды тапсырма.
«Ойлан, бірік, бөліс!» «Жалпы түгел тәуекелге мінбей тұрып, жалқы ештеңе бітіре алмайды. Қарапайым ел деген болмайды. Жеріне, суына, тіліне, дініне, тарихына, тағдырына ие Халық деген болады. Тек сондай халық қана есерін түзеп, еріне медет бола алады. Қорлана бермей, арлана білейік. Намыстың сөзін сөйлейік!» Әбіш Кекілбаев. ТЖ Оқушылар Ә.Кекілбаевтың ойын топта талқылап, пікірлерін 1 сөйлеммен білдіреді. Айтылған ой арқылы тақырыпты ашады. Берілген дәйек сөздегі сөздердің мағынасын ашады. Тәуекелге мінбеу, жалқы білдірмеу, халық есерін түзеу, еріне медет болу,т.б. ҚБ’ Кері байланыс. Бір-бірін бағалайды. Тыңдалым тапсырмасы Облыстық жас тарихшылардың форумы туралы бейнебаянды тыңдайды. https://www.youtube.com/watch?v=TWk_OriTkho 2.22 минут. «Болжау» кестесі
Оқушылар жұмыстарын қабырғаға іледі.Саусақпен бағалайды. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма Тыңдалымнан алған ақпараттарды негізге ала отырып, топтағы төрт оқушы формула бойынша пікірлері мен ойларын ортаға салады. «ПОПС» формуласы.
ҚБ’ кері байланыс. Ойларын толықтырады. Бір-бірін бағалайды. | https://bilim-all.kz/figure/245?posts=quotes Әбіш Кекілбаев нақылдары youtube.com «Қазақстанның өткені мен бүгіні» атты жас тарихшылардың облыстық форумын өтті | |||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия Мен үшін 2 қызықты тұсы; Мен үшін 1 қиын тұсы. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?