Векторлар және оларға амалдар қолдану. Вектордың координаталар осьтеріндегі проекциялары. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | Сынып: | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Векторлар және оларға амалдар қолдану. Вектордың координаталар осьтеріндегі проекциялары | |||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.1.2 - векторларды қосу, азайту, векторды скалярға көбейту; 9.2.1.3 – вектордың координаталар осіне проекциясын анықтау, векторды құраушыларға жіктеу; | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік сөздік қор/Пәндік лексика мен терминология: Вектордың бас нүктесінің проекциясынан оның .... жүреді. Онда проекция ... болады, ал бағыты ... болса ... болды. Векторлар қосындысының бір осьтегі проекциясы қосылатын векторлардың .... тең.
| |||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақта оқушылар бір-бірін тыңдау, құрметтеу арқылы сыйластық қабілеттерін дамыту. | |||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдысы | Презентация | |||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика, геометрия | |||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Геометрия пәнінен | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 8 мин | І. Ұйымдастыру. Оқyшылармен амандасy. Психологиялық дайындық. ІІ. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы оқушылардан үй тапсырмасын сұрау:
ІІІ. Ой қозғау. Сұрақ қою арқылы оқушыларды жаңа сабақтың тақырыбын ашуға көмектесу. | Презентация 1-6 | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 27 мин | ІV. Жаңа тақырып. (W) «Insert» әдісі (оқулық арқылы) Оқушылар жаңа материалмен танысады. -Векторлар дегеніміз не? -Векторларға жүргізілетін амалдар. -Векторлардың координа осьтеріндегі проекциялары. V. Тапсырма №1 (I) Есептер шығару. Оқушылар есептер шығарады. Тапсырма №2 (G) Оқушылар жұптасып берілген тапсырмаларды орындайды. | Презентация 7-31 http://www.YouTube.com/watch?v=p.m.2L-ZRRU https://www.youtube.com/watch?v=eaMOnEwy6bI http://phet.colorado.edu/sims/vector-addition/vector-addition_en.html Оқулық /2-жаттығу/ Рымкевич/ Есептер жинағы/ 13,14 есептер Таратпа 1. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 5 мин | VІ. (G) Қорытындылау. VІІ. Үй тапсырмасы. Тақырыпты қайталау. 9 сынып есептер жинағы (Б.А. Кронгарт, С.М. Тезекеев) № 1.2 – 1.9 есептер Рефлекция «Білім ағашы» әдісі | Презентация 32 | ||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||
Күрделендіру принципі бойынша оқушылардың барлығы деректер бойынша мәлімет жинай алады және жиналған ақпараттан нені үйренгенін түсіндіре алады. Оқушылардың көпшілігі жиналған ақпарат арасындағы байланысты таба алады. Оқушылардың кейбіреулері алынған нәтижеге талдау жасай алады. | - «Мадақтау» - жұптық талқылауды бақылау; - зертханалық жұмыс барысында олардың қолдану дағдыларын бағалау; | Зертханалық жұмыс барысында техника қауіпсіздік ережесін сақтау. | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру