Екі санның қатынасы. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1А ҚАТЫНАСТАР МЕН ПРОПОРЦИЯ | Мектеп: Өскемен қаласының химия-биология бағытындағы НЗМ | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сабазова Б.Ч | |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Екі санның қатынасы | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 6.1.2.1 сандар қатынасы ұғымын меңгеру; 6.1.2.2 берілген қатынасқа кері қатынас табу | |
Сабақ мақсаттары: | 5сыныпта өтілген материалдарды еске түсіреді, 6сынып материалдарын меңгеруге дайындық, білімдерін толықтыру | |
Жетістік критерийлері |
| |
Тілдік мақсаттар | Лексика и терминология Екі санның қатынасы е; Бөлінді ; Кері қатынас; Диалогке қажетті сөз тіркестері: … артық … ;
| |
Құндылықтарды дамыту | Жауапкершілік пен өзара силастық, оқулықтан білім алу, ынтымақтастықпен жұмыс істеу | |
Бастапқы білім : 5 сынып бағдарламасындағы барлық материалдар |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | ||
Сабақтың басы
| І.Ұйымдастыру . Сабақ жоспары мен мақсатын анықтау.Өткен сабақты еске түсіру. 5мин | ||
Сабақтың ортасы | ІІ. Стартер. Практикалық тапсырма. 1.Топпен жұмыс. Су мен шайдың қатынасы 1:1 болатындай сусын әзірлеңіз. 5мин 2. Әр топтың пікірлерін тыңдау. Дұрыс орындаған оқушылардың түсініктерін тыңдау. 5 мин «1 : 1» жазуын қалай түсіндіңіз? ІІІ. Оқулықпен жұмыс. Математика оқулығынан теориялық материалды оқыңыз. 5мин 3.Жеке жұмыс: Оқушы саны 2:1 қатынасындай дәптер мен кітап сатып алды. Егер ол барлығы 24 оқу құралын сатып алған болса, неше дәптер сатып алған? А)Есепті оқыңыздар. В) «2 : 1» жазуын қалай түсіндіңіз? С)Мағынасы нені білдіреді? 4. қатынас сөзін қолданып оқыңыздар. 3:7, 15:23, 1:6; 4/7, 56/99 Д) қатынасты табыңыздар: 7:1/3, 9дың 3/5 ке қатынасы, 1/10 ның 3/5 ке қатынасы. Е) ықшамдаңыз: 99:18, 250:450, 32: 56, 72/81. 10мин Есеп: Анам өрік пен абрикосты 3:4 етіп сатып алды.Егер анам барлығы 2 кг 800г жеміс алған болса, әр түрінен қанша кг сатып алған ? Шешуі: Өрік 3 бөлік, абрикос 4 бөлік болса, 1) 2800 : (3 + 4) = 400 (г) – жемістің бір бөлігі. 2) 400 * 3 = 1200 (г) – өрік. 3) 400 * 4 = 1600(г) – алмұрт. 5мин Жауабы: 1 кг 200 г және 1 кг 600 г ІІІ. Есептер шығару. 10мин Ой қорыту: Сабақты қорытындылау: 1) Әр қадам бойынша жеткен жетістіктер. 2) әр оқушының жетістіктерін бағалау 3) Алдыңғы күндерге мақсаттар белгілеу 2мин | ||
Сабақтың соңы | ІV.Үйге тапсырма: Ережелерді қайталау Рефлексия «3Н»: 3мин Нені білдім, нені үйрендім -кері байланыс | ||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| ||
Әр оқушымен жекелей жұмыс жасау. Зерттеу қорытындыларынан есептер. Қосымша аудандарды зерттеу туралы тапсырма | |||
Сабақ бойынша рефлексия |
| ||
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
:
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?