Үлкен сандар неден тұрады? Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1А – Үш таңбалы сандарды қосу және азайту. Мыңдық.

Мектеп атауы: НЗМ ФМБ Талдықорған қ

Бөлімше: 1.1Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер

4.3Тізбектер

Дата:

Мұғалімнің аты-жөні: Нукербаева А.К

Сынып: 3 В

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Үлкен сандар неден тұрады?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

1.1 Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер

Сабақ мақсаттары

3.1.1.2 – үштаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

3.4.3.1 - 1000-ға дейінгі сандар тізбектерінің заңдылығын анықтау

3.4.3.2 - өзі таңдаған заңдылық бойынша тізбектер құрастыру, тізбектегі заңдылықтың бұзылуын табу

Бағалау критерийлері

Үш таңбалы сандарды құрастырады, оқиды және жазады

Үш таңбалы сандарды салыстырады

  • 1000-ға дейінгі сандар тізбектерінің заңдылығын анықтау
  • Заңдылық бойынша тізбектер құрастырады

 Сөздік қор

 Тілдік мақсат

Заңдылық, 1000-ға дейінгі сандар,тізбектер, үлкен сандар

 Құндылықтарды

 дарыту

Біздің еліміздің өткен тарихын, оның тарихын құрметтеңіз. Сарбаздардың, Екінші дүниежүзілік соғыс қатысушыларының, тыл еңбеккерлерінің, соғыс балалары мен қазақстандық жауынгерлердің ерліктері мысалында білім алу.

Мектеп миссиясы мен мектеп пайымдауы және жаһандық азаматтықтың іске асуы

Сабақ барысында белгілі бір бөлігінде орындалады. Материалды меңгеруде, рефлексия, моральдық ұстанымы бар, интеллектуалды, табысқа жетуі, білім алуға дайындығы.

Мысал: Атап айтқанда, ойлану кезінде: Екінші дүниежүзілік соғыс туралы неге есте сақтауымыз керек? Кімге бақытты болуым керек? Мен бақытты оқушымын ба?

Отан алдындағы өз міндеттерін орындайтын Ұлы Отан соғысының сарбаздары, патриоттық және интернационализм мәселелері, өз міндеттерін, өмірлеріндегі миссиясын талқылау.

Пәнаралық байланыстар

дүниетану, жаратылыстану

ИКТ пайдалану білімі

Презентация

Алдыңғы меңгерілген білім

3.1.1.1** 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну/ 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау

Күтілетін нәтиже

•үш таңбалы сандарды салыстыру;

•үш таңбалы сандар қатарындағы заңдылықты анықтауды үйрену;

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

  • Минут

Ұйымдыстыру кезеңі. Психологиялық дайындық.

Үлкен сандарға арналған тапсырма орындату.

Тапсырма

Гүлдердің орындарын тауып, сәйкестендір.

Білім алушы

- 1000 көлеміндегі сандардың натурал сандар қатарындағы орнын көрсетеді.

Оқулық,

дәптер

Сабақ ортасы

(Д) Оқушыларға 21 тордан тұратын «жол» көрсетілген парақ беру. Оқушылар кезекпен 100-ден 989-ға дейін сандарды таңдайды. Бұл сан ортадағы торға жазылады. Оқушы содан кейін сандық түзудің бөлігін құрайтын «жол» салып, сол санның алдындағы 10 санды және сол саннан кейінгі 10 санды толтырады.

Ол сандар қалай аталатынын, алдыңғы сан одан кейінгі саннан қаншаға аз, ал кейінгі сан алдыңғы саннан қаншаға артық, бірінші сан соңғы саннан қаншаға артық, ал соңғы сан бірінші саннан қаншаға аз екенін сұрау.

(Т) Оқушылар сандарды таңдаған кезде, қайталанбайтын сандарды карточкаға: әрбір санды бөлек жазу.

Тапсырма оның күрлелілігіне және көлеміне немесе оқушылардың деңгейіне қарай сараланады.

«Жол» салу тапсырмасын орындағаннан кейін топқа шамамен бірдей көлемде карточкаларды таратып беру. Оқушылардан карточкаларды өсу ретімен орналастыруды сұрау. Карточкаларды бір парақ қағазға жабыстырып, сандық қатарды бірінші саннан екінші санға дейін немесе бірінші саннан соңғы санға дейін қалпына келтіруге болады.

(Ж) Жұптарға 1-ден 9-ға дейін түрлі сандар жазылған үш карточка беріп, сандар қайталана алады деп шарт қойып, осы сандар бар барлық үш таңбалы сандарды құрастыруды және жазуды ұсыну.

Оқушылар саны аз сыныптарда карточкалардың орнына оқушылар өздері «жанды» сандардың рөлін атқара алады.

Логикалық ойлау қабілетін және үш таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру дағдысын дамыту мақсатында «Жүздіктері, ондықтары және бірліктері 3 санына тең болатын әртүрлі үш таңбалы сандарды жазу. Ондай сандар қанша?» сияқты логикалық тапсырмаларды орындауға болады.

Ең кіші және ең үлкен сандарды атауды, оларды өсу және кему ретімен жазуды, бірінші саннан екінші санға дейін (бірінші және үшінші, екінші және үшінші және т.б.) түзу және кері реттілікте санауды ұсыну.

  • «Жаңылмай тап». Жұппен жұмыс.

125+234= 359 420-70= 350 220+120=340

400-70 = 330 290+80=370 686-345=341

Кім жылдам? Жұппен отырған оқушылар бір-бірінің жұмысын тексереді.

Есепті шығар.

1. Дүкенде 500 кг пияз болды. Пияздың біраз бөлігі сатылғаннан кейін, онда 140кг қалды. Неше килограмм пияз сатылды?

2. Анасында 200 теңге болды. Ол 100 теңгеге сүт және 45 теңгеге нан сатып алды. Анасында неше теңге қалды?

Топпен жұмыс. Теңдеуді шеш.

1. 652 — х = 14 + 38

2. a — 130 = 420+200

3. 700 + x = 1000 – 100

Есепте.

1. 590+70=660 630+270=890 560-90=470 654+234=888

2. 430+90=520 280+320=600 430-60=370 356+423=779

3. 360-170=190 768-347=421 410-120=290 549-236=313

ҚБ тапсырмасы

Тапсырма

Берілген сөздерді пайдаланып, үш таңбалы сандар құрастыр. Олардың ең үлкенін және ең кішісін анықта.

Сандар: ________________________________

Ең үлкені _______________________________

Ең кішісі _______________________________

Дескриптор Білім алушы

- берілген сандардан мүмкін болатын барлық үш таңбалы сандарды құрастырады;

- салыстыру арқылы ең үлкен санды анықтайды;

- салыстыру арқылы ең кіші санды анықтайды.

1-ден 9-ға дейін сандар жазылған карточка-лар

Математи-ка пәні бойынша олимпиада 3-сынып. - http://5egena5.ru/3klass.html

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия.

-Бүгінгі сабақта не білдік?

-Қандай жаңалық білдік?

-Сабақта не құнды болды?

Үй тапсырмасы: 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын көрсетуге мысалдар орындау.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз

Мәтінмен жұмыс істеу үшін топтарға бөлу кезінде дифференциация қолданылады

Өзара бағалау, критерий бойынша қалыптастырушы бағалау. Мұғалім жазбаша жұмысты өзі табыстың критерийлеріне сәйкес тексереді

Оқушыларр жұппен жұмыс жасайды, сыныпта жүреді және белсенді болады.

Бағалау парағындағы тапсырмалар көрініске зиян келтірмейтін қол жетімді қаріппен безендірілген.

Сабақ бойынша рефлексия

Оқудың шынайы мақсатын / мақсатының мақсаттары ма еді?

Барлық оқушылар Ортақ мақсатқа жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізіле ме?

Сабақтың уақыттық сатылары болды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы рейтинг

Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлап көріңіз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу