Реттілік туралы түсініктерді дамыту. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4B бөлім: Есептердің шешу тәсілдері Тақырып: Реттілік туралы түсініктерді дамыту Күні: СЫНЫП: | Көкшетау қ.ФМБ Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімніңаты-жөні: Қатысқандардың саны: Қатыспағандардың саны: | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.5.1.5** тура және жанама сұрақтары бар есептерді ажырату («артық/кем», «есе артық/кем» қатынастарымен байланысты) | ||||||
Сабақ мақсаттары | Реттілікті анықтай отырып, тура және жанама есептер құрастыру. | ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдік мақсаттар
| Реттілік, артық, кем, көбейту, бөлу, қатар,заңдылық және т.б. сөздер мен математикалық терминдерді қолданады. | ||||||
Құндылықтарды дарыту | - құрмет; - ынтымақтастық; -өмір бойы білім алу | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану пәнімен байланысты | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Тура және жанама есептер | ||||||
Жоспар | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 2 минут 3 мин | І Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық бағыт беру Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Математика ілімін Лезде қағып аламыз. (Ұ,Қ) қимылды жұмбақ Мақсаты: оқушының қызығушылығын арттыру арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Мұғалім тақтаға бір екі ұл баланы ортаға шығарады. -балалар, достарыңа қараңыздаршы, нені байқадық? -олар қалай орналасқан? -егер, оқушыларыдың орындарын ауыстырсақ не болар еді? -қандай реттілікті байқап тұрмыз? -ендеше, біздің бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ? Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Реттілік туралы түсініктерді дамыту. Сабақтың мақсатымен таныстыру -Бүгінгі сабақта не үйреніп, не білеміз деп ойлайсыңдар? Оқушылардың жауаптарын тақтаға критерий ретінде жазу. | Презентация | |||||
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 4 мин 5 мин 5 мин 8 мин | (Ұ) проблемалық сұрақ Мақсаты: Мәселелерді шешу арқылы реттілік туралы түсініктерін дамыу. Тапсырма: Тақтадағы суретке назар аударыңыз. не байқадыңыз? 1) Жануарлардың орналасуы бойынша реттілікті анықтайды. 2) Тақ және жұп жандардың реттілігін анықтау /реттіліктік орналасуы туралы түсіндіру, қандай амалдар арқылы шыққандығын нықтау, дәлелдеу, қорытынды шығару/ (Ө) математикалық диктант Мақсаты: «Миға шабуыл», тапсырманың дұрыс орындалуы арқылы Қазақстандағы ең биік шың туралы ақпаратпен танысу. Оқушылар математикалық диктант орындау нәтижесінде 6995 саны шығады. Мұғалім бұл санның нені білдіретіндігін сұрайды. Оқушы жауабы тыңдалған соң, оның Хан тәңірі шыңнын ұзындығы екендігі анықталады. (Ж) «Бинго» ойыны. Мақсаты: реттілікті анықтау арқылы логикалық ойлауын дамыту. Тапсырма: реттілікті жалғасын тап. /тапсырманы орындауға берілген уақыт аяқталған соң, кезекпен дұрыс жауапты оқиды, ұжыммен тексеріледі. Жіберілген қателікер саны анықталып, кері байланыс жасалады/. (Ө) Түсіп қалған санды анықта. Мақсаты: ойлау дағдыларын дмыту.
Бағалау критерийі: әрбір дұрыс жауапқа 1 баллдан беріледі. Жоғарғы балл-5 балл (Ұ, Ө) «Суретті жұмбақ» Мақсаты: әлем мәдениетімен танысу, сыни ойлауын дамыту, адамгершілік құндылықтарын дамыту. Тапсырма:
(Т)шығармашылық тапсырма. берілген сандар мен суреттерді қатытыра отырып, тура немесе жанама есеп құрастырыңыз. /оқушылар өзара топтасып есеп құрастырады. Топпен бір-біріне тапсырмаларын алмасады. Есептің жауабын анықтайды. Есепті құрстырушы топқа орындалған тапсырманы береді. Тапсырма бағаланады./ Дескриптор:
Жоғарғы балл 4 балл.
| Слайд, үлестірмелі парақшалар Дәптермен жұмыс. Өздік жұмыс тапсырмалары Слайд А4 форматындағы қағаздар | |||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия: -Бүгін қандай тақырыппен таныстық? -Сабақта не істедік? -Қандай тапсырма қиын болды? -Не жеңіл болды? Өзін бағалау:Венн диаграммасы бойынша өздеріңді бағалаңдар. Бағалау кезінде сабақтың басында қойылған критерийлерге қайта оралу.Критерийлерді оқып, стикерді диаграмманың бөлігіне жапсыру арқылы оқушылар өздерін бағалайды. | Стикерлер Венн диаграммасы | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау –оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз? | Оқу байланыстарыДенсаулық пен қауіпсіздік | |||||
Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде көрінуі мүмкін. Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады |
|
| |||||
Рефлексия Оқытудың/сабақтыңмақсаттарынақолжеткізілетіндейболдыма? Бүгін оқушылар не нәрсеге үйренді?
Оқытуатмосферасықандайболды? Дифференциацияныжүзегеасыруқолданкелдіме? Мен уақыттықкестеніұстандым ба? Мен жоспарданқандайауытқушылықтаржасадымжәненеліктен? Уақыта ясы? Мен жоспарымақандайөзерістеренгіздімжәненеліктен? | |||||||
Қорытындыбағалау Неғұрлымжемістіекісәттіатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2: Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2:Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?