Жүздіктер. Жүздіктермен санау 1000 дейін. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Сабақ: Математика 2A бөлім – Екі таңбалы сандарды қосу және алу. Жүздіктер. Есептер
| ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||
Сынып: 2 | Қатысқан оқушылар: Қатыспағаны: | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.4.3.1 1000-ға дейін жүздіктер тізбегіндегі заңдылықты анықтау 2.1.1.4 есептің ірілендірілген бірлігін – жүздік түзу; 1000-ге дейін санау, жазу және салыстыру 2.4.3.2 берілген заңдылық бойынша тізбек құру, заңдылықтың бұзылуын анықтау
| |||||||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||||||
Жетістік критерийлері:
| 1000 көлеміндегі сандарды атайды, жазады, салыстырады, берілген заңдылық бойынша тізбек құрай алады. | |||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
| |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты | |||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | 100-ге дейін санауды, сандар атауларын, толық ондықтарды біледі | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | ||||||||||
Сабақтың басы 3 минут 5 минут | «Ертеңгілік шеңбер» Қуанамын мен де , Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. /оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, бір-біріне жылуын сыйлайды./ Қол.Бас.Жүрек. -Балалар, бүгінгі сабақта бізге Шульманның 3 көмекшісі қажет болады. Олар: бас, қол, жүрек.
-Біз бүгінгі сабағымызда миымызбен жақсы ойланып, ойлағанымызды қолымызбен іске асырып, мейірімді жүрегімізбен сезіну керекпіз. (Ұ) Оқушылармен диалог құру (Ыдыста үлкен және кіші көлемді 10 алма тұрады. Үлкен алманы жүздіктер ретінде, кіші алмаларды ондықтар ретінде қолдану арқылы бір ыдыстан екінші ыдысқа санау арқылы салу) -Балалар, біз 100-ге дейін санап үйрендік және санауды түрлі «қадамдармен» (бірліктермен, ондықтармен, екіліктермен) жүргіздік. /оқушылардың жауабын тыңдау/ 100-ге дейін өсу және кему ретімен санату. (Ұ) Оқушылардың өздеріне таныс сан түзуін қарастыру. -100-ге дейін қалай тез санауға болатындығын білесіздер ме?- проблемалық сұрақ қойып, оқушылардың пікірлерін анықтау. 100-ге дейін ондықтармен өсу және кему ретімен санату. -100-ден кейін қандай сан келеді?» -Одан кейін ше? 100-ден 1000-ға дейін жүздіктермен өсу және кему ретімен санату. -Ендеше, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі біздің тақырыбымыз қандай болмақ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Интерактивті тақтада санамақ | ||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут 5 минут 2 минут 5 минут 3 минут | (Ұ, Ө)Жүздіктер туралы білімін қайталау. Алдымен оқушыларға А4 қағазы таратылып беріледі.
(Ж) құрастырған моделдерін жұп бойынша тексереді. Мұғалім ұсынған нұсқамен салыстырады, қателіктерді түзетеді.
(Ө, Ұ) Сандар қатары.
-Балалар, 1000-ға дейінгі сандарды жүздіктермен өсу және кему ретімен санау барысында қандай заңдылықты байқадық? (100-ге артады, 100-ге кемиді) (Т,Ө) «Пішіндер сөйлейді». Оқушылар 4 топқа бөлінеді, де оқушыларға тапсырма таратылып беріледі. -Балалар, біз нені көріп тұрмыз? - Бұл пішіндерден нені құрастыруға болады?
(Мүмкін болатын жауап:
Сергіту сәті «Көңілді күн»
(Ө, Ж) Берілген заңдылық бойынша тізбек құру. Оқушыларға қима қағаздар таратылып беріледі. Тапсырмада көрсетілген реттілік бойынша тізбекті толықтыру қажет.
/Тапсырманы «жұптық әдіс» арқылы тексереді, орындау тәсілін айтады, қорытынды шығарады. Тапсырманың орындау деңгейін смайликтер арқылы көрсетеді/. (Ө, Ж, Т) «Мен ойлаған сан». -Балалар, қанай сандарды ойлады? Сұрақтарға оқушылар жазбаша жауап береді. Жұп бойынша тексереді. - ойлаған санды табуға қандай көмекші сөздер берілген?
| Слайд А4 қағаздары слайд Сандар кестесі Тапсырмалар (карточкалар) Слайд «Көңілді күн» виде-сергіту сәті Қима қағаздар. | ||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут |
| «Жетістік баспалдағы» | ||||||||||
Қосымша ақпарат. | ||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? . | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?