Қазақстан қалалары. Хат арқылы байланысу. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Менің Отаным – Қазақстан Күні: Сынып: 4 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Қазақстан қалалары. Хат арқылы байланысу | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.5.1.2 көптік / тәуелдік / септік / жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану | ||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: септік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. Көптеген оқушылар: септік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. Кейбір оқушыларсептік, тәуелдік, жіктік жалғаулы сөздерді ауызша, жазбаша тілде қолданады. | ||||||
Бағалау критерийлері | Сөйлеу және жазу барысында тәуелдік жалғауын қолданады. | ||||||
Тілдік мақсаттар | Отан, көрікті жерлер, әлемге әйгілі, тәуелсіз, елорда, Елбасы, рәміз, халық, мақтан ету, атамекен, солтүстік, тұрғын | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | ||||||
Бастапқы білім | Хаттың қалай жазылатынын біледі. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 мин | Қызығушылықты ояту. «Бос микрофон». Оқушыларүйде дайындап келген жұмыстарын ортаға салады. «Бос микрофонға» шығатын оқушы кездейсоқ таңдау арқылы анықталады. | ||||||
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 3 мин 10 мин | (Ұ) «Кім жылдам» Оқушылар суретті қолданып, тәуелдік жалғауын дұрыс жалғастырады. Менің Сенің
Оның (Ж) «Мен білемін!» Берілген сөйлемдердің тәуелдік жалғауларын толықтырып жазады. Түпнұсқамен салыстыру арқылы өзін-өзі тексереді.
Түпнұсқа.
Дескриптор:
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. Жасыл түс – жеңіл болды Сары түс – ойландырды Қызыл түс – қиын болды (Ж) «Ойлан, жаз» Оқушылар берілген сурет бойынша сөйлемдер / шағын мәтін құрастырып жазады. Қай жақта жазатындарын кездейсоқ таңдау арқылы анықтайды.
Қабылдау деңгейі орташа оқушыларға көмек ретінде сұрақтар ұсынылады. Сұрақтар «жедел жәрдем» қорабына салынады.
| ||||||
Сабақтың соңы 5 мин | «Жетістік баспалдағы» арқылы өзінің сабақтағы жұмысына баға береді. | ||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Сабақ бойынша рефлексия
| |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру