Жобаны құрастыру. Интерфейсті құру. Информатика, 9 сынып, сабақ жоспары.


«Мақұлдаймын» ____________

Пән: Информатика 10 сынып

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

бөлім 10.4А: Білім беру ойындары

Мектеп: НИШ ФМН гральск

күні:

Мұғалімнің аты: Хусанова Ж.Б.

Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Жоқ оқушылар саны:

Сабақ тақырыбы

Жобаны құрастыру. Интерфейсті құру

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

10.4.2.1 екі өлшемді кеңістікте өңдік кескін жасау

10.4.2.2 ойынды дамытуда қолдануға арналған заттардың (спрайттардың) суреттерін жасаңыз

 Сабақ мақсаттары

Оқу ойын интерфейсін жасау;

 Табысқа жету критерийлері

Білу және түсіну

1. Жобалық интерфейстің тұжырымдамасын анықтайды;

Қолдану

2. Жобалық интерфейсті жасайды және ресімдейді;

Талдау

3. Ұялы телефондар үшін қолданбалы интерфейстің дамуын талдайды

Бағалау

4. Өзара бағалау жүргізеді

 Тілдік мақсаттар

Оқушылар сипаттай алады:

2D сызбасын құру процесін сипаттау;

  Терминдер мен нақты терминдер сөздігі:

Фондық сурет, интерфейс, нысан, алгоритм, экран, оқиға.

     Байланыс / жазу үшін пайдалы тіркестер жиынтығы:

Ойын интерфейсін жасау үшін ... құрамдастарды қолдандым

... мақсатына қол жеткіздім, себебі ...

Құндылықтарды көрсету

Құндылық: міндеттерді орындаудағы ынтымақтастық,

Жұптарда (топта, сыныпта) жұмыс істеу кезінде өзара құрмет.

Пәнаралық байланыстар

Сабақтың ішіне кіріктірудің интеграциясы пәндік өнермен (интерфейсті жасағанда, түс таңдау, дизайн және т.б.) жүзеге асырылады;

Орыс тілі (қазақ) (Я2 - пайдалы сөз тіркестерін және дәлелдемелерді жазу, сөйлеу және жазбаша сөйлеу мәдениеті, тілдік стилистика);

Алдыңғы білім

Логотиптер жасау; мобильді қосымшаны жасау

Сабақ барысы

 Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басы

17 мин

  • Ұйымдастыру сәті : «Пазл».(2 мин)

Мақсаты: Топтар құру

Мұғалім қызметі

Оқушылардың қызметі

1. оқушылармен амандасу, оқушылардан басқатырғыштың (пазл) бөліктерін таңдап, бір суретті жинауды сұрайды.

2. Сұрақтар қою

3 Сабақтың тақырыбын анықтауды сұрайды.

1.Мұғаліммен амандасады пазлдарды таңдайды, бүкіл суреттің бөліктерін іздейді, топ құрады.

2. Сұрақтарға жауап береді

3. Сабақтың тақырыбын анықтайды.

  • Сабақтың тақырыбын және мақсатын жариялау. (2 мин)

Мақсаты: Сабақтың тақырыбын анықтау, сабақ мақсатын және БК талқылау

Мұғалім қызметі

Оқушылардың қызметі

Оқытушы сабақ тақырыбымен таныстырады. Оқу мақсаттары (ОМ), оқыту критерийлері (ОК) талқылайды.

Студенттер сабақтың тақырыбын жазады. ОК және күтілетін нәтижелерді талқылайды, егер қажет болса, сұрақтар қояды.

3. Бейне көру: (4:24 мин.) Runsii - Ойындар қағаз прототипі .mp4 (6 мин)

Мақсаты: Алдыңғы білімдерін жаңарту

Мұғалім қызметі

Оқушылардың қызметі

1. Мұғалім бейнені көрсетеді

2.Білімді өзектеуге жетелейтін сұрақтарды анықтайды.

1.Оқушылар бейне көреді.

2. Сұрақтарға жауап береді

БК:3

Дескрипторлар:

1. Қосымшаның дизайнын анықтайды;

2. Пайдаланушы интерфейсінің бір ерекшелігін анықтайды;

3. Симметрия интерфейсіндегі түймелердің орналасуын анықтайды / қажетсіз ақпарат жоқ (немесе суреттің фоны немесе экрандар арасында ауысу)

Презентация

Презентация

Жұмыс дәптерлері

Презентация

 Видео: Runsii - Games Paper Prototype .mp4

Сабақтың ортасы

20 мин

4. Интерфейсті құрудың ережесін және анықтамасын анықтау (10 мин.)

Мақсаты: жаңа тақырыпты меңгеру үшін оқушылардың білімін және дағдыларын тексеру.

Мұғалім қызметі

Оқушылардың қызметі

1. Сұрақ қояды, оқушылардың жауаптарын тыңдайды

2 Жақсы қабылдау үшін дұрыс жауапты көрсетеді

3. Интерфейсті дамыту ережелерін анықтауды сұрайды

1. Интерфейстің тұжырымдамасын анықтайтын сұраққа жауап береді.

2. Қажет болса, дұрыс жауапты оқып, дәптерге жазады

3. Интерфейсті әзірлеу ережесін анықтайды

БК: 1.3

Дескрипторлар:

1. Интерфейстің тұжырымдамасын анықтады;

2. Қосымшаға арналған объектілердің орналасқан жері туралы симметрия ережесін анықтайды;

3. Пайдаланушы үшін интерфейсті құрудың ережесін анықтайды;

4. Достық (дружественный) интерфейсті анықтайды;

5. Өтпелердің (переходы) сәйкестігін анықтайды.

5. Интерфейсті жобалау сызбасын талдау (3 мин)

Мақсаты: меңгеру, интерфейсті қолдану және талдау

Мұғалім қызметі

Оқушылардың қызметі

1. Мұғалім топқа бөле алады немесе оқушыларды жұптарға бөле алады.

2. Оқытушы ұялы телефондарға арналған қолданбалы интерфейстің даму кезеңінің сызбасын көрсетеді және топта талқылауды және сызбаны талдауды сұрайды.

1. Оқушылар суретті көреді, топта талқылайды және интерфейс дизайнының дәйектілігі мен анықтығын анықтайды.

КО: 3

Дескрипторлар:

1. Қолданбалы интерфейсті жасау қадамдарын анықтайды;

2 Тапсырыс берушімен фон құру және талқылау идеясын анықтайды;

3. Қажет объектілердің орналасуын талдайды;

4. Экранға керекті объектілерді талдайды;

  • 5. Тік және көлденең бағытта заттардың орналасуын анықтайды

Презентация

Презентация

Презентация, жұмыс парағы

Сабақтың соңы

3 мин

Пайдалы сөз тіркестерді пайдалана отырып, сабақты қорытындылау:

• Ойын интерфейсін жасау үшін ... құрамдастарды қолдандым

• ... мақсатына қол жеткіздім, себебі ...

 

Рефлексия: студенттердің өзін-өзі бағалауы. Карточкаларды толтыру

Презентация

 

 

 «Өзін-өзі бағалау үшін рефлексия» карточкалары

Дифференциация - Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - студенттердің материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

Тапсырмаларды өздігінен орныдау, мұғалім көмегі

мұғалімнің көмегі, өзара көмек.

Тәжірибелік тапсырмаларды орындау және студенттердің жауаптарын тыңдау, ұялы телефондарға арналған оқу-ойын интерфейсінің дамуын талдау.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Компьютермен дұрыс тұру және дұрыс қолданылуы туралы компьютермен жұмыс істеу кезінде еске салу

Сабақ бойынша рефлексия

Оқудың мақсаттары шынайы ма?

Барлық студенттер оқудың мақсаттарына жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма?

Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан кету неге керек болды?

Сабақты қорынындылау үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)?

1:

2:

Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрдім, кейінгі сабақтарда не іздеймін?

http://www.cmsmagazine.ru/library/items/graphical_design/10-principles-mobile-interface-design/



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу