Деректер қорындағы бастапқы кілт. Информация, 9 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Сабақ: №56 4 тоқсан. Бөлім: 10.4А Ақпараттық жүйелер | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатысқан оқушылар саны: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Деректер қорындағы бастапқы кілт | |||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 10.3.1.3 дерекқордағы бастапқы кілтті анықтау | |||||||||
Сабақтың мақсаттары | Дерекқордағы бастапқы кілтті анықтау | |||||||||
Бағалау критерийлері | Егер студент оқу мақсатына қол жеткізсе Білімі: Дерекқордың кілтер түрлерін келтіреді Синтез: -Бастапқы кілттің анықтамасын келтіреді - Сыртқы кілтінің анықтамасын келтіреді Талдау: - Дерекқордағы кілттер түрлерінің арасындағы айырмашылықты анықтайды - Дерекқордағы бастапқы кілтті көрсетеді | |||||||||
Тілдік мақсаттар | Студенттер: Дерекқорда әр түрлі кілттердің түрін талқылайды. Дерекқордағы кілттер түрлерінің арасындағы айырмашылықты түсіндіреді Тақырыптық терминология және терминология: Өріс, жазба, дерекқор, ДҚБЖ, бастапқы кілт, сыртқы кілт Байланыс / жазу үшін пайдалы тіркестер жиынтығы: Бұл дерекқорда бастапқы кілт анықталуы мүмкін ... Бұл өріс негізгі кілт ретінде қолдануға болмайды, себебі ... | |||||||||
Құндылықтар | Сыныптастарды қолдау материалды меңгеруге көмектесу. Басқаларға ақылға қонымды және жауапты болу. | |||||||||
Негізгі дағдылар | MSExcel, деректер типтері, негізгі деректер қорының түсініктері | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||
Сабақтың басы 0-1 минут 2-5 минут 6-8 минут Сабақтың ортасы 9-18 минут 19-20 минут 21-26 минут 27-31 минут 32-36 минут Сабақтың соңы 37-40минут | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың санын тексеру. Білімнің өзектілігі: Оқушылар соңғы сабақтың негізгі сәттерін https://learningapps.org/ онлайн ресурсынан қоладана отыра қайталайды. Бағалау: Уақыт аяқталғаннан кейін мұғалім дұрыс жауап беруі керек және студенттермен талқылауы керек. Тақырыпқа кіріспе, сабақтың мақсаттары мен өлшемдері Сабақтың тақырыбы мен критерийлері тақтада көрсетіледі. Оқушыларға өз бағалау критерийлерін жазуды сұраңыз. Қажет болса, студенттерді сабақ критерийлеріне бағыттаңыз. Жаңа материалды зерттеу. Оқушылар бейне көреді. Қарау алдында оқушылар талқылау сұрақтарымен танысып, бейне көру кезінде жауап табуға тырысулары керек. Топтарға бөлу Студенттерді 3 топқа бөлу Талқылау: Топтағы студенттер келесі сұрақтарды талқылауы керек. Әркімнің пікірін тыңдаңыз және жауап үшін мысалдармен толық жауап беріңіз. Талқылауға арналған сұрақтар:
Жаңа материалды зерттеу. Оқушылар бейне көреді. Қарау алдында оқушылар талқылау сұрақтарымен танысып, бейне көру кезінде жауап табуға тырысулары керек. Бағалау. Сауалдама Жаңа материалды түсіну үшін студенттермен сұхбаттасу қажет. Тапсырма 1. Дайындаған материалдарды пайдалану №1 анықтама оқушылар топта негізгі және сыртқы кілттің анықтамасын құрастыру керек. Бағалау. Мұғалім тақтада дұрыс нұсқаны көрсетеді, студенттер өз нәтижелерін тексереді. Қажет болса, бар сұрақтарын талқылаңыз. Анықтаманың дұрыс нұсқасы оқушылар өздерінің ресурстарына сақтауы немесе кітапшаларында жазуы керек. 2 тапсырма. - Реляциялық дерекқорды мысалын құрыңыз - Бұл дерекқордың бастапқы кілтін анықтаңыз. - Сіздің таңдауыңызды түсіндіріңіз Бағалау Әр топтың нұсқаларын тыңдап болғаннан кейін, мұғалім әр топтың жұмысына кері байланыс беруі керек. Жұмыста оң және теріс ұғымдарды анықтау. Рефлексия Ауызша түрде флипчарт бойынша сұрақтарға жауап беру. Сабақты қорытындылау. | Флипчарт clck.ru/GgPz5 clck.ru/GhYHa Флипчарт https://www.youtube.com/watch?v=6fXVL_uJ1I0 https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ Флипчарт Флипчарт Анықтама 1 Флипчарт Флипчарт | ||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||
Бөлу - Сізге көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлап отырсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларды ынталандыруды қалай жоспарлап отырсыз? | Бағалау - студенттердің білімін қалай бағалайсыз? | Өтпелі жаттығулар Денсаулығы мен қауіпсіздігін бақылау АКТ байланыстары экономикалық үлгілердің байланыстары | ||||||||
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? |
| |||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? | ||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру