Ойынның идеясын анықтау. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютерлік ойындарды әзірлеу | |||||||||||||||
Күні: | Мектебі: Мұғалімнің аты жөні: | ||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Ойынның идеясын анықтау | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары
|
| ||||||||||||||
Бағалау критерийлері
|
| ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминология
Диалог пен хатқа арналған пайдалы сөздер: Егер… (шарт), онда … Аталмыш мәселені шешу үшін мен … Ұсыныстарды таныстру үшін мен келесіні таңдадым …
| ||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Өмір бойы оқу, бірін бірі бағалау, академиялық адалдық | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Өнер, математика, робототехника, орыс тілі | ||||||||||||||
Предварительные знания | Алгортим түрлері, тапсырма шешу қадамдары | ||||||||||||||
Сабақ жоспары | |||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 0-5 мин Сабақтың ортасы 6-16 мин 17 - 20 мин 21 - 27 мин 28 - 34 мин Сабақтың соңы 36 - 40 мин | Ұйымдастыру сәті Оқушылармен амандасу, қатысушыларды тексеру Білімді актуализациялау • Алгоритм кім немесе не орындай алады? • Алгоритмді орындау үшін не білуіңіз керек? • Сізге қандай алгоритмдер таныс? Жаңа тақырыпч Алгоритмді қалай сипаттауға болады?
Компьютерге түсінікті тілде жазылған алгоритм бағдарлама деп аталады. Оқушылармен талқылау Activity Белгілі орыс тілі мақаласын оның блок-схемасы арқылы құрастыруға тырысыңыз жауап:
Топтық жұмыс Топқа 1,2,3 –ке саналу арқылы бөліну Берілген блок-схема тізіміне байланысты мысал келтір. Блок схеманы толтыр Әрбір топ бір тапсырма таңдайды. Тапсырма топтарда қайталануы мүмкін Мысал: «Репка» ертегісінің блок-схемасы Топтардың қорғауы Жеке жұмыс 1. a = (in + 4) * 3 мысалын есептеу үшін блок-схеманы құрыңыз 2. Тапсырма үшін блок-схема жасаңыз. Ұзындығы = a, ені = б. A> b болса, аумақты есептеңіз, әйтпесе тіктөртбұрыштың периметрін есептеңіз. 3. Тапсырма шарты бойынша блок схема жасаңыз: Себетте ақ және қара шарлар бар. Ақ шарларды ақ жәшікке, ал қара түсті қара түсті шарларға салу керек. Өзара бағалау. Рефлексия Кестені толтыр:
| Презентация Слайд 1 - 3 Дидактикалық материал Презентация Слайд 4 - 5 Қосымша материал Презентация Слайд 6 - 11 Дидактикалық материал Дидактикалық материал Презентация Слайд 12 | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||
Қосымша тапсырмалар орындау. Оқушыларға көмек көрсету. | Бірін бірі бағалау. Оқушыларды бақылау | Денсаулықты сақтау технологиясы, Денешынықтыру сәттері және қозғалыс белсенді түрлерілігі. Сабақта пайдаланылатын қауіпсіздік ережесінен қолданылған тармақтар | |||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру