Ойынның идеясын анықтау. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьютерлік ойындарды әзірлеу

Күні:

Мектебі:

Мұғалімнің аты жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ойынның идеясын анықтау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • 6.3.2.1 - есептің шешімін кезеңмен талдау
  • 6.3.2.2 - блок-схема түріндегі алгоритмді ұсыну

 Сабақ мақсаттары

 

Білім алушылар білуге тиісті:

- Алгоритмді блок-схема түрінде көрсету;

- Тапсырманы орындау барысында блок-схема құру;

 Бағалау критерийлері

 

- сызықтық, тармақталған және циклдық құрылымдардың алгоритмдері үшін блоктық диаграммаларды сипаттайды;

- ойынның сценарийін сипаттайды.

- ойындарға арналған блок-схеманы қалыптастырады

- оның жауабын ақтайды

 Тілдік мақсаттар

 

Пәндік лексика және терминология

  • сценарий; команда; ойынның тәртібі; кейіпкер; блок-схема;
  • алгоритм түрелі: сызықтық, тармақталған, циклдік

Диалог пен хатқа арналған пайдалы сөздер:

жоба сценарийін құру үшін алгоритмдердің келесі түрлері пайдаланылды ...

  • - алгоритмнің графикалық көрінісі ...

 Құндылықтарды дарыту

 

- құрметтеу: сыныптастарының идеяларын құрметтеу;

- жауапкершілік: сабақ кезінде өзін-өзі бағалау, өзара бағалау;

- өмір бойы оқыту: компьютерде жұмыс істеу кезеңінде.

 Пәнаралық байланыстар

Өнер, математика, робототехника, орыс тілі

Предварительные знания

Алгортим түрлері, тапсырма шешу қадамдары

Сабақ жоспары

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-3

1.Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылармен амандасу. Жұмыс ырғағына ыңғайлау.

2. Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін жариялау

Презентция слайд 1-3

Сабақтың ортасы

4-20

21-30

31-38

1. Жаңа тақырыпты түсіндіру

Мұғалім «Тасымалдаушы» логикалық ойынын шешу арқылы жаңа тақырыпты зерттеуді бастайды:Шаруа өзеннің сол жағалауында қасқыр, ешкі және қырыққабатпен тұр. Мұның бәрін оң жағалауға тасымалдау керек. Бірақ оның қайықтары тым аз: ол бір жолаушыға - қасқырға, орамжапыраққа немесе ешкіге бара алады.

Мұғалім ойынға арналған ауызша алгоритмді жасау үшін жұппен ұсынылады. Оқушылардан оларды бір-біріне көрсетуді сұраңыз.

Бағалау критерийлері:

• 7 әрекетпен арғы бетке өткізуді орындаңыз;• қайыққа тек бір тасымалдаушы және тек бір жануарға немесе қырыққабатқа сыйдыра алады;

• Қасқыр ешкіні жеуге болмайды және ешкі орамжапырақ жеуге болмайды.Оқытушының бағалауы. Өзара бағалау.

Бұдан басқа, мұғалім оқушыларды «Тасымалдаушы» логикалық ойынының мысалын пайдаланып, алгоритмдерді ұсынудың графикалық әдісімен таныстырады, сондай-ақ әрбір блоктың мақсатын түсіндіреді:

басы/соңы

мәліметтерді енгізу/ шығару

әрекет

шарт

2.Сабақты бекіту

Өткен тақырыпты бекіту үшін мұғалім learningapps.org. интернет ресурсын қолданып, тапсырманы орындауды ұсынады.

Дидактикаөлық матариал 1

https://learningapps.org/1153226

https://learningapps.org/142779

https://learningapps.org/755721

Сабақтың соңы

39-40

Рефлексия:

- Ойланыңыз, бүгінгі сабақта сізге не қызықты болды, тағы да не үйрену керек?

Оқушылар өз ойларын айтады, мұғалім оларды бағалайды.

стикерлер

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қосымша тапсырмалар орындау. Оқушыларға көмек көрсету.

Бірін бірі бағалау. Оқушыларды бақылау

Денсаулықты сақтау технологиясы, Денешынықтыру сәттері және қозғалыс белсенді түрлерілігі.

Сабақта пайдаланылатын қауіпсіздік ережесінен қолданылған тармақтар

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу