Ойынның идеясын анықтау. Информатика, 6 сынып, сабақ жоспары, 1 сабақ.


Бөлім:

Компьютерлік ойындарды құру

Мектеп:

Жауапты:

КЛАСС: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойынның идеясын анықтау

Сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.2.1 - есептің шешімін кезеңмен талдау

6.3.2.2 - блок-схема түріндегі қадамды ұсыну

Сабақтың мақсаты

Білім алушылар білуге тиісті:

- Алгоритмді блок-схема түрінде көрсету;

- Тапсырманы орындау барысында блок-схема құру;

Тілдік мақсаттары

- сурет салу арқылы анықтаманы қалыптастыруда сөйлеу дағдыларын дамыту

- тақырып бойынша терминологияны жаңарта отырып, оқу дағдыларын дамыту

- ағылшын тіліндегі тиісті терминологияны оқып үйрену

 Бағалау критерийлері

- ойынның басты идеясын айқындайды;

- таңбалардың санын анықтайды;

- таңбалардың әрекеттерін анықтайды;

- кіріс және шығыс деректерін анықтайды

Құндылықтарды дарыту

- құрметтеу: сыныптастарының идеяларын құрметтеу;

- жауапкершілік: сабақ кезінде өзін-өзі бағалау, өзара бағалау;

- өмір бойы оқыту: компьютерде жұмыс істеу кезеңінде.

Пәнаралық байланыс

Өнер, өзін-өзі тану

Алдыңғы оқыту

- алгоритм, блок схема туралы түсінік

Сабақ жоспары

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-5 мин

 1.Ұйымдастыру бөлімі.

 Оқушылармен амандасу. Жұмыс ырғағына ыңғайлау.

 2. Сабақ тақырыбына икемдеу

 - Слайдқа мұқият қарап, суреттер мен сөздерді не байланыстырып тұрғанын айтыңыздар?

 - Бүгінгі сабақта біз не туралы айтамыз?

 

 3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін жариялау

Презентация

Слайд 1- 5

Сабақтың ортасы

6-8 мин

9-23 мин

24-38 мин

 Жаңа тақырыпты түсіндіру

 Сабақтың тақырыбын оқуға кіріспес бұрын мұғалім сілтеме бойынша өтіп, оқушыларға ойын ойнауға кеңес береді.

 Ойын аяқталғаннан кейін мұғалім оқушылармен компьютерлік ойындар туралы әңгімелеседі. Содан кейін оқушылармен қандай ойынмен танысып жатқаны туралы талқылау жүргізіледі, мұғалім ойындар мысалдарын келтіріп, келесі сұрақтарды талқылауды сұрайды:- Ойын ойнау үшін нені білу керек?

 - Ойынның нәтижесі қандай болуы керек?

 - Ойынның идеясы қандай?

 - Ойында нәтиже неде?

 - Ойында қанша кейіпкер болуы мүмкін?

 - Барлық ойындар бірдей ме?

 - Не ойлайсыз, ойын жобаларын жасап шығарғанда, ол суретшілер мен музыканттарсыз істемейді?- Бірлескен жобада қандай рөл атқарады?

 

 Бұдан кейін мұғалім жоба жасағанда қажетті 5 қадамды түсіндіреді:1. Болашақ бағдарламаны елестетіңіз: кім, қашан және қашан жобаны жүзеге асырады? Пайдаланушы не істейді?

 2. Жобаны жасаңыз.

 3. Көріңіз. Барлығы жоспарланғандай болды ма?4. Өзгелермен бөлісіңіз. Олар жоба туралы не айтады, оны қалай бағалай алады?

 5. Өздерінің бағалауы туралы ойланып көріңіз: өзгертуге, жақсартуға, жеңілдетуге болады ма? Не істеуге болады?

 Бұдан әрі мұғалім топтарға біріктіруді және белгілі бір ойын үлгісін ұсынады:- ойынның негізгі идеясы

 - таңбалар саны;

 - кейіпкерлердің әрекеттері;

 - енгізу және шығару деректері;

 - ойынның сахналары;

 - ойын кейіпкерлерінің пайда болуы.

 Жұмыстың соңында окушылар алдын-ала әзірленген дескрипторларға сәйкес бір-бірінің жұмысын бағалайды.Содан кейін мұғалім оқушыларды ойындар жасау үшін Scratch ойын бағдарламалау ортасына таныстырады.

Презентация

Слайд 6-9

Дидактика-лық материал 1

Дидактика-лық материал 2

Сабақтың соңы

39-40 мин

 Рефлексия:

 Мәтінді аяқтаңыз ...-Мен ...білдім - Маған ... ұнады- мен ... шығынға ұшырадым- ... көңіл-күйім

Презентация

Слайд 10

стикерлер

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - студенттердің материалдарын меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық пен қауіпсіздікАКТ-мен байланысҚұндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциация мақсатымен топта жұмыс жасағанда, кейбір студенттерді ойындардың жанр бойынша жіктелуін қарастыруға шақырыңыз

Барлық студенттер:

Ойынның басты идеясы;

• кейіпкерлердің саны;

• кейіпкерлердің әрекеттері;

Көптеген студенттер:

деректерді енгізу және шығару;

Ойын сценалары;

Кейбір студенттер:

ойындағы кейіпкерлердің пайда болуы

Бағалау әр сабақта өткізіледі:- Топтық жұмысты ұйымдастыруда дескрипторлар бойынша өзара бағалау жүргізіледі.- сабақтың соңында өздігінен реттеуді дамыту мақсатында рефлексия ретінде студенттер өздерінің жұмысын сабақта бағалайды, табыстарды және қиындықтарды талдайды;

Шаршаудың алдын алу үшін сынып белсенді жұмыс, топтық жұмысын қамтамасыз етеді.  Пәнаралық байланыстар әдеби оқиғаны зерттеген шығармаларының көмегімен жаңа материалдарды зерттеуде жүзеге асырылады.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу