Центрлік және іштей сызылған бұрыштар. Геометрия, 9 сынып, сабақ жоспары.
9.3А Шеңбермен байланысты бұрыштар | Мектеп: Алматы қаласы. НЗМ ХББ. Мұғалім: | |||||
Сынып: 9 A | ||||||
Күні: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ номері : | № 91-92 | |||||
Сабақ тақырыбы: | Центрлік және іштей сызылған бұрыштар | |||||
педагогикалық даму мақсаты | Табула раса әдісін қолдану арқылы, оқушылардың шығармашылығын арттыру. | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 9.3.1.1 центрлік және іштей сызылған бұрыштар ұғымдарын біледі; 9.3.2.4 іштей сызылған бұрыш туралы теореманы және оның салдарын дәлелдейді және қолданады; 9.3.2.5 шеңбермен байланысты бұрыштарды (хорда мен жанама арасындағы, екі хорда арасындағы, екі қиюшы арасындағы) таба алады; | |||||
Сабақ мақсаттары: | Барлығы:
Көпшілігі:
Кейбірі:
| |||||
Бағалау критерийлері |
| |||||
Тілдік мақсаттар:
| Центлік бұрыш, бір доғаға тірелген ішкі бұрыштар, хордалар арасындағы бұрыштар, жанама мен қиюшы түзу арасындағы бұрыштар | |||||
Құндылықтарды дарыту | Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу | |||||
Пәнаралық байланыстар | Алгебра, информатика | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактив тақта, | |||||
Бастапқы білім | Шеңбер, үшбұрыштың бұрыштарға қатысты теоремалары. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақ барысындағы іс әрекеттер | Ресурстар және комментарилар | ||||
Ұйымдастыру кезеңі 2 мин | Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. | |||||
Табула раса 10-16 минут | Оқушылар центрлік бұрыштың анықтамасын жазады, көрсетілген мысалға қатысты пікірлерін білдіреді, мысалды талдайды. Күтілетін нәтиже: мысалда қолданылған теореманы анықтайды және оны дәлелдеуге тырысады. | Тапсырма 1 | ||||
Жаңа тақырып 10 мин |
| Тапсырма 2 | ||||
Жеке жұмыс 10 минут | Жоғарыда алынған теорема және оның салдарларын қолдана аламызба, тексеріп көрейік. | Тапсырма 3 | ||||
Қорытынды | Өз білімдеріңізді қандай критерийлермен бағаласақ болады? | ауызша | ||||
Талқылау 15 мин |
Күтілетін нәтиже: Берілген сұрақтарға қатысты формулаларды оқушылар өз беттерінше анықтайды | Тапсырма 4 | ||||
Жұппен жұмыс 20 мин. | Оқушылар берілген тапсырмаларды өз беттерінше орындайды, егер оқушыларда сұрақтар туындап жатқан жағдайда ол есеп тақтада талданады | Тапсырма 5 | ||||
Бағалау | Оқушылар өздерін бағалау крийтерилеріне сәйкес бағалайды | |||||
Үй жұмысы 1 мин | Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу. Үй жұмысы бойынша ескертпелер беру. Қосымша тапсырмалар | |||||
Саралау | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Зарядка для глаз. Активные виды деятельности. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||
Тапсырма 1. Есеп дұрыс шығарылғанба. Егер дұрыс деп ойласаңыз сізге таныс емес теория, формула, теорема барма. Егер бар болса ол теореманы анықтап дәлелдеуге тырысыңыз.1.
2. Берілген суретке қатысты не айта аласыз?
3. Төмендегі есептерді өз беттеріңізше орындап, жауаптарыңызды бір-бірлеріңізбен салыстырыңыздар
Тапсырма 4.
- Берілген сүретке қатысты не ай аласыз
Тапсырма 5.
Үй жұмысы:
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру