Өндіріс өнімдері. Материалдар мен бөлшектерді өңдеу. Безендіру мақалалары. Көркем еңбек (ұлдар), 7 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дизайн және технология

Мектеп:физика - математикалық бағыттағы

Назарбаев Зияткерлік мектебі Орал.қ

мұғалімнің аты - жөні: Матов Н.А

Күні:

Сынып: 7

Қатысқандардың саны:

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы

Өндіріс өнімдері. Материалдар мен бөлшектерді өңдеу. Безендіру мақалалары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.4.1

Сыни бейімделу жөніндегі ұсыныстарды, салыстыру негізінде өз жұмысын жетілдіру және басқа да сол, идеялар жасау

 Сабақ мақсаттары

Бейімдеу және жетілдіру жұмыстары

 Жетістік критерийлері

Білім

1. ағаш токарлық не болып жатқанын білесіңбе

2. қауіпсіздік ережелерін сақтаңыз.

Түсінетін

3. машиналарда жүзеге асырылатын операциялардың түрлерін анықтауға болады.

Қолдану

4. Ағаш станокта қара және таза материалдарды өңдеп орындай алады.

Талдау

5. Алынған білім өз өнімін жасау үшін, болашақта пайдалануға болады.

Синтез

6. технология және өнер қарым-қатынас табыңыз.

Бағалайды.               

7. өзінің жұмыстарын және басқалардың жұмыстарын бағалайды

 Тілдік мақсаттар

Тілдік емес субъектілері үшін жасалынған.

Декорирование

Decorating

Әдемілеу

Полировка

Polishing

Жылтырату

Отделка

Decoration

Әдемілеу

Машинада жұмыс істеу кезінде орындау керек ....

Бұрап кесу үшін машина деп аталатын ... ..

 Құндылықтарды дарыту

Мақсатты, өмір бойы оқыту.

 Пәнаралық байланыстар

Физика, сурет, кескіндеме, геометрия пәндерімен байланысты

 АКТ қолдану дағдылары

Жұмыста біз бейне және слайдтарды көрсету үшін ғылыми-зерттеу, интерактивті тақтамен және Интернет ноутбуктер пайдаланамыз.

Бастапқы білім

Оқушылар бұрын мотор қозғалыстардың тетіктерін оқыған және қауіпсіздік талаптарына сәйкес электр жетегі бар қол құралдары жұмыс істейтін дағдысы бар. Біздер оның табиғи және жасанды материалдар мен олардың көлемін, физикалық, механикалық және технологиялық қасиеттерін пайдалануын анықтаймыз. Өнімдерін өндіру материалдық шығындарды айқындайды. Біз алынбалы және тұрақты сілтемені пайдалана отырып, бірнеше бөліктен өнімді жүзеге асыруға болады. Ағаш жонғышпен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік ережелерін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин.

30 мин.

5 мин.

3 мин

Сабақтың соңы

Ұйымдастыру

Практикалық іс-шаралар.

Қауіпсіздік талаптарын қайталау, дұрыс жұмыс станциясы.

Ағаш негіздерін орнатқаннан кейін сәндік және қорғаныш қабат (кескіндеме, лак және т.б.) жүргізеді.

Қажет болған жағдайда, студенттердің жұмысын басқарады.

Жұмыстың нәтижелерін талқылау, жақсарту үшін ұсыныстар мен ескертулерді алмасу. Осы негізде, студенттер өз жұмысын жақсартуға

Жұмыс орнын тазалау.

Рефлексия

Алған білімді тақырып одан әрі зерттеуде пайдалану және ағаш өңдеу үшін машиналар жұмыс істей алады.

Маршруттау үлгісі

Ағаш, құралдар мен материалдар үшін токарлық станок

Токарлық DSL 1100V ағашқа бейне материалы https://www.youtube.com/watch?v=lNb7vL04h1o

JET JWL-1443

https://www.youtube.com/watch?v=bk5O_AreGRk

Жонғыш өндіру http://make1.ru/1s/4_derevo_39.php

Саралауоқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау студенттердің жеке қабілеттерін ескере отырып оқу материалын және ресурстарды (Гарднер арқылы көптеген әріптестердің теориясы) таңдауда студенттің жеке қолдау көрсетуге, жұмыс орындарын, нақты студенттің күтілетін нәтижесі таңдау көрсетілуі мүмкін.

Саралау тіркелгі уақытты басқару ескере отырып, сабақтың кез келген сатысында қолдануға болады.

Жұмыс бағалау процесін жеңілдетеді, ол жеке-жеке жасалады. Оқушылар бір-біріне критерийлерін өзін-өзі бағалауы.

Әр оқушының деңгейін бағалау кезінде есепке алынады.

Станоктарда металл өңдеу және ағаштан еңбек класы бойынша қауіпсіздігі:

сақтық шараларын және қорғаныш киім мен қорғану құралдарын киіп қажет тапсырмаларды орындау алдында сақталады;

элементтер берік тиісті ұяларына бекітілген жоқ болса, хабар-ошарсыз кеткен немесе зақымдалған қоршаулармен машиналарда жұмыс істеуге болмайды;

Сіз немесе олқы уататын кесу пирсинг немесе құралы машинада әрекеттерді орындауға болмайды;

•, машинғаа қол салуға, өзгертуге немесе қозғалмалы жаттығулар бөлшектері тоқтатға, кескіштер немесе электр жабдықтын алуға болмайды;

қатты матамен, механикаландырылған жабдықтарды шегінуі, бөлігін кесіп қолын аулауға, заттарды іске қосылған машинаны арқылы өтеді бірлігі жұмыс істеп тұрған кезде бөлшектерін өлшеуге немесе түртіңіз, кез келген шетелдік нысанды қоюға, машинаға қисайып майлау немесе салқын кезде бұрғылауға бит және лезвия болмайды;

Бұл қатаң ақаулы электр жабдығының немесе машина дұрыс жерге орнатылмаса жұмыс істеуге тыйым салынады. симптомы (және т.б. түтін, ұшқын, электр тоғын, қозғалтқыш істен, иісі) кезінде жағдайда, дереу машинаны өшіру және оқытушыға хабарлау;

еңбек қауіпсіздігі ережелері туралы сабағында жұмыс істеу алдында жабдықтарды тоқтатып жұмыс істеуін тексеру қажет;

Кескіш немесе бұрғылау материалды дрель қалдыру кезде абай болу керек, әсіресе, кез келген кенеттен қозғалыстар немесе құрысулар қабылдау мүмкін, біртіндеп қорытындысын көрсетеді;

ағаш машиналар жұмыс істеу алдында, ағаш дайындамаларда жарықтарда немесе ірі ақаулар жоқ екеніне көз жеткізіңіз;

• бос жұмысты тегістеу және баяу кескішті жиынтықтау, фишкалар қимасы айтарлықтай арттыруға мүмкіндік бермейді , токарь сабағында жұмыс істеп тұрса;

Ағаш өңдеу жабдықтарын тоқтату алдында дайындаманы бастап алдын ала кескіш немесе бұрғылау;

Машина аузына немесе қолмен бастап чиптерді көпірту өшіру мен жарылуға мүмкіндік бермеңіз.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу