![]() |
|
![]() |
Жұмыстың таныстырылымы. Көрме ұйымдастыру. Көркем еңбек (қыздар), 8 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Бөлім. Сәндік қолданбалы өнер | Мектеп: | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||
Класс: 8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар : | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Жұмыстың таныстырылымы. Көрме ұйымдастыру | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.1.1 онлайн платформадағы ауқымды аудитория алдында дайын жұмыстарды қорғау және оны ұсыну 8.3.2.1 пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды талдау мен бағалау жүргізу үшін критерийлерді қолдану | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||
Бағалау критерийі
| Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Бағалау
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар терминологияны қолдана алады. Оқушылар пікір жазуды және өз жұмыстарына және басқа оқушылардың жұмыстарына құрылымдық өзгерістер енгізеді. Оқушылар анализ жасайды және қорытындылайды. Лексика және терминология, айрықша пәні үшін: Құрғақ киіз, ылғалды киіз, техника шии диалогтар мен хаттар үшін пайдасын білдіру:
| |||||||||||||
Дағдыландыру құндылықтары |
| |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақстан және дүниежүзі тарихы сабағында оқушылар Қазақстанның халық кәсіпшілігімен танысады және әр түрлі елдердің мәдениетімен танысады. | |||||||||||||
АКТ пайдалану дағдылары | Оқушылар презентация орындау кезінде ноутбукті пайдаланады және практикалық жұмысты орындау. | |||||||||||||
Алдын-ала білу | Практикалық жұмысты орындау дымқыл киізден немесе панно шии дайындау | |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Жоспарланған сабақтың кезеңдер | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурсы | ||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин. | Мұғалім: Сабақ басында назар аударту: - оқушылардың зейінін аудару сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау /ОМ және бағалау критерийлері слайд көрсету сипаттай отырып, дұрыс безендіріп көрмеге дайындау және бағалау критерийлері 1. Қызықты композиция 2. Дұрыс орналастыру 3. Кескіндемені орындау, киіз немесе әртүрлі жіптер реңктері бар. 4. Түстік шешімді дұрыс таңдау Оқушылар: Сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен танысады. Осыдан кейін келесі дескрипторлармен таныстырамыз:
Көрмені ұйымдастыру жөнінде қойылатын сұрақтарға жауап беріңіз. | Презентация | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 мин. | Мұғалім: Презентация құру үшін ноутбкутерді дайындау және практикалық жұмыстың сипаттамасы. Оқушы Өзінің жұмысын кезеңмен орындалған презентацияны дайындау. Оқушылар анализ жасау арқылы бұйымның орындалған техникасын түсіндіреді, құру кезінде қандай материалдар қолданған, идеяға пікір айту, әдістері мен тәсілдері, өзінің жұмысын қолданған және сыныптас жұмыстары. Сіздің шығармашылық жұмыстың оң аспектілері, өзіндік жұмысты қалай жақсартуға болады; ұйымдастыру үшін көрмеге жақсы орынды таңдау және мүмкіндігінше табиғи жарықпен жарықтандыру. Композициялық орталықта, қажетінше көрме болуы тиісті ақпаратты толықтыру, эстетикада безендірілуі Оқушылар көрме жұмысын ұйымдастыруда бірнеше түрін қолдану.
- Жұмыстарды көрмеге рамасымен безендіру - Жұмыстардың атын басып шығару Оқушының аты-жөнін, жұмыстың атын, қандай материалда орындалған, суретке басып шығарған атын бекіту | |||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин. | Сабақтың соңында оқушылар кері байланыс өткізеді: - Сіз жұмыстың соңында нітижесіне қанағаттанасыз ба? - Немен жұмыс істеу қажет? Сабақты қорытындылау оқушыларға тілегім, шығармашылықпен және болашақта игілігі үшін өз отанымызды дамыту Керібайланыс сұрақтары жауап береді | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулығын және техника қауіпсіздігін ережелерін сақтау | ||||||||||||
Выставку можно провести в виде театрализованного представления перформанса или просто выставить работы.
| Көрмеге қою және топтық жұмыстарды талқылау, критерий бойынша бағалау Бағалауды мұғалімдермен бірге кейін топтық жұмысты талқылау критерийяға сәйкес болу.
| Нұсқаулыққа сәйкес қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Қандай сабақтың мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы? Барлық оқушылар қол жеткізді ме ОМ? Егер жоқ болса, неге? саралау сабақта дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың кезеңдері уақытша себепші болды ма? Сабақ жоспарында және қандай ауытқулар болды? неге |
| |||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақ қандай екі аспектісі жақсы өтті (ойланып көрші қалай оқыту туралы, сондай-ақ оқыту туралы)? 1: 2: Сабақ жақсартуға не ықпал етер едің (ойланып көрші қалай оқыту туралы, сондай-ақ оқыту туралы)? 1: 2: Бұл сабақ барысында сынып туралы немесе жетістіктері/қиындығы анықтады, оқушылардың келесі сабақтарында неге назар аудару қажет деп ойлайсыздар? |
Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Қарап көріңіз 👇