![]() |
|
![]() |
Әлем елдерінің ұлттық тағамдары. Практикалық жұмыс (суши, пицца,көже). Көркем еңбек (қыздар), 7 сынып, сабақ жоспары.
Сабық жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4В Тамақтану мәдениеті Мектеп: Мерзімі: Оқытушы: Сынып 7 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Әлем елдерінің ұлттық тағамдары. Практикалық жұмыс (суши, пицца,көже) |
Сабақта іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемше) | 7.2.4.2 Ұлттық тағамдар мен әлемнің басқа халықтарының дайындау технологиясын зерттеу және қолдану 7.2.4.3 Дербес және ақылға қонымды түрлі тағамдарды дайындау үшін өнімдер, құрал, жабдықтарды таңдау бойынша шешім қабылдау |
Сабақ мақсаттары |
|
Бағалау критерийлері |
|
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пән лексикасы, терминология және диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері
|
Жаһандық азаматтығы | Әлем елдерінің ұлттық тағамдары |
Пәнаралық байланыс | Бейнелеу өнері, тарих, әлем тану |
АКТ қолану дағдылары | Презентация Power Point |
Бастапқы білімдер | Оқушылар бұрын салауатты тамақтану, мәзір құруға, ас техника негіздерін үйренді. Жұмыс істеу жабдықтар, аспаптар және пісіру үшін техникамен дағдыларына үйренді. Оқушылар дұрыста мақтану негіздері, ас мәзірін құрастыру, асхана жабдықтарын зерделеген. Тағам дайындауға арналған жабдықтарымен, құралдарымен ыңғайландыру саймандары мен жұмыс жасау дағдыларын қалыптыстырған. |
Сабақ барысы
Сабқтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-ірекет | Керекті құрал саймандар |
Сабақтың бастапқы кезеңі: 3 мин. 2 мин. 4 мин. | Сәлемдесу және алдыңғы сабақта таңдалған ел бойынша оқушылар топтарға бірлеседі. 4 топқа бөлу арқылы, сол елдің тағамдарын атап айту қажет. Сабақ тақырыбы мен танысу: Оқушыларға олардың сабақта үстіндегі іс-әрекеттеріне мақсаттар мен міндеттерді анықтау. Практикалық тапсырма бойынша әр топқа арналған интернет қорлар (видео бейнелерге сілтемелер) | Елдер:
Интербелсенді тақта |
Сабақ ортасы 3 мин. 15 мин. 5 мин 5 мин. 5 мин. | 3. Жұмыс кезеңдерін түсіндіру. Практикалық жұмыс басталар алдында мұғалім пісіру үшін қажетті құрал-жабдықтар мен құралдар дайындады . Жұмыс кезінде қауіпсіздік ережелері туралы инструктаж өткізеді. Практикалық жұмыс. Алдын ала үйден әкелген қажетті өнімдерден оқушылар практикалық жұмысын топпен орындайды. Оқушылар тағамдар бойынша видео бейнелерді қарағаннан кейін электорплиткада практикалық жұмыстарын орындайды.
Тағамдарды дайындау кезінде, оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Жаңа тақырыпты бекіту. Оқушылардың өзіндік жұмысы. Мұғалімның байқауы бойынша практикалық жұмысын жасау. Уақтылы ақаулықтарды жою үшін тез кері байланыс құру. Жұмыстарды ұсыну. Әр топ сынып алдында өз жұмыстарын ұсынады. Сапасы мен білім меңгеру деңгейін анықтау. Оқушылар олардың сыныптастардың практикалық жұмыстары қаншалықты жақсы туралы ауызша пікір білдіруге болады. Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын берілген критерийлер бойынша бағалайды
| Интербелсенді тақта Пиццаны жылдам әзірлеу https://www.youtube.com/watch?v=4PJ7jL5KMrk Пісіру үшін қажетті жабдықтар мен құралдар: кесу тақталар, пышақ, электроплита, қолғаптар және т.б. |
Сабақтың соңы 3 мин. | Рефлексия | |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Аса қабілетті оқушылар қалған сыныптастармен өз білімдермен бөліседі. | Сапасы мен білім меңгеру деңгейін анықтау. Оқушылар олардың сыныптастардың практикалық жұмыстары қаншалықты жақсы туралы ауызша пікір білдіруге болады. | Қауіпсіздікті сақтау сабақ жүргізу. |
Сабақтағы сергіту | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Құрметті оқырман! Файлдарды күтпестен жүктеу үшін біздің сайтта тіркелуге кеңес береміз! Тіркелгеннен кейін сіз біздің сайттан файлдарды жүктеп қана қоймай, сайтқа ақпарат қоса аласыз! Сайтқа қосылыңыз, өкінбейсіз! Тіркелу
Кейінірек оқу үшін сақтап қойыңыз:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Қарап көріңіз 👇