Әлем елдерінің ұлттық тағамдары. Практикалық жұмыс (суши, пицца,көже). Көркем еңбек (қыздар), 7 сынып, сабақ жоспары.


Қысқамерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В Мектеп: Павлодар қ ХББ НЗМ

Мерзімі: Оқытушы: Кожахметов А.К

Сынып 7 Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Әлем елдерінің ұлттық тағамдары.

Практикалық жұмыс (суши, пицца,көже)

Сабақта іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемше)

7.2.4.2

Ұлттық тағамдар мен әлемнің басқа халықтарының дайындау технологиясын зерттеу және қолдану

7.2.4.3

Дербес және ақылға қонымды түрлі тағамдарды дайындау үшін өнімдер, құрал, жабдықтарды таңдау бойынша шешім қабылдау.

Сабақ мақсаттары

- (суши, пицца, көже және т.б.) дайындау рецептарымен танысу;

- практикалық жұмыс орындау;

- жұмыс жақсарту жолдарын елестету.

Бағалау критерийлері

Оқушы оқыту мақсатына қол жеткізді егер:

- (суши, пицца, көже және т.б.) дайындау рецептарын біледі;

- Өз сыныптастарының нәтижелерін салыстыра алады;

- Өз жұмысын ұсынады;

- Сурет салу біледі;

- Сыныптастарының жұмыс бойынша күшті және әлсіз жақтарын белгілейді;

АКТ жұмыс дағдыларын қолдана біледі;

Өнер сабағын басқа пәндермен салыстырады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • тұрмыстық техника пайдалану және техникалық қызмет көрсету ережелерін сипаттау;
  • - жұмыс істеу үшін пайдаланылатын әдістері мен тәсілдері талқылау және бағалау үшін.пән терминологияны пайдалана отырады;

Жаһандық азаматтығы

Әлем елдерінің ұлттық тағамдары

Пәнаралық байланыс

Технология (қыздар), тарих, сызу

АКТ қолану дағдылары

Презентация Power Point

Бастапқы білімдер

Оқушылар бұрын салауатты тамақтану, мәзір құруға, ас техника негіздерін үйренді. Жұмыс істеу жабдықтар, аспаптар және пісіру үшін техникамен дағдыларына үйренді. Сэндвич және сусындар, салаттар, көкөніс және жеміс-жидек, жартылай жылдам пісіру, десерт дайындау технологиясын зерттеді. Қазақ мәдениетінде үстел басында түрлі халықтардың мәдениетін мінез-құлық ережелерін меңгерген.

Сабақ барысы

Сабқтың жоспарланған кезңдері

Сабақта жоспарланған іс-ірекет

қорлар

Сабақтың бастапқы кезеңі:

3 мин.

2 мин.

4 мин.

1.Сәлемдесу және алдыңғы сабақта таңдалған ел бойынша оқушылар топтарға бірлеседі.

Сабақ тақырыбы мен танысу:

Оқушыларға олардың сабақта үстіндегі іс-әрекеттеріне мақсаттар мен міндеттерді анықтау.

Практикалық тапсырма бойынша әр топқа арналған интернет қорлар (видео бейнелерге сілтемелер)

Елдер:

  • Қытай
  • Индия
  • АҚШ
  • Мысыр

Интербелсенді тақта

http://restoran.kz/recept-prigotovleniya-nauryz-kozhe

Рецепт приготовления наурыз-коже

https://www.youtube.com/watch?v=4PJ7jL5KMrk

Как Приготовить Пиццу Быстро! Видео Рецепт.

https://www.youtube.com/watch?v=t5XG1bBKCrg

Как приготовить СУШИ дома. Рецепт суши

Сабақ ортасы

3 мин.

20 мин.

Сабақтың соңы

5 мин.

5 мин.

3. Жұмыс кезеңдерін түсіндіру.

Практикалық жұмыс басталар алдында мұғалім пісіру үшін қажетті құрал-жабдықтар мен құралдар дайындады . Жұмыс кезінде қауіпсіздік ережелері туралы инструктаж өткізеді.

Практикалық жұмыс.

Алдын ала үйден әкелген қажетті өнімдерден оқушылар практикалық жұмысын топппен орындайды. Оқушылар тағамдар бойынша видео бейнелерді қарағаннан кейін электорплиткада практикалық жұмыстарын орындайды.

Тағамдарды дайындау кезінде, оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

Жаңа тақырыпты бекіту.

Оқушылардың өзіндік жұмысы.

Мұғалімның байқауы бойынша практикалық жұмысын жасау. Уақтылы ақаулықтарды жою үшін тез кері байланыс құру.

Жұмыстарды ұсыну.

Әр топ сынып алдында өз жұмыстарын ұсынады.

Бағалау.

Сапасы мен білім меңгеру деңгейін анықтау.

Оқушылар олардың сыныптастардың практикалық жұмыстары қаншалықты жақсы туралы ауызша пікір білдіруге болады.

Интербелсенді тақта

Пісіру үшін қажетті жабдықтар мен құралдар: кесу тақталар, пышақ, электроплита, қолғаптар және т.б.

Рефлексия

3 мин.

Қорытындылау:

Талдау және мақсатқа жету табысының бағалау.

-Сіз сабақ мақсатына жеттіңіз бе?

(Оқушылар өз пікірлерін білдіреді)

Сабақ соңында оқушыларға болады:

Сабақ тақарыбы бойынша суреттер сәйкес келеді ме?

Дифференциациялау

Бағалау

Техникалық қауіпсіздік сақтау

Аса қабілетті оқушылар қалған сыныптастармен өз білімдермен бөліседі.

Сапасы мен білім меңгеру деңгейін анықтау.

Оқушылар олардың сыныптастардың практикалық жұмыстары қаншалықты жақсы туралы ауызша пікір білдіруге болады.

Қауіпсіздікті сақтау сабақ жүргізу.

Сабақтағы сергіту

Сабақтың тоқетері

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма?

ОМ барлық оқушылар жетті ме?

Егер жетпесе неге?

Сабақта дифференциация дұрыс қолданылған ба?

Сабақтың уақыттық кезеңдері қадағаланды ма?

Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды және не үшін?

Жалпы баға

  • Сабақтың қандай екі аспетісі жақсы болды (оқыту және оқу жайлы еске алыңыз)?. 1

2:Сабақты жақсартуга не әсер етер еді (оқыту және оқу жайлы еске алыңыз)?

  • Сынып та сабақ барысында және жетістіктерде нені аңғардық/жеке оқушылардың қиындықтары, келесі сабақтарда неге көбірек көңіл аудару керек?


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу