Жеңіл атлетика дағдыларын ойын арқылы дамыту. Дене шынықтыру, 5 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары № 3
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: № 8: Жеңіл атлетика дағдыларын дамыту және шолу. | Мектеп: Қарағанды қаласы ХББ НЗМ | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатысқандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Жеңіл атлетика дағдыларын ойын арқылы дамыту. | |||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.2.5.5. Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілетін білу және түсіну, сонымен қатар қарапайым альтернативті шешімдер ұсыну. | |||||
Сабақ мақсаттары: | Оқушылардың барлығы өз деңгейлерінде оқу мақсатына бағытталған жаттығуларды орындай алады. Оқушылардың көбісі орындалатын әрекетті талғам деңгейінде білу мен түсінуін көрсете алады. Оқушылардың кейбіреуі өз жас ерекшелігінен асатын нәтижелерді көрсете алады. | |||||
Бағалау критерийлері: | Жаттығуларды максималды түрде жан-тәнімен беріліп орындауы. Өз идеяларын ұсынауы және қорғай алуы. Командалық жұмысқа белсенді қатысуы. | |||||
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар: жүгіру, секіру және лақтырудың жан-жақты дене жаттығулары арқылы түсіндіріп және талқылай алады. Пәнге тән лексика мен терминология: сөре, қарқын, жылдамдық, мәре, орнынан ұзындыққа секіру, лақтыру. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Қозғалмай тұрып, біз неге денемізді қыздыруымыз керек? Денені қыздыруға арналған қандай жаттығуларды білесіздер? Дене жаттығуларын орындағаннан кейін неге қалыпқа келтіру жаттығуларын орындауымыз керек? Қандай қауіпсіздік ережелерді білуіміз керек? | |||||
Құндылықтарды бойға сіңіру. | Серіктестік, шындық, құрметтеу. | |||||
Пәнаралық байланыс | Математика. | |||||
АКТ пайдалану дағдылары | Бұл сабақта АКТ қолданылмайды. | |||||
Алдыңғы білім | Оқушылар үйде, сабақтан тыс уақытта, бұрынғы өткен бөлімдерінен алған жеңіл атлетика туралы дағдылары болады. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 0-15 мин. | Сыныптың жиыны. Сәлемдесу, бағалау критерийлерді және оқу мақсатын хабарлау. Мұғалім сыныпты 3 топқа бөледі. Әр топта 2-3 минут жұмыс жасайды. 1-ші топтың тапсырмасы отырып, тұру. 2-ші топ отырып, жоғарға секіру. 3-ші топ бір қалыпты жүгіреді. Денені қалыпқа келтіру. Топта берілген тапсырмаларды талқылау. Мұғалімнің сұрағы қарастырылады: топтардың ішінде қай топ ең қиын тапсырманы орындады? Әр топтарда оқушылар бірін-бірі бағалау жасайды. ЖДЖ топта орындау. Мұғалім оқушыларды қадағалап, бағалап тұрады. | Мектеп алаңы, ысқырық, уақыт өлшегіш. | ||||
Сабақтың ортасы 16-40 мин. | Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: 10 секунда не істеуге болады?, шын бекен жеңіл атлеика спортшылары жаттығуларды бірнеше рет орындаса, онда уақытқа деген сезімділік пайда болады? (Ш Т Жж) «Минут» ойыны. Уақыт сезімділігін дамытуға арналған тапсырмалар.
Дескрипторлар: уақытты қадғалап санай алады, көшбасшылық қасиеттері көрінеді. | Мектеп алаңы, ысқырық, уақыт өлшегіш және конустар. | ||||
Сабақтың аяғы 41-45 мин. | Сапқа тұрғызу арқылы сыныптың жиыны. Сабақта болған ең басты мәлелерді қарастырып, қорытындылау. | Мектеп алаңы. | ||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру. | ||||
Топтық жұмыстар кезінде сыныптастарының көмегі және мұғалімнің қолдау көрсетуі. | Сабақ үрдісі кезінде өзін-өзі және бір-бірін бағалау тәсілі жүреді. Жұптық жұмыс барысында көшбасшылық қасиеттері оянады. Мұғалім оқушылардың бір-бірінің қарым-қатынасын қадағалап отыру керек. | Қауіпсіздік ережелерді еске салу. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары іске асырмалы болды ма? ОМ-ға барлық оқушылар қол жеткізді ме? Жеткізбесе, не себепті? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және не себепті? | ||||||
Жалпы бағалау: Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру, сондай-ақ оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етуші еді (сабақ беру, сондай-ақ оқыту туралы ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені айқындадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек? |
Қалыптастырушы бағалау
Дене шынықтыру: 5 сынып
Күні:
Бөлім: №8 Жеңіл атлетика дағдыларын дамыту және шолу.
Сабақтың тақырыбы: Жеңіл атлетика дағдыларын ойын арқылы дамыту.
Белгілеу | Оқу мақсаты | Бағалауға арналған нұсқаулық |
Оқушылардың барлығы өз деңгейлерінде оқу мақсатына бағытталған жаттығуларды орындай алады. Оқушылардың көбісі орындалатын әрекетті талғам деңгейінде білу мен түсінуін көрсете алады. Оқушылардың кейбіреуі өз жас ерекшелігінен асатын нәтижелерді көрсете алады. | 5.2.5.5. Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілетін білу және түсіну, сонымен қатар қарапайым альтернативті шешімдер ұсыну. | Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: 10 секунда не істеуге болады?, шын бекен жеңіл атлеика спортшылары жаттығуларды бірнеше рет орындаса, онда уақытқа деген сезімділік пайда болады? «Минут» ойыны. Уақыт сезімділігін дамытуға арналған тапсырмалар.
|
Дағдылар | Бағалау критерийлері | |
Түсіну. Қолдану. | Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, онда оқу мақсатына жетеді: | |
Жаттығуларды максималды түрде жан-тәнімен беріліп орындауы. Өз идеяларын ұсынауы және қорғай алуы. Командалық жұмысқа белсенді қатысуы. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Ораза кестесі 2024 жыл. Астана, Алматы, Шымкент т.б. ауыз бекіту және ауызашар уақыты
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
Соңғы жаңалықтар:
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
» 2024 жылы студенттердің стипендиясы қанша теңгеге өседі