Галогендердің және оның қосылыстарының қолданылуы. Химия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 17 топ элементтері | Мектеп: Орал қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Базарова Д.Ж | ||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: Қатынспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Галогендердің және оның қосылыстарының қолданылуы | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.2.1.8 хлорды су тазарту ретінде пайдалануды түсіну және осы үдерістің артықшылығы мен кемшілігін бағалау; 10.2.1.9 галогендердің және оның қосылыстарының физиологиялық рөлін анықтау. | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Тілді оқыту мақсаты оқушылар: - артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтайтын плакат жасаңыз, сондай-ақ тепе-теңдікті бағалаңыз. Пәнге қатысты лексика мен терминология галоид, галоид, ығысу, диспропорциондау, уыттылық, дәрі. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Өңделмеген сумен байланысты ең үлкен тәуекел, … Хлор артықшылығы (артықшылықтары)… Дегенмен, хлорлау мұндай мәселелерді жасайды… Жалпы, менің қорытындым: | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Миссия Химияны қолдану Ғылымды жүзеге асыру Ұстаным Әлеуметтік жауапкершілікті арттыру Құндылықтар құрмет ынтымақтастық жауапкершілік | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Медицина | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | презентация | ||||||||||||
Бастапқы білім | |||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 0-1 минут (1 минут) 1-7 минут (8 минут) | Ұйымдастыру бөлімі Сыныппен амандасу. Сыныпты түгелдеу. Өткен сабақ бойынша қайталау. Кері байланыс. Тапсырма түрі: (G) (f) Сөйлемді аяқтаңыз Тапсырма мақсаты: өткен сабақ бойынша білімдерін жүйелеу; Мұғалімнің іс-әрекеті: Сұрақтар қойып, пікірлерін тыңдайды. Оқушының іс-әрекеті: Галогендердің реакциялық қабілетінің үрдістерін анықтайды. Кері байланыс: оқушы-оқушы | Презентация | |||||||||||
Сабақтың ортасы 8-18 минут (10 минут) 18-38 минут ( 20 минут) 38-40 минут (2 минут) 40-47 минут (7 минут) 47-58 минут (11 минут) 58-78 минут (20 минут) | Негізгі бөлім. Жаңа сабақ түсіндіру. Тапсырма түрі: (T) (D) Ойла-талқыла-бөліс «Think-pair-share» Тапсырма мақсаты: Хлордың қасиеттерін білу. Тапсырма сипаты: Оқушылар сумен хлордың реакциясын және күн сәулесі кезіндегі хлор мен судың одан әрі реакциясын білуі тиіс. Оларды "диспропорциялау"терминіне енгізу керек. Олар суық, сұйылтылған натрий гидроксиді бар хлордың реакциясын көру керек. Олар Ион хлораттың (I) әрекетін ағартқыш ретінде көруге тиіс. Мұғалімнің іс-әрекеті: Бейне көрсетіңіз және хлор мен су арасындағы реакция теңдеуін жазуды сұраңыз. Оқушының іс-әрекеті: Think Реакция өнімі туралы ойланыңыз Pair Хлордың тотығу-тотықсыздану қасиеттерін анықтау Share Өз нәтижелерімен бөлісіңіз Бағалау критерийлері:
(G) Reading Task and Reporting (Оқу және оны жазу) Тапсырма түрі: (G) Тапсырма мақсаты: Хлорды пайдалану мәселелерін түсіну Тапсырма сипаты: Оқушылар суды тазалау үшін хлорды пайдаланудың артықшылықтары мен кемшіліктерін зерделеуі тиіс. Олар осы плакатты шығару керек. Оқушының іс-әрекеті: 1) оқушылар топтағы адамдар арасындағы абзацтарды бөлуі тиіс. 2) ежені оқыңыз, содан кейін әрбір адам топ кестені толтыруы үшін ежені қосуы керек. Бағалау критерийлері:
(R) Рефлексия Мақсаты: Оқушылардың түсінігін тексеру және сабақтың мақсаттарынан негізгі сәттерді жинақтау. (G) (f) Сұрақтар Мақсаты: Алдыңғы білімді / терминдерді қайта қарау Оқушының іс-әрекеті: Жұпта талқылап, сұрақтарға жауап береді. Мұғалімнің іс-әрекеті: Сұрақтар қойып, пікір қалдырады. Кері байланыс: оқушы-оқушы (G) Reading Task and Reporting Мақсаты: галогендер мен олардың қосылыстарын қолдануды білу; Тапсырма сипаты: Оқушылар галогендер мен олардың қосылыстарын пайдалануды зерттеп, ұйымдастырушы толтырулары керек. Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар ресурстарды оқып, сұрақтарға жауап беруі керек. Бағалау критерийлері:
(I) revise the term Мақсаты: Студенттер әр сұрақты мұқият оқып шығулары керек. Дұрыс жауаптың әрпін анықтау. Оқушының іс-әрекеті: Сұрақтарға жауап береді; Мұғалімнің іс-әрекеті: Оқушылардың сұраққа жауап беруін тыңдап кері байланыс береді. Кері байланыс: оқушы-оқушы | http://www.chemguide.co.uk/CIE/section94/learningh.html https://www.youtube.com/watch?v=TvCIbL7qg48 www.chemicalelements.com/groups/halogens.html this website contains information about the halogens. Good for data. www.chem4kids.com/files/elem_halogen.html this is a useful website, which is well set out with concise information. | |||||||||||
Сабақтың соңы 78-80 минут (2 минут) | (R) Reflection Рефлексия Мақсаты: Оқушылардың түсінігін тексеру және сабақтың мақсаттарынан негізгі сәттерді жинақтау. | ||||||||||||
Дифференциация – кең қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Барынша қабілетті оқушылар үшін қандай жұмыс түрлерін жоспарлап отырсыз? | Бағалау- Оқушылар білімін қалай тексеруді жоспарлайсың? | Айқаспа оқу сілтемелері Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру АТ-сілтемелер Шамаларға сілтемелер | |||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
| |||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаты/зерттеу мақсаты дұрыс қойылды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қандай болды? Берілген уақытты тиімді, дұрыс пайдалана алдым ба? Менің жоспарым бойынша қандай өзгерістер болды және неге? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?