Галогендер және олардың қосылыстарының қолданылуы. Химия, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән: Химия | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дата: | Класс: 10 | Оқушы саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | 10.4C 17-топ элементтері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Галогендер және олардың қосылыстарының қолданылуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Атом құрылысы (6.4C, 7.1A) Зат күйінің өзгерісі (7.1C) Химиялық реакциялар мысалдары (7.2C) Атомдардағы электрондардың қозғалысы (8.2A) Формулалар және химиялық реакциялар (8.3A) Қосылыстардың құрылымдары (9.1B) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | 10.2.1.9 галогендер және олардың қосылыстарының физиологиялық ролін анықтау; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Галогендер мен олардың қосылыстарының адам ағзасындағы физиологиялық ролін түсінеді | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: галогендер мен олардың қосылыстарының қолданылу аясын анықтап, адам ағзасындағы физиологиялық ролін түсінеді. Формула, салыстырмалы атомдық масса, изотоптар, хлор, фтор, бром, йод, астат, қосылыстар, құрамында болу, есептеу, көрсету, мысалы, мынадан тұрады. VII A (галогендер) элементтері және иондарын ауызша және жазбаша сапалық реакцияларын сипаттау. Сапалық реакция-Qualitative reaction; анион-anion; реактив- reagent; реакция белгілері (осадок-тұнба, структура-құрылымы)-main feature of reaction (precipitate, structure); түс-colour, еритін және ерімейтін қосылыстар-soluble and insoluble compounds; ион алмасу реакциясы-ionic substitution reaction. Сапалық анализ-бұл _________________________________ __________________________________ жүргізіледі. Галогендерден түзілген тұздар ________тұнба арқылы ерекшеленеді. Ақ_________; Сары_________; Галоген- иондарды анықтаушы реагент ___________________________. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу-жұптық және топтық жұмыс Үштілділік: терминологиямен жұмыс Денсаулық: қауіпсіздік ережелері | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-3 минут 3-4 минут 4-8 минут 8-13 минут 13-14 минут 14-15 минут 15-30 минут 30-38 минут |
Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Әрбір оқушыда оқушылар көңіл күйін анықтауға арналған смайликтер табличкасы беріледі. Өзіне сәйкес көңіл күйін тауып, белгі қояды. Әрбір оқушыда белгі сабақ соңында сол жақ бір бөлікке жылжыса жақсы болады.
Дұрыс, Галогендер және олардың қосылыстарының қолданылуы
Сілтеме бойынша видеоролик: https://www.youtube.com/watch?v=wXingx2RokI Сабақтың мақсатын айқындау:
-галогендер және олардың қосылыстарының физиологиялық ролін анықтау;
Бағалау: «Сиқырлы стақан» -шарөзекті модельдермен-кім қанша сөздер жазып аударды-грамматикалық қателеріңізді басқа түсті қаламмен дұрыстаңыздар
Топқа бөлу: Стикерлер арқылы Терминология қайталау: топтарыңызды ағылшын тілінде атаңыздар
Сыныптың қабырғаларына галогендер мен олардың қосылыстары жайлы шағын ақпараттар мен суреттер ілініп қояды. Әр топ өздеріне керек мәліметтермен танысып, топтарының атауына сәйкес галогендердің физиологиялық рөлі туралы шағын постерлер дайындап қорғайды.
| Презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 38-40 минут | Рефлексия Бүгінгі сабағымыздың мақсаты жүзеге асырылды ма? Рефлексия жүргізу: - нені үйренді; - не нәрсе түсініксіз болып қалды; -немен қайта жұмыс жасау керек.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе,неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?