Логарифмдік теңдеулер және теңсіздіктер. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.


Мектеп: Алматы қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Бекітілді:

Математика ӘБ жетекшісі :

Сабақ Логарифмдік теңдеулер және теңсіздіктер

Мұғалім:

Күні:

Сынып:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

11.2.2.6 квадраттық теңдеуге келтірілетін немесе көбейткіштерге жіктеу арқылы шешілетін логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктерді шешеді;

КДМ

Логикалық тапсырмалар арқылы 11 – сынып оқушыларының білім сапасын арттыру.

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

- көрсеткіштік, логарифмдік, рационал, иррационал теңдеулер мен теңсіздіктердің негізгі түрлерін және олардың жүйелерін шеше алады.

Бағалау критерийлері

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді:

Дағдылар: Білу және түсіну

  • иррационалды теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуді сипаттау үшін математикалық терминдерді пайдаланады және түсінеді

Білімін қолдану:

- көрсеткіштік, логарифмдік, рационал, иррационал теңдеулер мен теңсіздіктердің негізгі түрлерін және олардың жүйелерін шеше алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Бөлім бойынша лексика мен терминология

- теңдеу, теңсіздік, рационалды, шешу, шешімі, бөгде шешім. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • Көрсеткішті/логарифмді теңдеуді шештім
  • Көрсеткішті/логарифмді теңсіздікті шештім

Құндылықтарды дамыту

Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, өз білгенін басқалармен бөлісу

Пәнаралық байланыс

Информатика

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта, интернет ресурстары ( есептер), таратпа материалдар

Бастапқы білім

Көрсеткіштік теңдеу, рационал теңдеу, теңсіздік, көбейткішке жіктеу, жаңа айнымалы.

 Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Басы

5 минут

Ұйымдастыру сәті

Стикерлердің көмегімен топқа бөлу (3топқа)

Үй тапсырмасы (оқушылар үй тапсырмасын өздері тексереді, жауаптары ауызша оқылады. Қиындық туғызған есеп талданады)

Вариант 4

Теориялық қайталау

3 минут

Әр топтан кезек-кезек бір оқушы шығып тақтаға формула жазады. Формулалар қайталанбауы керек. Бір оқушы қайталанып шықпауы керек

Миға шабуыл

5 минут

Жауап:

https://logiclike.com/math-logic/matematicheskie-rebusy

Топтық жұмыс

5 минут

Әр топқа есеп беріледі( №13 (а)). Есепті талдап шығаруға 5 минут уақыт беріледі. Есептің жауабы мен шығарылу жолын түсіндіреді. Және есепке балл беріп, алгоритмін құрастырады.

http://www.geometry2006.narod.ru/Lecture/ParProekt/ParProekt.htm

Кері байланыс

2 минут

Тапсырма барысында жіберілген қателерін дұрыс бағытқа нұсқау (Қате болған есептер талданады)

Жеке жұмыс

5 минут

Оқушылар жеке өздері орындап, талдайды. Жұмыстар алгортм бойынша тексеріледі.

№16 есеп

http://www.geometry2006.narod.ru/Lecture/ParProekt/ParProekt.htm

Кері байланыс

2 минут

Тапсырма барысында жіберілген қателерін дұрыс бағытқа нұсқау (Қате болған есептер талданады)

ҚБ

5 минут

№18 (б)

Кері байланыс

2 минут

ҚБ дұрыс нұсқасын көрсету

Сабақты бекіту

2 минут

Көрсеткіш теңдеу дегеніміз не?

Логарифмдік теңдеу дегеніміз не?

Оқушыларға өтілген материал бойынша ауызша сұрақ қоямын.

ауызша

Рефлексия

3 минут

Диалог әдісі арқылы оқушылар сабаққа өз пікірлерін білдіреді

таратпалар

Соңы

1 минут

Бағалау Оқушылардың сабаққа белсенді қатысу біліміне қарай бағаланады.

Бағалау шкаласы:

Үй жұмысы: 4б

Теориялық қайталау: 1б

Қб: 1б

Үйге тапсырма: №15

http://www.geometry2006.narod.ru/Lecture/ParProekt/ParProekt.htm

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.

Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу