Логарифмдік функцияның туындысы. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.


Алгебра және анализ бастамалары, 11 ЕМН

Раздел: Көрсеткіштік және логарифмдік функция

Мектеп: Химия – биология бағытындағы Назарбаев Интеллектуалді мектеп Петропавл қаласы

Күні:

Мұғалім:

Сынып:11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Тема урока:

Логарифмдік функцияның туындысы (1 ч)

Оқыту мақсаты:

11.4.1.21 –логарифмдік функцияның туындысын табады;

Сабақ мақсаттары

логарифмдік функцияның туындысының формуласын біледі;

логарифмдік функцияның туындысын таба алады;

 Бағалау

критерийлері

  • логарифмдік функцияның туындысының формуласын біледі;
  • логарифмдік функцияның туындысын таба алады;

 Тілдік мақсаттар

 

Лексика/терминология:

Логарифм, натурал және ондық логарифм, логарифм негізі, экспонента, туынды

 Құндылықтарды

  дарыту

  • Оқушылардың өзін-өзі жүзеге асыруына, өз алдына мақсат қоя білуге және оларды жүзеге асыруға қабілетті болуға ықпал ету.
  • Сабақта терминдерді дұрыс қолдана білу арқылы математикалық сауаттылықты дамыту, орындалатын жаттығуларға сөздік түсінік беру.
  • Жалпыадамзаттық құндылықтарды тәрбиелеу: сабақта коллооборативтік орта құру арқылы мінез-құлық мәдениеті, тілектестік, өзара көмек көрсету.
  • Сабақта проблемалық жағдайларды жасау арқылы ұқыптылыққа, еңбекқорлыққа, жауапкершілікке, дербестікке тәрбиелеу,зерттеу, шығармашылық сипаттағы міндеттерді, практикалық –бағытталған міндеттерді орындау.

Пәнаралық байланыстар

Информатика.

ИКТ қолдану дағдысы

Интербелсенді тақтаны қолдану

 Бастапқы білім

Логарифм, логарифм қасиеті, логарифмдік функция.

Сабақтың түрі:

Әдіс-тәсілдер:

Өткен тақырып бойынша білімді бекіту және білік пен дағдыларды қалыптастыру сабағы.

Сыни тұрғыдан ойлауды дамыту әдістері

План

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Ресурсы

Сабақтың басы

2 мин

  • ФИЗМИНУТКА .

1. Көз бұлшық еттерін қатты қысып, көзді бірнеше секундқа жабыңыз, содан кейін бұлшық еттерін босаңсытып, оларды ашыңыз. 10 рет қайталаңыз.

2. Басынызды баяу: алға—солға— оңға - артқа. 10 рет қайталаңыз.

3. Бұлшық етті ауырлатпай, бірнеше рет көзді ашып жұмыңыз.

Терең тыныс алып, деміңізді баяу шығарыңыз.

Сәлеметсіз бе.Отырыңыздар.

  • Сабақтың мақсатымен тақырыбын анқытау

Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтау;

Оқушылармен бірге бағалау критерийлерін анықтау.

Сабақтың мақсаты мен бағалау критерилерін тақтаға жазу.

Ауызша жұмыс

5 мин

Өзін-өзін бағалау

Презентация

Сабақтың ортасы

Есептер шығару

10мин

Жұппен жұмыс

Бірін-бірі бағалау

  • Функцияның туындысын табыңыз:
  • у=
  • х0 =2 нүктесінде у= функцияның графигіне қатысты жанама теңдеуін құрыңыз.
  • Функцияны экстремумына және өсуіне (кемуіне) зерттеңіз у=.

Таратпа материал

Презентация

Жауаптары

  • .
  • .
  • у=4
  • өседі , кемиді

хmin= ymin=

Тексеру жұмысы

10 мин

Өзін-өзі бағалау

  • Функцияның туындысын табыңыз:
  • у=
  • х0 =1 нүктесінде у= функцияның графигіне қатысты жанама теңдеуін құрыңыз.
  • Функцияны экстремумына және өсуіне (кемуіне) зерттеңіз у=.

Таратпа материал

Жауаптары

  • .
  • у=x-3
  • өседі , кемиді

хmin= ymin=

Есептер шығару

10 мин

Жеке жұмыс

  • у=х- на функциясының ең кіші мәнін табыңыз.

Жауабы: 1

  • у=функцияның кему аралығына кіретін барлық бүтін сандардың қосындысын табыңыз

Жауабы: 3

  • . Теңдеуінің неше түбірі бар

: 2

Таратпа материа

Рефлексия

2 мин

  • "Бүгін сабақта мен қайталадым:."
  • " Бүгін сабақта мен бекіттім:."
  • " Мен өзім үшін түсіндім:"

Презентация

Ү/ж

мин

у= функцияның минимум нүктесін табыңыз

Жауабы:2

.

Таратпа материал

Қосымша ақпарат

Саралау оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Пәнаралық байланыс

АКТ қолдану

Құндылықтармен байланысы

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Размышление

Сабақ талдау үшін төмендегі бағанды пайдаланыңыз. Өткізілген сабақ туралы бағаннан ең өзекті сұрақтарға жауап беріңіз .

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу