Қысқаша көбейту формулалары 2-сабақ (Алгебра, 8 сынып, I тоқсан)
Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қысқаша көбейту формулалары
Сабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулалары 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): Қысқаша көбейту формулаларын a^2-b^2=(a-b)(a+b); (a±b)^2=a^2±2ab+b^2
біледі және қолданады;
Қысқаша көбейту формулаларын a^3±b^3=(a±b)(a^2∓ab+b^2 ); (a±〖b)〗^3=a^3±3a^2 b+3ab^2±b^3
біледі және қолданады;
Тиімді және ауызша есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады
Сабақ мақсаттары: «Қысқаша көбейту формулаларын» оңнан солға,солдан оңға қарай қолданады.
1. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеп, сынып тазалығы мен қажетті құрал-жабдықтарының дайындығын тексеру.
а) Мақсат: сабақтың басын ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу,сабаққа қатысуын тексеру;
б)Жұпқа бөлу (1минут)
в) жұмыс жоспарымен таныстыру;
Сабақ тақырыбы мен сабақ мақсаттарын тұжырымдау және жазу
Сабақ тақырыбы: Қысқаша көбейту формулалары
Сабақ мақсаты:
«Қысқаша көбейту формулалрын» оңнан солға,солдан оңға қарай қолданады
2. Жұптық жұмыс
Бұл тапсырма қысқаша көбейту формулаларын еске түсіруге арналған. Оқушылар жұпта орындайды.
Оқушылар сәйкестендіруді орындап болған соң, Диофант туралы ақпарат алады.
Біздің заманымыздың ІІІ ғасырында өмір сүрген ежелгі грек математигі. Оның еңбектері «анықталмаған теңдеулерді» шешуге арналған. Сонымен қатар теңдеулердегі белгісіздерді белгілеуді ойлап тапқан.
2 -3 тапсырмалар. Бұл тапсырмалар қысқаша көбейту формулаларын еске түсіріп, білімдерін қайта жаңғыртуға арналған. Бірнеше оқушылардан тақтаға шығып өз жауаптарымен бөлісулері сұралады. Жауаптардың дұрыс па жоқ па екенін қалған оқушылардан сұрап талқыланады.Қиынды қ туып жатса, мұғалім нұсқау береді.
3. Топтық жұмыс.
Топтық жұмысты формативті бағалау үшін «Температураны өлшеу» әдісі қолданылады. Бұл әдіс оқушылардың тапсырманы дұрыс орындап жатқандықтарын тексеру үшін қолданылады. Ол үшін оқушылардың іс-әрекеттері тоқтатылады және ұстаз «Біз не істеп жатырмыз?» деген сұрақ қояды. Оқушылардың осы сұраққа жауап беруіне қарай мұғалім олардың тапсырманың негізгі шартын түсінгендіктері немесе оны орындау барысы жайлы мағлұмат алады. Кейбір жағдайда ұстаз жұптардың немесе топтардың бірінен тапсырманы қалай орындап жатқандықтары жайлы айтып берулерін ұсынады. Ал қалғандары оларды бақылап, өздері не істеу керегі жайлы түсінік алады.
Оқушылар өзара тексеру жүргізіп, бағалау критерийлері бойынша өзін бағалайды.
Мысалы:
егер барлық жұмыс дұрыс орындалса, «өте жақсы»,
егер жауаптары дұрыс, кейбір түсіндірмелер қиындық тудырса
егер барлық жұмыстың 70%-ы дұрыс болса, онда «тәжірибе қажет»
егер барлық жұмыстың 70%-нан азы дұрыс болса, онда «көмек қажет» деп бағалауға болады..........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қысқаша көбейту формулалары
Сабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулалары 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): Қысқаша көбейту формулаларын a^2-b^2=(a-b)(a+b); (a±b)^2=a^2±2ab+b^2
біледі және қолданады;
Қысқаша көбейту формулаларын a^3±b^3=(a±b)(a^2∓ab+b^2 ); (a±〖b)〗^3=a^3±3a^2 b+3ab^2±b^3
біледі және қолданады;
Тиімді және ауызша есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады
Сабақ мақсаттары: «Қысқаша көбейту формулаларын» оңнан солға,солдан оңға қарай қолданады.
1. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеп, сынып тазалығы мен қажетті құрал-жабдықтарының дайындығын тексеру.
а) Мақсат: сабақтың басын ұйымдастыру.
Оқушылармен сәлемдесу,сабаққа қатысуын тексеру;
б)Жұпқа бөлу (1минут)
в) жұмыс жоспарымен таныстыру;
Сабақ тақырыбы мен сабақ мақсаттарын тұжырымдау және жазу
Сабақ тақырыбы: Қысқаша көбейту формулалары
Сабақ мақсаты:
«Қысқаша көбейту формулалрын» оңнан солға,солдан оңға қарай қолданады
2. Жұптық жұмыс
Бұл тапсырма қысқаша көбейту формулаларын еске түсіруге арналған. Оқушылар жұпта орындайды.
Оқушылар сәйкестендіруді орындап болған соң, Диофант туралы ақпарат алады.
Біздің заманымыздың ІІІ ғасырында өмір сүрген ежелгі грек математигі. Оның еңбектері «анықталмаған теңдеулерді» шешуге арналған. Сонымен қатар теңдеулердегі белгісіздерді белгілеуді ойлап тапқан.
2 -3 тапсырмалар. Бұл тапсырмалар қысқаша көбейту формулаларын еске түсіріп, білімдерін қайта жаңғыртуға арналған. Бірнеше оқушылардан тақтаға шығып өз жауаптарымен бөлісулері сұралады. Жауаптардың дұрыс па жоқ па екенін қалған оқушылардан сұрап талқыланады.Қиынды қ туып жатса, мұғалім нұсқау береді.
3. Топтық жұмыс.
Топтық жұмысты формативті бағалау үшін «Температураны өлшеу» әдісі қолданылады. Бұл әдіс оқушылардың тапсырманы дұрыс орындап жатқандықтарын тексеру үшін қолданылады. Ол үшін оқушылардың іс-әрекеттері тоқтатылады және ұстаз «Біз не істеп жатырмыз?» деген сұрақ қояды. Оқушылардың осы сұраққа жауап беруіне қарай мұғалім олардың тапсырманың негізгі шартын түсінгендіктері немесе оны орындау барысы жайлы мағлұмат алады. Кейбір жағдайда ұстаз жұптардың немесе топтардың бірінен тапсырманы қалай орындап жатқандықтары жайлы айтып берулерін ұсынады. Ал қалғандары оларды бақылап, өздері не істеу керегі жайлы түсінік алады.
Оқушылар өзара тексеру жүргізіп, бағалау критерийлері бойынша өзін бағалайды.
Мысалы:
егер барлық жұмыс дұрыс орындалса, «өте жақсы»,
егер жауаптары дұрыс, кейбір түсіндірмелер қиындық тудырса
егер барлық жұмыстың 70%-ы дұрыс болса, онда «тәжірибе қажет»
егер барлық жұмыстың 70%-нан азы дұрыс болса, онда «көмек қажет» деп бағалауға болады..........
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?