Қазақ тілі және әдебиеті_ 1 сынып _5 бөлім_Саяхат_Саяхатты сипаттау_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Саяхат | Мектеп: ФМБ-дағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы | ||
Күні:11.01.2017 | Мұғалімнің аты-жөні :Сагинова Г.Т. | ||
Сынып: 1 В | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Саяхатты сипаттау | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтеме) | 1.1 Тыңдалған материалдың мазмұнын түсіну 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | ||
Сабақ мақсаттары | 1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау | ||
Бағалау критерилері
| Сөз, сөйлем, мәтінді ажыратады. . Сөйлеу барысында тілдік бірліктерді орынды қолданады. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын айтадыд | ||
Сөздік қор | Жаяу жүру, жеңіл көлікпен бару, автобуспен бару,жақын, алыс,саяхат,карта.ұшақпен ұшу,пойызбен бару | ||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық. | ||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, ғылымға кіріспе | ||
Алдыңғы меңгерілген білім | 5-бөлім оқушылардың алдыңғы тоқсанда алған білімдері мен дағдыларға негізделеді. Оқушылар әдеби және әдеби емес мәтін үлгілерімен таныс болады және сөздерді оқу үшін әр түрлі стратегиялармен танысады. | ||
Сабақбарысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы | (Ұ)Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың көңіл күйлерін сұрау. Қуаныш шеңбері. Балалар бір - біріне жылулық сыйлап, шеңбер бойымен жүріп тақпақты хормен айтады. Шашы – алтын, көзі - от,Шыға ғой, Күн, тезірек.Шуақ берші, жылу бер,Маған оған, досыма,Тағы, тағы, тағы да! (Ұ) «Сөз маржан» ойыны -Балалар, қима әріптерді реті бойынша дұрыс қойсақ сабақтың тақырыбын білеміз. САЯХАТТЫ СИПАТТАУ -Саяхат деген не? -Саяхатқа немен шығамыз? -Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай деп ойлайсыңдар? /Оқушылардың жауаптарын тыңдау/ -Балалар, бүгін біз саяхатқа қалай дайындалу керек екені жайлы танысамыз. Саяхатта өзін-өзі ұстау ережелері мен қауіпсіздік ережелерін есімізге түсірейік. /Ережелерді еске түсіру/ | Интерактивті тақтада жазылған өлең жолдары. Қима әріптер | |
Сабақ ортасы | (Т)-Балалар, бүгін жай саяхат емес. Бүгінгі сабақта біз бір кейіпкермен орманға саяхат жасаймыз.Оның атын мына жұмбақты шешсеңдер білесіңдер. Сап-сары, доп-домалақ, Жүгіреді домалап, Жұп-жұмсақ, тәп-тәтті, Жеген адамды таңырқатты. /Әр топқа жұмбақ таратылады. Оқушылар топта отырып, жұмбақты оқиды, талқылайды, шешуін табады./ -Бауырсақ сөзі қай әріптен басталады? -Б дыбысы қандай дыбыс?Неге? - Бдыбысы дауыссыз дыбыстың қай түріне жатады? -Қай сөздерде б дыбысы бар? -Қандай сөздер б дыбысынан басталады? -Бауырсақ жайлы қандай ертегі білесіңдер? -Ендеше осы ертегіні есімізге түсірейік. (МК)«Бауырсақ» ертегісі Оқушылар ертегіні тыңдайды. Тыңдау барысында стопкадрлар жасалынып, оқушылар бауырсақтың іс-әрекетін сипаттайды. (ҚБ)Оқушылардың ертегіні түсініп, кейбір жерлерін сипаттай алуын бағалаймын. -Бауырсақ не істеді? -Қайда қашып кетті? -Орманда кіммен кездесті? -Одан қалай құтылды? -Ертегі немен аяқталды? Сергіту сәті: Тонса біздің қолымыз Қолғап киіп аламыз Сарт-сарт-сарт Шапалақ соғамыз Тонса біздің аяғымыз Етік киіп аламыз Топ-топ-топ Топылдатып билейміз Тонса біздің денеміз Тонды киіп аламыз Зу-зу-зу Шанамен зулаймыз (Ө)Дәптермен жұмыс. 1/Оқушылар дәптерлеріне ертегідегі кейіпкерлерді жазады.Жазу барысында орфографиялық және пунктуациялық нормаларды сақтап, сөздерді дұрыс жазып, тиісті тыныс белгілерін қояды. 2/Ертегі кейіпкерлерімен сөз тіркестерін құрастыру Мысалы:қу түлкі, қорқақ қоян, сұр аю, ақымақ қасқыр,т.б (Т) Рөлдік ойын Топтағы балалар рөлдерді бөліп алып ,«Бауырсақ» ертегісін сахналайды. (Ө)Шығармашылық тапсырма Ертегі мазмұны бойынша сурет салу | Жұмбақ жазылған А4 парақтары, бауырсақтың суреті «Бауырсақ» ертегісінің аудиожазбасы және суреттері. Ертегі кейіпкерлерінің атаулары Ертегі кейіпкерлерінің бетперделері Түрлі-түсті қарындаштар мен альбом | |
Сабақтың соңы | Рефлексия:
| ||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Қалыптастырушы бағалау арқылы, тірек сөздер, сюжетті суреттер . | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Қабілетті балалар бір –біріне сұрақ қойып жауап бере алады. | Есте сақтауға байланысты тапсырмалар арқылы | Денсаулықсақтаутехнологиялар Қауіпсіздіктехникасыныңережелеріментаныстыру | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрысжүргізілдіме? Сабақтың уақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? | |||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшінқандайөзгерісенгізугеболады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылартуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру