Жәркен Бөдеш «Жалғыз» поэмасы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 1
Сабақ: Қазақ әдебиеті | Қарағанды қ. ХББ НЗМ | |||||||||||||||||||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: Қырықбаева Ж.Қ. | |||||||||||||||||||||
Сыныбы: 10 T1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||
Тарау: | Жәркен Бөдеш «Жалғыз» поэмасы | |||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 10.2.2.1 - автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау. | |||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Шығарма үзінділерін оқи отырып, автор бейнесін анықтау. | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Үзіндідегі автор бейнесін ашады. Автор бейнесін ашуда қолданған тілдік ерекшеліктерін зерттейді, баға береді. Өз ойларын шығарма мазмұнына сүйене отырып, дәлелді түрде сенімді жеткізеді. | |||||||||||||||||||||
Тілдік міндеттер |
| |||||||||||||||||||||
Құндылықтарды қалыптастыру | Тіл мен мәдениет, тарихтың ортақтығы, ынтымақтастық, құрмет | |||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих, қазақ тілі | |||||||||||||||||||||
АТҚ қолдануы | Таныстырылым | |||||||||||||||||||||
Алдыңғы білімі | Оқушылар алдыңғы сабақта «Жалғыз» поэмасының мазмұнын талдады. | |||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған қызмет түрлері: | Ақпарат көздері | ||||||||||||||||||||
Басы 3 мин | Қызығушылықты ояту «5 қадам» 1. Автордың образын ашатын 5 қасиет; 2. Шығармадағы 5 тұлға; 3. Шығармадағы 5 жер-су атауы; 4. Шығармадағы 5 тау атауы; 5. Шығармадағы 5 аң-құс атауы. Топқа бөлу. Оқушылар «Молекула» ойыны арқылы 5 топқа бөлінеді. |
| ||||||||||||||||||||
Ортасы 34 мин | Оқушыларға тарау тақырыбы, тілдік дағды мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері таныстырылады. 1 мин Мағынаны тану кезеңі «Әдеби шығармадағы автор бейнесі» дегенді қалай түсінесіздер? Тапсырма. «4 сурет 2 сөз» әдісі Топтағы оқушылар ақылдаса отырып, шығарма идеясын 4 сурет, 2 сөз арқылы ұсынады. Оқушылардың креативтілігі бағаланады. Тапсырманы орындап болған соң, оқушылар жұмыстарын 1,5 минуттан қорғап шығады. Барлық жұмыстар тақтаға ілінеді. Дескриптор: 1.Суреттерді символ ретінде ұсынады; 2.Суреттер мен сөздер арқылы шығарма идеясын түсіндіреді; Тапсырма. Топқа ұсынылған шығарманың бөлігін оқып, ондағы автор бейнесін анықтаңыздар. Дифференциацияға негізделген тапсырмалар А тобы Ұсынылған үзіндідегі автордың ашыну, қамығу сезімдерін жеткізудегі тілдік ерекшеліктерін зерттеп, «Ментальді карта» түрінде ұсыныңыздар. В тобы Ұсынылған үзіндідегі автордың торығу, көксеу, аңсау сезімдерін жеткізудегі тілдік ерекшеліктерін зерттеп, «Ментальді карта» түрінде ұсыныңыздар. С тобы Ұсынылған үзіндідегі автордың өгейсіну, жатсыну сезімдерін жеткізудегі тілдік ерекшеліктерін зерттеп, «Ментальді карта» түрінде ұсыныңыздар. Д тобы Ұсынылған үзіндідегі автордың болашақты болжауы мен көрегендігін танытатын тілдік ерекшеліктерін зерттеп, «Ментальді карта» түрінде ұсыныңыздар. «Карусель» әдісі Оқушылар жұмыстарын өзге топтарға «карусель» әдісімен таныстырады. Өзге топтар бағалайды. Бағалау парағы
Кері байланыс Тапсырманы орындау қиындық тудырды ма? | А 3 парағы Таратпа қағаз №1 | ||||||||||||||||||||
Соңы 3 минут | Рефлексия Байқағаным.............. Білгенім................... Түйгенім................... | |||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?