![]() |
|
![]() |
Мұхтар Шаханов «Компьютер басты жарты адамдар». Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 9 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: № 9 | Мектеп: | ||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||
Сынып: | Катысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||||||
Бөлім атауы | Сандық технологияны пайдаланудағы теңсіздік | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Мұхтар Шаханов «Компьютербасты жарты адамдар» | ||||||||||||||
Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ | ||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 10.4.2.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (аргументативті эссе); | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу. | ||||||||||||||
Бағалау критерийлері: | Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданады. Көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазады. | ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар : | Жалаң білім, компьютер басты жарты адам, ғылыми өр талғам , жан байлығы, ұшқыр арман, рухани байлық, рух. | ||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім : | «Ақылды қала» технологиясы Астана қаласының дамуына арналған 3D моделін құру бойынша жоба | ||||||||||||||
Дифференциация : | Оқушылардың барлығы: көтерілген мәселе бойынша эссе жаза алады. Оқушылардың көбісі: қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолдана алады. Кейбірі: көтерілген мәселе бойынша эссе жазғанда өз ойын дәлелді түрде жеткізеді. | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: | Этнопедагогика, педагогика | ||||||||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Презентация, бейнематериал | ||||||||||||||
Дереккөздер: | https://www.youtube.com/watch?v=4y_ZcnZgqS4 “Мұхтар Шаханов: Компьютербасты жарты адамдар” | ||||||||||||||
Сабақтың барысы: | |||||||||||||||
Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Ресурстар | |||||||||||||
Қызығушылықты ояту | |||||||||||||||
7 минут | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу,түгелдеу Оқушылар назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу. “Пазл” әдісі “Пазл” әдісі арқылы екі топқа бөлінеді: 1-топ “Дискуссивті эссе” 2-топ “Аргументативті эссе”
Психологиялық ахуал орнату: - Оқушылар, тақтадан ненің суретін көріп тұрсыңдар? - Дұрыс айтасыңдар, бұл – компьютер. Бүгінгі күні компьютерсіз жұмыс жасайтын мамандықтарды айтып бере аласыздар ма? | ||||||||||||||
Мағынаны тану | |||||||||||||||
7 минут
16 минут 7 минут | 1-тапсырма. Жазылымға дайындық тапсырмасы “Компьютербасты жарты адамдар” атты бейнежазбаны тамашалайды (немесе мүмкіндігінше мәтінді оқиды). “Өкіл” әдісі. Алдымен тапсырма топ ішінде талқыланады. Мәтінге сәйкес проблемалық 3 сұрақ құрастырылады. Топтың бір-екі адамы “өкіл” болып сайланады да, басқа топқа барады. Сұрақтарын қояды. Бұдан кейін өкіл өз тобына қайта оралып, үйренгендерін айтып береді. «Компьютер басты жарты адамдар» атты тақырыпта оқушылар контраргументативті эссе жазуға дайындалады. Бір аргумент, бір контраргумент келтіреді. Оқушылар ойланып, әр қайсысы жеке жауап жазады. Оқушылар бөлінген топтары бойынша өздерінің ең үздік деген жауаптарымен бөліседі. 2-тапсырма Жазылым тапсырмасы
«Компьтерлендіру – адамға тән құндылықтардың жойылуына алып келеді» тақырыбында таңдау аргументативті эссе жазыңыздар.
Мұғалімнің кері байланысы Берілген сурет пен сөздерді қолданып, мұғалім бүгінгі сабақтағы оқушылардың іс-әрекетіне кері байланыс жасайды. | ||||||||||||||
Ойтолғаныс | |||||||||||||||
3 минут | Рефлексия “Білім қоржыны” Қоржынның суреті интербелсенді тақтада көрсетіледі. Берілген сурет пен сөздерді қолданып, бүгінгі сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды. Үй тапсырмасы: М.Шахановтың өмірі мен шығармашылығына шолу жасап келіңдер | ||||||||||||||
Қосымша мәліметтер | |||||||||||||||
Өткізілген сабақ бойынша мұғалім жазбасы Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер тиімділігі:
Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді: Оқушылардың белсенділігі: Кездескен кедергілер мен оны еңсеру жолдары: |
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 керемет тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, бата қайыру