![]() |
|
![]() |
Мұхтар Шаханов «Компьютер басты жарты адамдар». Қазақ әдебиеті, 10 сынып, презентация. 9 сабақ.
Бөлім атауы:
Сандық технологияны пайдаланудағы теңсіздікМұхтар Шаханов «Компьютер басты жарты адамдар»
Мақсаты:
10.4.2.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (аргументативті эссе);
Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу.
Сабақ мақсаттары:
Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданады.
Көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазады.
Бағалау критерийлері:
Топқа бөлу. “Пазл” әдісі
“Пазл” әдісі арқылы екі топқа бөлінеді:
1-топ “Дискуссивті эссе”
2-топ “Аргументативті эссе”
•Сабақтың мақсатымен таныстыру.
•Сабаққа жұмылдыру
•Рөлдерді анықтау.
Ұйымдастыру кезеңі
•
1-тапсырма. Жазылымға дайындық тапсырмасы
• Эссе туралы қандай тың деректер білесіздер?• Эссенің қандай түрлері бар, айырмашылығы неде?• Эссе жазудың шарттары қандай?
2-тапсырма
Жазылым тапсырмасы“Компьютер басты жарты адамдар” атты бейнежазбаны тамашалайды. “Өкіл” әдісі. Алдымен тапсырма топ ішінде талқыланады.Топтың бір-екі адамы “өкіл” болып сайланады да, басқа топқа барады.Бұдан кейін өкіл өзтобына қайта оралып, үйренгендерін айтып береді.«Компьютер басты жарты адамдар» атты тақырыпта оқушылар контраргументативті эссе жазады.Оқушылар ойланып, әр қайсысы жеке жауап жазады. Оқушылар бөлінген топтары бойынша өздерінің ең үздік деген жауаптарымен бөліседі.
3-тапсырма. Жазылымнан кейінгі тапсырма «СИНКВЕЙН» әдісі.
Көрген бейнежазбадан нені аңғардыңдар?
“Мұхтар Шаханов көтерген күрделі мәселелер» тақырыбында өз пікірлеріңізді 5 сөйлеммен бөлісіңіздер.
1. Зат есім
2. Сын есім, сын есім
3. Етістік, етістік, етістік
4. 4 сөз тіркесі
5. Синоним.
Мұғалімнің кері байланысы
Берілген сурет пен сөздерді қолданып, мұғалім бүгінгі сабақтағы іс-әрекетіне кері байланыс жасайды.
Рефлексия
“Білім қоржыны”
Қоржынның суреті интербелсенді тақтада көрсетіледі.
Берілген сурет пен сөздерді қолданып, бүгінгі сабақтағы іс-әрекетіне рефлексия жасайды.
Үй тапсырмасы: Эссеге қойылатын талаптармен танысып келу.
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 керемет тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, бата қайыру