«Қыз Жібек» жыры. Қазақ әдебиеті, 7 сынып, сабақ жоспары.
САБАҚ: 3-сабақ | МЕКТЕП: Алматы қаласы ФМБ НЗМ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 7 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: «Қыз Жібек» жыры | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Әдеби жанр түрлерінің даму барысына, жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Түйінді сөздер мен фразалар: Лиро-эпостық жыр, жанр, салт-дәстүр, жаугершілік Сыныптағы диалог/жазу үшін сай келетін пайдалы лексика/терминология Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ойлаймын... | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу | «Қыз Жібек» жыры | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | тіл, тарих, өнер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ | Шығармаға қатысты презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылық | Адалдық, құрмет,ынтымақтастық, отансүйгіштік, достық | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | Жоспарланған қызмет түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | «Коллаж әңгіме» Оқушылар түрлі-түсті суреттері бар журналдардан салт-дәстүрлерге, елдік, ерлікке қатысты суреттерді қиып алып, флипчартқа жабыстырып, салт-дәстүр мен ерлікке байланысты тақырыптың бірін таңдап, соларға қатысты әңгіме құрастырады. Сабақта «Қыз Жібек» жыры бойынша талқыланатын тақырып, мақсат және бағалау критерийлері таныстырылады. Мағынаны тану ЖЖ. 1-тапсырма. Концептуалдық кесте
2- тапсырма. Ойталқы Жырдағы салт-дәстүрлерге өмірмен байланыстырып талдау жасай келе: «Жырдың жаңашылдығы мен өміршеңдігі» тақырыбында ойталқыға қатысады. Топтық бағалау.
Өзін-өзі бағалау | http://ikitap.kz/reader/qyz_zhibek_shege_aqyn_nusqasy http://www.ikitap.kz/reader/qyz_zhibek_sejfullin | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия. «Әлемдi шарлау» әдiсi Бiр топтан екiншi топқа ауысып жүрiп, сабақ бойынша талқылаулар жасайды.
Үйге: «Қыз Жібек» жырын оқып, жырдағы эпизодтарды ерлік туралы мақал- мәтелдермен байланыстырыңыз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – білім алушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Анағұрлым қабілетті оқушылар алдында қандай міндеттерді қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардыңбілімді игерулерінтексеруді қалай жоспарлап отырсыз? | Пәнаралық байланыстар Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру АКТ байланыстары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ міндеттері / оқу міндеттері орындалды ма? Білім алушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқулар болды ма? Жоспарға қандай өзгерістер енгізілді?? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды баға Қандай 2 аспект шынымен де жақсы іске асты (оқыту мен оқуды ескеріңіз)? 1: 2: Қандай 2 аспект сабақты дамытар еді (оқыту мен оқуды ескеріңіз)? 1: 2: Менің келесі сабағыма әсер ететін сынып туралы немесе жеке білім алушылар туралы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?