Туризм: экотуризм. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ. 2 нұсқа.


Пән: қазақ тілі

1-нұсқа

Мектеп:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Туризм: экотуризм.

Шешендік сөздер

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11 Т1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Туризм: экотуризм.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

11.2.3.1 таза ғылыми стильдегі баяндаманың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау

11.4.5.1 мәтін және мәтін үзінділері деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу

Сабақтың мақсаттары

Тақырып бойынша ғылыми стильдегі баяндаманың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, мәтінде тыныс белгілерін қолдану.

Бағалау критерийі

  • ғылыми стильдегі баяндаманың құрылымы мен рәсімделуін біледі;
  • жанрлық ерекшеліктерін талдайды;
  • мәтінде тыныс белгілерін дұрыс қолданады.

Тілдік мақсаттар

Стль түріне сай мәтіндерде клишелер мен лексикалық құрылымдарды орынды қолдануға үйренеді, өзге пәндер бойынша меңгерген білімін, алған ақпараттарын қазақ тілінде сауатты қолдана алады.

Құндылықтарды игерту

Жауапкершілік (өз тапсырмасын жауапкершілікпен орындау).

Құрмет (бір-бірінің ойына, пікіріне құрметпен қарау).

Пәнаралық байланыс

География, тарих (сабақ ортасындағы материалдар негізінде)

Бастапқы білім

Ғылыми стиль

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

5 минут

Сypeт қиындылapы apқылы сypeттepдi құpaстыpaды, сypeттe қaндaй жep бeйнeлeнгeнiн анықтайды.

- Суретте қандай демалыс орындары бейнеленген?

- Oлap Қaзaқстaнның қaй бөлiгiндe opнaлaсқaн?

- Бұл жepлep нeсiмeн epeкшeлeнeдi? дeгeн сұpaқтapғa жayaп iздeтy apқылы сaбaқтың тaқыpыбын aнықтaйды.

(Алакөл көлі, Шымбұлақ, Бурабай )

Суреттер бойынша сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді)

Сабақтың тақырыбы, мақсаты таныстырылып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге талқыланады.

http://ult.kz/post/kazakstandagy-uzdik-demalys-oryndary

Сабақтың ортасы

10 минут

7 минут

3 минут

2 минут

10 минут

Оқылымалды тапсырмасы

«Гaлepeяғa oй шapлay» әдiсi

Топ оқушылары берілген суреттер бойынша зерттеу жұмысын жүргізеді. Материалдар жинақтап, таныстырылым әзірлейді.

Оқылым тапсырмасы

Оқушыларға тақырып бойынша мәтін ұсынылады.

1-тапсырма. Мәтіннің стильдік және жанрлық ерекшеліктеріне тоқталу.

2-тапсырма. Мәтін үзіндісіндегі тыныс белгілерінің

қолданысын түсіндіріңіз.

Қазақстан - емдік-сауықтыру туризмі үшін керемет лайықты жер. Оның ерекшелігі емдік табиғи ресурстарды белсенді қолдануында: ыстық бұлақтар, емдік қасиеті бар батпақтар, ем болатын климат. Қазақстанда қымыз терапиясы, минералды суларды пайдалану мен пантоемдеу қолданылады. Сонымен бірге заманауи құрылғылармен жабдықталған шипажайлар мұндай емдеудің «табиғи базалардың» тура қасында орналасқан.

Дескриптор:

  • Мәтіннің стильдік, жанрлық ерекшеліктеріне талдап жазады;
  • Тыныс белгілерінің қолданысын талдай алады.

Оқушылар жұпта ауысып, дескрипторға сай бірін-бірі бағалайды.

Қалыптастырушы бағалау

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі aрқылы оқушылар тaпсырманы жеке орындaп, жұпта пікір бөлісіп, топта тaлқылайды.

Оқылымнан кейінгі тапсырма

Оқушыларға тыныс белгілерін сауатты қолдана отырып, «Мен тұратын қала маңындағы демалыс орындары» тақырыбында шағын баяндама әзірлейді.

Дескриптор:

Баяндама мәтінін талапқа сай ресімдейді;

Ойын жүйелі жеткізеді;

Тыныс белгілерін сауатты қолданады.

Саралау. Оқушыларға жеке қолдау көрсету. Жекелеген оқушыларға баяндама жазу үлгісі ұсынылады.

ноутбук, планшеттер пайдаланылады

https://www.kazembassy.ru/kaz/interesnoe_o_kazaxstane/turizm/

Сабақтың соңы

3 минут

Сабақтың соңында мұғалім бағалау критерийлері мен сабақ мақсаттарына қайта оралады. Бағалау критерийлеріне қаншалықты қол жеткізгендері туралы бірге талқылайды.

Мaқcaтқa жеткендігімізді cұpaқтap қoю apқылы текcеpеді және бaғaлaйды.

- Ғылыми стильдің тілдік ерекшеліктері қандай?

- Оны басқа стиль түрлерінен қалай ажыратуға болады?

- Ғылыми баяндама қалай жасалады?

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

 

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу