Қазақ тілі 3 сынып 7 бөлім Су тіршілік көзі Құрғақшылықты зерттейміз ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

7-бөлім: «Су-тіршілік көзі»

Мектеп:

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Құрғақшылықты зерттейміз

Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу;

3.3.6.1* шығарма кейіпкеріне хат/ ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту...)/бата/өлең (төрт жолды)/ әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу.

Сабақ

мақсаттары

Оқушыларды көркем, публицистикалық және ресми стильдерді ажыратуға үйрету.

Бағалау критерийлері

  • Сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады;
  • Көргені бойынша әңгіме жазады.

Сөздік қор

Поэзия, мәтін, өлең, өзен,су, су айналымы, құрғақшылық,сусыз,шөлдеу,стиль, ажырату.

Құндылықтар дыдарыту

Жауапкершілік,

Еңбекқорлық

Өмір бойы білім алу.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, математика

Алдыңғы меңгерілген білім

Құрғақшылық ұғымын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 минут

 

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару.Жағымды көңіл-күй орнату.Оқушылардың жауптарын тыңдау.

(Ұ)Мақалмен жұмыс

Мақсаты: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, мақалды оқып, мағынасын ашу.

Бүлаққа бүлақ қосылса — "егізбіз" дейді, Көлге көл қосылса — "теңізбіз" дейді.

-Балалар, мақал не жайлы?

-Мақалдың мағынасын қалай түсінесіңдер?

-Бүгінгі сабағымыз не жайлы болмақ деп ойлайсыңдар?

Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын ашу.

Бағалау критерийлерін құрастыру.

Сабақ ортасы

5-35 минут

(МК,Ұ) Ертегіні оқу

Тапсырма:Ертегіні түсініп, мәнерлеп оқы.

-Оқиға неден басталды?

-Немен жалғасты?

-Оқиға қалай аяқталды?

-Ертегі қалай берілген?

-Бұл ертегіні оқыған қызықты болды ма? Неліктен?

-Ертегінің мазмұнын оқымай-ақ түсінуге бола ма? Неліктен?

  • Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқу.
  • Оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау
  • Сөйлеу мәдениетін сақтап диалогке қатысу

Ертегінің қалай берілгенін талдау.

(Т,Қ)Топтық шығармашылық жұмыс

Тапсырма:Сурет мазмұны бойынша ертегі/әңгіме құрастыру.

Мақсаты:Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Әр топ оқушылары топта бірігіп, сурет бойынша флипчартта ертегі құрастырады. Кей-бір сөздердің орнына сурет салып, постер жасайды.

Ертегіні қорғайды.Көрші топтар мұқият тыңдап, тексереді, «2 жұлдызша 1 тілек» арқылы бағалайды.

Ең соңында оқушылар «Галерея» әдісімен жүріп, ең қызықты, тартымды ертегіні стикер жапсыру арқылы таңдайды.

Суреттер

Презентация

А3 фоматындағы қағаздар мен маркерлер

Сабақтың соңы

35-40 мин

Рефлексия.

«Телефоннан СМС» оқушылар бір адамға сабақта не үйренгендері туралы стикерге СМС-жазады.

Стикерлер

Екі жұлдыз бір тілек карточкалары

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Тотық жұмыс барысында бір топ сұрақтар құрастырады.

  • Оқушылардың ұжымдық талқылауы барысында олардың жауаптарын тыңдай отырып, мәтіннің мазмұнын түсінуін бағалау

Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу