Ампер күші,сол қол ережесі. Физика, 10 сынып, сабақ жоспары, 4 сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Магнит өрісі Мектеп:

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10 Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ампер күші,сол қол ережесі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.4.2 Электр өлшеуіш құралдардың,электр қозғалтқыштың жұмыс істеу принципін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

- өткізгіштің магнит өрісінің күш сызықтарына қатысты орналасуы  электромагниттік күштің шамасына қалай әсер ететіндігін түсіндіру;

- магниттік күштің шамасы мен магнит өрісінің индукциясы , өткізгіштің ұзындығы, және өріс кернеулігі арасындағы арақатынасты көрсету.

Бағалау критерийі

- өткізгішке магнит өрісінің әсерін біліп, талдайды;

- Магниттік күштің шамасының қандай физикалық шамаларға тәуелді екендігін анықтайды.

Тілдік мақсаттар

Тілдік оқыту мақсаты:Электр өлшеуіш құралдардың,электрқозғалтқыштың жұмыс істеу принципін ауызша айтады.

Пәндік лексика және терминология:

Магнит өрісі,Электрқозғалтқыш,Амперметр,Вольтметр,Генератор, Өткізгіш.Магнит индукциясы

Қазақша

Орысша

Ағылшынша

Өріс

Поле

Field

Кернеулік

Напряженность

Strength

Магнит индукциясы

Магнитное индукция

Magnetic induction

Полюс

Полюс

Pole

Бағыты

Направление

Direction

Ұзындық

Длина

Length

Құндылықтарға баулу

Өмір бойы білім ала отырып,шығармашылықпен еңбек етуге баулу

Пәнаралық байланыс

Есептер шығаруда,математика пәнімен тығыз байланысты

Алдыңғы білім

Өткізгіш сымдардың бойымен ток жүргенде магнит өрісі пайда болады

8-сынып магнит өрісі бөлімі.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың ортасы

(8 минут)

(15 минут)

2-тапсырма (G)

3-тапсырма (І)

Оқулық,

Электронды оқулық,10 сынып

www.bilimland.kz

оқулық,

суреттер,

стикер.

Сабақтың соңы

5 мин

Кері байланыс: « түйіндеу»кестесі.

Үйге тапсырма беру.

Рефлексия, қорытындылау

«Ілгерілеуді анықтау» (оқушылар сабақтан алған әсерлерін тақтадағы баспалдақ суретіне стикерлер жабыстырады)

Мазмұнды сызбадағы сурет

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз ?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақбарысында тапсырмалар жеңілден күрделіге негізделіп жасалған,сабақ жоспарлаудың қағидаттары орындалды.

Әрбір этап сайын тапсырмалар кері байланыс арқылы беріледі

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу