Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылғын дененің қозғалысы. Тригонометриялық теңдеулер. Физика, 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді «Физика» ӘБ жетекшісі Кадыров К.К.________ |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жылу физика | Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Көптілеуов Б | |||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: 10 | Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылғын дененің қозғалысы. Тригонометриялық теңдеулер. | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
| |||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: жылдамдық, жылдамдықтың х, у осіндегі құраушылары, биіктік, қашықтығы, бұрыш. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: ...............бастапқы жылдамдығы және бұрышы берілсе .......................... таба аламыз. Бастапқы жылдамдығының........... құраушыларын табамыз. Оысндай бұрышпен лақтырылғын дененің...................... максимал ұшу қашықтығын анықтай аламыз. | |||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
| |||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика. Тригонометриялық теңдеулерді пайдалану. | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Phet.colorado.edu ,khaoot.it | |||||||||
Бастапқы білім | Кинематикалық теңдеулер. | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 3 мин 7 мин | Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу және түгелдігін тексеру. Оқушыларға сабақтың мақсаты және бағалау критерийлері көрсетіледі. Проблемалық сұрақ: көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененің қозғалысын қалай анықтауға болады? Білу бөлімі (жеке тапсырма) Білімдерін тексеру мақсатында https://kahoot.it/ қолданылады. Сұрақтар:
| Phet.colorado.edu
details/eabceadd-35b8-419d-bef8-f12c0eaa836b Бағалау парақшасы | ||||||||
Сабақтың ортасы
10 мин 10 мин 7 мин | Білу бөлімінен 1-ші,2-ші және 3-ші орын иеленген оқушылар қолдану бөлімінде бірге топ құрайды. Келесі топ сәйкесінше 4-5-6 бір топ, 7-8 - 9 бір топ. Қолдану бөлімі (зерттеушілік) Phet.colorado.edu сайтынан оқушыларға теориялық бөлімін тексеру үшін тапсырма беріледі. А тобының оқушыларына: Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененің толық ұшу уақытын табыңыз? Бағалау критерийлері:
В тобының оқушыларына: Максимал ұшу қашықтығын табыңыз? Бағалау критерийлері:
С тобының оқушыларына: Максимал ұшу биіктігін табыңыз: Бағалау критерийлері:
Бағалау дескрипторы: 3 топтың жұмысын тексеру үшін phet.colorado.edu әдісі арқылы тексеріледі.
| Phet.colorado.edu Бағалау парақшасы Бағалау парақшасы Бағалау парақшасы
Phet.colorado.edu
| ||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Үй тапсырмасы: параграф «Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененің қозғалысы» Бағалау бөлімі Әрбір топ дұрыс жауап көрсеткішін 4 балл 100 % 3 балл 75% , 2 балл 50 % , 1 балл 25 % бағаланады. | |||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Барлық оқушылар: Көкжиекке бұрыш жасай лақтырылған дененің қозғалысын теориясын біледі және практика қолдана алады. Көпшілік оқушылар: Толық ұшу уақытын, максимал қашықтығын және максимал ұшу биіктігін анықтау үшін есептеулер жүргізе алады. Кей оқушылар: Кез келген электронды – техникалық құрылғылардың электрлік қуаты мен жұмысын анықтай алады. | Өзін – өзі бағалау дескрипторы арқылы бағалануы Кері байланысы арқылы оқушының нені түсінгендігін тексеру Демонстрациялық эксперимент нәтижесі арқылы қорытынды жасай алуларын бағалау | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Салымдар түрі: қалайша неғұрлым көп пайда табуға болады
» Қауіпсіз каникул: балаларыңызды алаяқтардан қалай қорғауға болады
» 🙌 ҚАРЫЗ ҚАЙТАРУМЕН ҒАНИБЕТ