Әндердегі ғарышкерлік тақырыбы. Музыка, 4 сынып, сабақ жоспары. 5 – сабақ.


7-бөлім: Ғарышқа сапар

Мектеп: Талдықорған қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 22.04.19.

Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебекова Ж.С.

Сынып: 4 А (1 топ, 2 топ)

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Әндердегі ғарышкерлік тақырыбы (1 сабақ)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

4.1.2.1 - ән айту ережесін сақтай отырып, түрлі әндерді орындау;

4.2.1.2 - музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданып, қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару

және импровизациялау;

4.3.1.1 - шығармашылық жұмысын көрсете және бағалай білу.

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

- ән үйренеді және орныдайды.

- Киностудия компьютерлік бағдарламасының мүмкіндіктерін қолданып, әнге өз саундтректерін ойлап шығарады;

- шығармашылық жұмысын көрсетеді және бағалайды.

 Бағалау критерийлері

Оқушы:

- «Межпланетный круизер» әнің үйренеді және орындай алады;

- Киностудия компьютерлік бағдарламасының мүмкіндіктерін қолданып, әнге өз саундтректерін ойлап шығара алады;

- шығармашылық жұмысын көрсете алады және бағалай біледі.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар :

тиісті пәндік терминологияны пайдалана отырып, музыканы талқылау және талдау;

өз жұмысына түсініктемелер енгізу және оны жетілдіру бойынша ұсыныстар жасау.

Терминдер сөздігі:

- ремикс;

- саундскейп;

- саундтрек.

Сұхбат/хат үшін сыныпта пайдаланылатын лексика:

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Әннің үнін салыстырыңыз. Әнді орындау мен естілуінің арасында қандай айырмашылық бар?
  • Қандай музыкалық аспаптар естіледі?
  • Жаңа орындалуда әннің сипаты қалай өзгереді?
  • Әннің ремиксінде не өзгереді?

 Құндылықтар

Әлем композиторлардың шығармашылығының құндылықтарын оқушылардың бойына дарыту және құрметпен қарау.

 Миссия және пайымдау

 Жаһандық азаматтық

Үздіксіз білім алу, өз біліміне жауаптылықты сезінуі, алған білімін өмірде қолдана білу, бақытты оқушы.

Әлемдегі ғарышкерлік тақырыбы әндерінің орын алуы.

 Пәнаралық байланыстар

АҚТ Киностудия компьютерлік бағдарламасын қолдану кезінде.

 АКТ қолдану дағдылары

Бұл сабақта оқушылар Киностудия компьютерлік бағдарламасын пайдаланады.

Бастапқы білім

Алдыңғы сабақтарда меңгерілген білім, білік, дағдылар осы сабақта қайталанып, жалғасын табады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Стартер

Музыкалық сәлемдесу.

Дауыс жаттығулары.

Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттары мен міндеттерімен таңысу.

- Өткен сабақтардағы тақырыпты қайталау.

Таныстырылым.

Сабақтың ортасы

8 минут

20 минут

5 минут

1-тапсырма. Жаттау және орындау

Ән үйрену ережелерін сақтай отыра «Межпланетный круизер» әнді жаттаңыз және орындаңыз.

Бағалау критерийлері:

  • дыбыстың тазалығы;
  • ансамбілді сақтау;
  • ұйымшылдық

2-тапсырма. Менің саундтрегім (жұптық жұмыс)

Әннің мәтініне сәйкес келетін суреттерді таңдап, суреттерді Киностудия бағдарламасына жүктеңіз.

Саундтрек жасаңыз.

Критерийлер:

  • суреттер сәйкестілігі;
  • креативтілік;
  • анимация қосу;
  • ұйымшылдық.

3-тапсырма. Таныстыру

Өз жұмыстарын таныстыру.

Жасалған жұмыстарды бағалау критерийлеріне сәйкес бағалаңыз.

Ресурстар:

«Межпланетный круизёр» сөзі А.Вайнер, музыка Н.Вайнер.

Аудиожазба, нота, әннің мәтіні.

Ғарыш туралы суреттер

Жұпта жұмыс істеуге арналған ноутбуктер

Киностудия компьютерлік бағдарламасы

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

- Бүгін сабақта не үйрендік? - Қандай тапсырма сендерге қиын болды?

- Бүгін сабақта не құнды болды? Неге?

- Менің білуімше, бүгін сәтті болды?

Қорытынды. Оқушылар ауызша бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісіді.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Шығармашылық тапсырмаларды орындау барысында мұғалім көмек қажет ететін кейбір оқушыларға бағдар беріп отырады.

- Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізіліп, ауызша өзара бағалау жасайды

Осы сабақта интертақтаны аз уақыт пайдалану.

Сабақ барысында ноутбуктармен пайдаланғанда қауіпсіздік ережелерді сақтайды.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу